Moře s dítětem - hotel nebo apartmán?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adrasteia
Závislačka 2779 příspěvků 1 inzerát 25.04.18 10:51
Moře s dítětem - hotel nebo apartmán?

Cíl naší letošní dovolené je už jasný, ale stále se nemůžu rozhodnout, zda zvolit apartmán nebo hotel. Poprvé budeme cestovat s malým synem (4 roky), tak uvažuju, co je lepší.
U hotelu spatřuji jako jedinou výhodu jídlo. Trochu mi tedy vadí představa, že je člověk omezen časem jídla apod. Za nevýhody považuji - hodně lidí (máme raději klid) a hluk z večerních animačních programů, které jsou bohužel u hotelů a AI samozřejmost, u hotelů také bývají plné pláže.
V apartmánu se člověk musí starat o jídlo, ale má klid, je pánem svého času a navíc v místě, které jsme vybrali jsou kilometry nepřeplněných pláží. Počítám s tím, že bych střídala vaření s tavernou, ani ne tak kvůli penězům, ale nevím, jestli by se v restauraci syn vůbec najedl - nemá moc rád maso. Finančně by byl asi výhodnější apartmán, i když ceny potravin v Řecku jsou vysoké, takže za dva týdny to naskáče a nějak moc omezovat se taky nechceme. :think:

Pokud máte zkušenosti, budu ráda, když napíšete, čemu dáváte s dětmi přednost a proč. Za Vaše reakce předem děkuji. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 8474 příspěvků 25.04.18 10:54

Hele oboje má svý. S malým dítětem vidím o malinko pohodlnější apartmán, jedeš si tam ve svém režimu a jídlo přizpůsobis dítěti, ale 4 leté dítě už není tak malé aby nezvládlo jídlo v hotelu. Vyber si spíš podle sebe.

bublinek
Kelišová 5200 příspěvků 25.04.18 11:00

My byli loni v Řecku - ostrov Kos - v hotelu, protože se chci nechat na dovolené „obskakovat“
Byli jsme v hotelu, který je sestavený z domečků, každý domeček měl vlastní bazén a pak byl i velký bazén pro celý hotel. Pláž s lehátky. Lidí sice fůra, ale nijak mi to nevadilo.
Všechna jídla se podávaly dostatečně dlouho, nebylo třeba jíst maso.
Naše mladší obědvala jen pizzu, večeři sestavila z brambor nebo rýže, suchých těstovin a ovoce (meloun, banán). Takže maso není podmínkou.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32940 příspěvků 25.04.18 11:00

S dítětem na dovolenou k moři jezdím tak, abych nemusela vařit. Takže po Evropě to byly hotely, teď mimo Evropu k nim přibyly home stay se snídaní. Klukovi se na prvním pobytu u moře nejvíc líbil výběr jídla v hotelu :D

geileenka
Extra třída :D 11513 příspěvků 25.04.18 11:01

Já bych byla pro kombinaci obojího. Vybrala bych hotel s AI, který nabízí ubytování typu mobilehome nebo jednotlivé apartmány. S dětmi jsme byli v obou variantách. Hotel byl sice fajn, že je vše u ruky, ale když třeba děti v noci brečely, tak mi to bylo hloupé vůči sousedům. Navíc u vy vše slyšíte. V apartmánech je více soukromí, ale služeb AI bych se zcela vzdát nechtěla. A už vůbec ne s dítětem, které chce každou chvilku zmrzlinu, pití…

rybářka
Stálice 86 příspěvků 1 inzerát 25.04.18 11:06

My jsme byli loni v Chorvatsku, kluci měli 5 a 1 rok. Volili jsme apartmán a v pohodě.. ráno a večer jsme jídlo měli na apartmánu a na oběd jsme vždy někam vyrazili. Určitě je to klidnější než na hotelu, nemusíš dodržovat časy. Jestli teda toužíš opravdu po klidné dovolené, tak můžu doporučit ostrov Tasos a hotel Sylvia nebo jiný hotel blízko něj v okolí. Před 6 lety jsme tam byli s manželem na konci června, pláže jsme měli sami pro sebe. Jídlo bylo servírované, takže nic moc, ale užívali jsme si klidu a pohody. Treba od té doby na té stravě zapracovali. Tak šťastný výběr.

neila
Extra třída :D 10808 příspěvků 25.04.18 11:08

Jednoznačně bych zvolila hotel s AI a full servisem. Byli jsme se synem prvně když mu byli dva a jak trávil cely den vyjma poledniho spaní u vody, tak mu nenormálně trávilo :lol: co hodinu mel hlad :lol: my teda měli jídlo k dispozici nonstop, když ne hlavní restaurace, tak menší bufety, palacinkarny, čerstvé ovoce atd. Loni sme zvolili apartmán v CRO a malém mě z decek svihlo :roll: :mrgreen: aby človek pořád premyslel co k jídlu… naštěstí byly přímo na plazi dvě restaurace, které se daly využít, k tomu haldy ovoce :palec: i jsem vařila, ale moc jsem to neprehanela, dovolenou jsem si chtěla užit a ne ji trávit u plotny :jazyk:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 25.04.18 11:13

Vždy jsme jezdili spíš do hotelu, ale co mame deti, tak máme nejradši kemp, kde si pronajmeme mobilhome, posledně jsme měli domluvenou polopenzí, ale potom jsme ji na místě zrušili, a na jídlo si došli tam, kde se nám to nejvíc líbilo. Fajn je hlavně, že je to uzavřený prostor, kde se nikdy nedostane, proto na pláži je místa dost, měli spoustu atrakcí pro děti, jako hřiště nebo dětský bazén (to je nevýhoda apartmánu) a taky minidisco, to děti milují. Měli jsme k dispozici auto, takže jsme mohli vyrazit na výlet. Letos díky mému těhotenství moře nedáme, jedeme jen v ČR, a mame apartmán s polopenzí. U toho mobilhomu je největší výhoda, že můžeš být celý den venku, když jdou děti třeba po obědě spát.

terinka4444
Hvězda diskuse 68490 příspěvků 25.04.18 11:18

No to záleží, co preferujete. Já jednoznačně full servise, lehátko, slunečník, jídlo pod nos ( mimochodem jídlo jede od rána do večera, sotva skončí snídaně, jsou svačiny, pak oběd, dlouho, pak svačiny, pak večeře, nějaké omezení časem jídla v programech AI si myslím, že jsou mimo). Animační programy, super, děti je milovaly, ve čtyřech na to byly nažhavené a co já zažila, tak to nikdy nerušilo hosty v pokojích. Takže já jednoznačně hotel, představa opuštěného apartmánu na prázdné pláži bez jídla mě osobně děsí. To tak leda ultra romantická dovolená bez dětí a i tam bych nechtěla mít pobyt bez jídla. A v Řecku se jídlo fakt prodraží.

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 25.04.18 11:22

My volíme soukromí a víc prostoru. Chceme mít možnost na dovolené i dospat, tzn. ideálně 2 ložnice - do jedné jdou spát děti, do druhé si může zalézt manžel nebo já, pokud na nás padne únava, a ten druhý si může zatím dělat v centrálním prostoru co chce (film, hudba, vaření…) - no a s těmito požadavky bychom se v hotelu nedoplatili. Takže naše požadavky jsou většinou 2 ložnice a posezení venku, a v dostatečné vzdálenosti od zdrojů současné populární hudby.

Hadumi
Extra třída :D 13569 příspěvků 25.04.18 11:23

My máme nejraději hotel, posledně jsme byl v hotelu, který byl formou malých domečků ve velikánské zahradě. Měli jsme 2 pokoje s velkou chodbou, koupelnou a terasou. Létáme Itálii. Mně stačila jedna dovolená autem a bez jídla a nikdy víc.

Fazulina
Závislačka 3896 příspěvků 25.04.18 11:23

My jedem letos taky poprvé s dítětem k moři a já jsem zvolila zcela na vlastní pěst, koupili jsme letenky, máme pronajatý byt přes AirBnb a myslím, že to bude OK. Já totiž nesnáším hotelové komplexy, animační programy a další… Ráda spíš zažiju autentický pobyt a poznám místo i jinak než z hotelu.

Otázkou je, co od toho očekáváte. Pokud se budete jen válet u moře na jednom místě, pak bych šla asi do toho, abyste nemuseli vařit… tam se předpokládá, že na jídlo budete schopni víceméně dorazit vždy… Je to zase příjemnější, že to člověk nemusí řešit.

My jedeme s tím, že program máme spíš aktivní, já po hodině na pláži umírám, takže spíš jsme chtěli být neomezeni jídly. Vařit ano, ale nebudu vyvářet kdoví co, nevadí mi ani studená večeře, věřím, že děti budou přežívat na zmrzlinách a ovoci, možná nějaké těstoviny se zeleninou nebo tak něco. Návštěvu restaurace plánujeme taky, nějak to dopadne:-). Hlady určitě neumřeme…

Adrasteia
Závislačka 2779 příspěvků 1 inzerát 25.04.18 11:58

Díky moc všem za reakce. Tak ještě popřemýšlím. Většina se tu asi přiklání k hotelu s jídlem, je to přece jen o starost míň. :think:

Adrasteia
Závislačka 2779 příspěvků 1 inzerát 25.04.18 12:22
@terinka4444 píše:
No to záleží, co preferujete. Já jednoznačně full servise, lehátko, slunečník, jídlo pod nos ( mimochodem jídlo jede od rána do večera, sotva skončí snídaně, jsou svačiny, pak oběd, dlouho, pak svačiny, pak večeře, nějaké omezení časem jídla v programech AI si myslím, že jsou mimo). Animační programy, super, děti je milovaly, ve čtyřech na to byly nažhavené a co já zažila, tak to nikdy nerušilo hosty v pokojích. Takže já jednoznačně hotel, představa opuštěného apartmánu na prázdné pláži bez jídla mě osobně děsí. To tak leda ultra romantická dovolená bez dětí a i tam bych nechtěla mít pobyt bez jídla. A v Řecku se jídlo fakt prodraží.

Chápu. :D My to máme právě opačně, proto to asi tolik řeším. Představa hotelu plného lidí, přeplněné jídelny a plné pláže nás dost odrazuje. Když jsme byli v hotelu, tak jsme chodili třeba po pláži dál, nesnela bych ležet pod slunečníkem v takových těch řadách. Takže třeba pro pití a svačiny jsme si třeba nikdy do hotelu nechodili. Ale je pravda, že jídlo je holt jídlo. Ptala jsem se malého a on že je mu to jedno, že chce hlavně k obědu SUCHÉ špagety. :roll: Kdyby si v hotelu mohl nabrat sám, tak se přejí suchými těstovinami a pak zamíří k zákuskům, takže pokud vybereme hotel, budu ho muset korigovat. :lol:

Fazulina
Závislačka 3896 příspěvků 25.04.18 12:39
@Adrasteia píše:
Chápu. :D My to máme právě opačně, proto to asi tolik řeším. Představa hotelu plného lidí, přeplněné jídelny a plné pláže nás dost odrazuje. Když jsme byli v hotelu, tak jsme chodili třeba po pláži dál, nesnela bych ležet pod slunečníkem v takových těch řadách. Takže třeba pro pití a svačiny jsme si třeba nikdy do hotelu nechodili. Ale je pravda, že jídlo je holt jídlo. Ptala jsem se malého a on že je mu to jedno, že chce hlavně k obědu SUCHÉ špagety. :roll: Kdyby si v hotelu mohl nabrat sám, tak se přejí suchými těstovinami a pak zamíří k zákuskům, takže pokud vybereme hotel, budu ho muset korigovat. :lol:

No vidíš, suché špagety můžeš navařit na 3 dny dopředu, takže dítko máte pořešené a vy se můžete rozmazlit v taverně:-))).

Jinak suché těstoviny milujou snad všechny děti, u nás velmi oblíbené:-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >