Morče a králík spolu v jedné kleci

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.9.21 21:41

Morče a králík spolu v jedné kleci

Ahoj holky, prosím o názor zkušeného chovatele. Sestra mi nabízí morče a králíka, kteří spolu žijí v jedné kleci, má 120cm a morče má vlastní domeček, kam se králík nedostane. Musí je dát pryč kvůli alergii dítěte a já bych si je klidně vzala. Ovšem problém je v tom, že všude čtu jak je chovat spolu morče a králíka hrozné a, že je to týrání atd atd., ale musím uznat, že ti její se fakt zbožňují, spinkají spolu, nevyhazují se od jídla atd., toho jsem byla svědkem. A sestra je chce dát jedině spolu, což chápu a já si je ráda vezmu, jenže bojím se aby mě někdo neoznačil za tyrana a samotné se mi toto spojení moc nelíbí, vím že morčata jsou raději se stejným druhem. Morčata jsem chovala několik let a vždy po skupinkách, pak jsem kvůli dětem přestala a teď už povyrostly a ráda bych jim mazlíčky pořídila a přijde mi škoda aby sestra dávala pryč její mazlíky, které známe a děti je mají rádi, když si stejně chceme morčátka pořídit.

DOPLŇUJI: Nejprve byl králík, a když měl rok, sestra zachránila z otřesných podmínek mláďátko morčete a to přijalo králíka za takovou svou mámu. Teď jsou spolu dva roky a skvěle jim to klape. Oba jsou samci.

OTÁZKA: Myslíte si, že je to velký problém? Sestra je určitě nechce rozdělovat, jsou bez sebe smutní. Ráda bych si je vzala oba, ale bojím se ať nejsem označena za nějakou tyranku, přitom sama tohle moc nepodporuji. Takže teď mám dilema zda si je oba vzít, sestra je zásadně proti tomu, abych třeba pořídila morčeti druhé morče a králíkovi druhého králíka a oddělila je.

Prosím @Tarjei o reakci, vím že se hodně chovu morčat věnuje a hodně o nich ví. Ale budu ráda za odpovědi i od ostatních :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
413
16.9.21 21:49
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o názor zkušeného chovatele. Sestra mi nabízí morče a králíka, kteří spolu žijí v jedné kleci, má 120cm a morče má vlastní domeček, kam se králík nedostane. Musí je dát pryč kvůli alergii dítěte a já bych si je klidně vzala. Ovšem problém je v tom, že všude čtu jak je chovat spolu morče a králíka hrozné a, že je to týrání atd atd., ale musím uznat, že ti její se fakt zbožňují, spinkají spolu, nevyhazují se od jídla atd., toho jsem byla svědkem. A sestra je chce dát jedině spolu, což chápu a já si je ráda vezmu, jenže bojím se aby mě někdo neoznačil za tyrana a samotné se mi toto spojení moc nelíbí, vím že morčata jsou raději se stejným druhem. Morčata jsem chovala několik let a vždy po skupinkách, pak jsem kvůli dětem přestala a teď už povyrostly a ráda bych jim mazlíčky pořídila a přijde mi škoda aby sestra dávala pryč její mazlíky, které známe a děti je mají rádi, když si stejně chceme morčátka pořídit.

DOPLŇUJI: Nejprve byl králík, a když měl rok, sestra zachránila z otřesných podmínek mláďátko morčete a to přijalo králíka za takovou svou mámu. Teď jsou spolu dva roky a skvěle jim to klape. Oba jsou samci.

OTÁZKA: Myslíte si, že je to velký problém? Sestra je určitě nechce rozdělovat, jsou bez sebe smutní. Ráda bych si je vzala oba, ale bojím se ať nejsem označena za nějakou tyranku, přitom sama tohle moc nepodporuji. Takže teď mám dilema zda si je oba vzít, sestra je zásadně proti tomu, abych třeba pořídila morčeti druhé morče a králíkovi druhého králíka a oddělila je.

Prosím @Tarjei o reakci, vím že se hodně chovu morčat věnuje a hodně o nich ví. Ale budu ráda za odpovědi i od ostatních :kytka:

Když mrknete na internet, všude vám vyskočí, že se spolu chovat nemají. Jenže pokud vaše sestra je chová od malička spolu a odmítá je rozdělit, tak to vidím taky že buď je budete mít spolu vy, nebo někdo jiný. Ale není nic jednoduššího než pořídit ještě jednu klec, rozdělit je a morčeti i králíkovi pořídit společníka 🙂 popřípadě se jim dostatečně věnovat a pak by asi králík zvládl být i sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1333
16.9.21 21:51

A co resis, kdyz spolu vycházejí? Tak si je vem a zadny problem ne? Kdo všechno bude vedet, ze mas doma morce a králíka v jedne kleci, letacky předpokládám distribuovat nebudes :nevim:
Myslim to, v tom nejlepsim moznem slova smyslu, ale na to, ze jsi dospela zena a mama, az chorobne resis, co si o tobe kdo mysli. Bud mas velky problem se sebevedomim, nebo sklep plny mrtvych zvířátek :lol:
Promin, ted vazne, vsak proc resit, co si kdo pomysli? ty vis, ze ani jedno zvire to souziti netrapi, tak o co jde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2080
16.9.21 21:52

A proč by spolu nemohli být? Já to měla taky tak. Pokud se snesou tak nevidím problém. A když jsem jim čistila klec, tak jsem je šoupla do pelechu k feně, a ta mi je pohlídala :lol: Ta je mezitím jazykem olízala, tak šli do klece pěkně čistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 21:56
@Villanelle píše:
A co resis, kdyz spolu vycházejí? Tak si je vem a zadny problem ne? Kdo všechno bude vedet, ze mas doma morce a králíka v jedne kleci, letacky předpokládám distribuovat nebudes :nevim:
Myslim to, v tom nejlepsim moznem slova smyslu, ale na to, ze jsi dospela zena a mama, az chorobne resis, co si o tobe kdo mysli. Bud mas velky problem se sebevedomim, nebo sklep plny mrtvych zvířátek :lol:
Promin, ted vazne, vsak proc resit, co si kdo pomysli? ty vis, ze ani jedno zvire to souziti netrapi, tak o co jde?

Já vím, jako asi se to nikdo nedozví, ale sama jsem vždycky byla proti tomu a teď bych to podporovala, ale jsou spolu fakt šťastní, to musím uznat. Ale když čtu ty články jak to dělají jen tyrani, tak fakt nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 22:01
@Meggiska píše:
Když mrknete na internet, všude vám vyskočí, že se spolu chovat nemají. Jenže pokud vaše sestra je chová od malička spolu a odmítá je rozdělit, tak to vidím taky že buď je budete mít spolu vy, nebo někdo jiný. Ale není nic jednoduššího než pořídit ještě jednu klec, rozdělit je a morčeti i králíkovi pořídit společníka 🙂 popřípadě se jim dostatečně věnovat a pak by asi králík zvládl být i sám.

To jsem měla v plánu, ale to setra hned zatrhla a řekla, že jdou jedině spolu. A chodí k nám často na návštěvy, takže by z toho asi bylo zle.

• Citovat
  • Nahlásit
1333
16.9.21 22:05
@Anonymní píše:
Já vím, jako asi se to nikdo nedozví, ale sama jsem vždycky byla proti tomu a teď bych to podporovala, ale jsou spolu fakt šťastní, to musím uznat. Ale když čtu ty články jak to dělají jen tyrani, tak fakt nevím.

Jeeeeeejda. Hele bud v klidu, ocividne jsi dost zodpovedna a empaticka, tak se rid instinktem. Pokud se ti zvirata budou zdat spokojena, nech je spolu. I v divoke prirode se obcas najdou dost necekane pary zvirecich přátel, kteří by se jinak sezrali. Tak proc to lamat do skatulky, ze se to nesmi. Jo, kdybys planovala jit zitra do zverimexu, drapnout morce a kralika a modlit se, at to oba prezijou, byla by to jina pohádka, takhle bych se vubec netrapila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
16.9.21 22:06
@Anonymní píše:
To jsem měla v plánu, ale to setra hned zatrhla a řekla, že jdou jedině spolu. A chodí k nám často na návštěvy, takže by z toho asi bylo zle.

Jestli nechodí neohlášeně, tak před její návštěvou je dejte k sobě a je to 😀 na druhou stranu, když už vám je dá, tak už vám je snad nevezme ne? :wink: Heleďte, pokud spolu králík s morčetem vychází a vyprdnete se na to, co by si o vás mohl někdo myslet, klidně je nechte spolu 🙂 já měla jednu dobu doma potkana, morče a fretku a klidně spolu běhali po pokoji spolu a nikdy se navzájem nekousli, mělo by to být nemožné, ale moje zvířata byly asi divné a pudy měli úplně vypnuté 😂 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27905
16.9.21 22:07
@Anonymní píše:
Já vím, jako asi se to nikdo nedozví, ale sama jsem vždycky byla proti tomu a teď bych to podporovala, ale jsou spolu fakt šťastní, to musím uznat. Ale když čtu ty články jak to dělají jen tyrani, tak fakt nevím.
:roll: tak to slyším prvně, že ba morče nemohlo být s králíkem nebo nemělo :roll:
to je ta dnešní přemrštěná doba, ne vesnici vždy žila morčata s králíkama v jedné kleci a vycházely spolu dobře,
a kór tady - když jsou zvířátka na sebe zvyklá, mají se rády - naopak by bylo týrání, kdyby se rozdělili, morče by mohlo smutnit i umřít steskem,
vem si je tak, jak jsou zvyklé, žádnou novou klec nekupuj :hug:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27905
16.9.21 22:08
@Anonymní píše:
To jsem měla v plánu, ale to setra hned zatrhla a řekla, že jdou jedině spolu. A chodí k nám často na návštěvy, takže by z toho asi bylo zle.

nechej je spolu, přimlouvám se za to, bez sebe budou trpět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15896
16.9.21 22:08

Pokud spolu vychazeji a jsou spokojeni, tak to neres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27905
16.9.21 22:10
@Anonymní píše:

ne vše, co se píše na internetu, je svatá pravda

• o výchově dětí se také píše plno nesmyslů a dogmat
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15896
16.9.21 22:14
@stinga píše:
ne vše, co se píše na internetu, je svatá pravda
  • o výchově dětí se také píše plno nesmyslů a dogmat

Hlavne je neco jineho, kdyz das dohromady dospela zvirata, a kdyz se znaji od mladete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
536
16.9.21 22:15

Mně přijde, že jediný problém, který máte, je tvoje nejistota. Protože ten váš králík a morče žádný problém nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
16.9.21 22:17
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie