Reklama

Morfologie 8% a jeden vejcovod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

antoaneta
Nováček 3 příspěvky 27.04.09 21:51
Morfologie 8% a jeden vejcovod

Dobrý den, je mi 30 let, manžel je o rok mladší. Rok se snažíme o dítě a moc po něm toužíme. Před 8mi lety mi byl při laparoskopii odoperován pravý vejcovod. Na pravé straně se mi vytvořila mezi srůsty u vaječníku velká cysta. Kvůli značným srůstům a pooperačním komplikacím, - následný ileus střev, mi už další operaci lékaři nedoporučili. S bolestmi jsem se ale naučila žít. Nyní jsem byla na ultrazvukovém vyšetření průchodnosti levého vejcovodu, následně i na HSG rentgenu a levý vejcovod mám průchodný. Teď se ukázalo, že bude asi velký podíl neúspěchu u manžela. Byl na spermiogramu a všechny hodnoty měl snížené. Přesto podle lékařů by nebyly až tak zlé, ovšem morfologie vyšla jen 8%. Je objednán na nový spermiogram+u­rologii, já na krev v menstruačním cyklu-hormony+ultrazvuk. Situaci řešíme, přesto bych se chtěla zeptat. Myslíte si, že špatné hodnoty spermiogramu mohly způsobit manželovi časté nemoci ledvin v dětství a stálý nález v moči - bílkoviny, který přetrvává do teď? Máme vůbec šanci s takovými výsledky na otěhotnění přirozenou cestou? V případě otěhotnění, nese pro nás nízká morfologie rizika v podobě potratů, nebo že by dítě mohlo být postižené? Jsou pokusy inseminace marné a máme jít rovnou na IVF? Co byste nám doporučovali- léky, léčbu, alternativy? Omlouvám se za rozsáhlost, ale špatné výsledky manžela jsou pro mě čerstvou zprávou a jsem z toho psychicky špatná. Navíc k lékaři jdeme až za měsíc a do té doby nemám možnost, své obavy s nikým odborným probrat. Nebyli jsme dostatečně informováni a rozumy hledám jen na internetu. Většinou jsou pro mě nepříznivé. Mnohokrát děkuji

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.09 22:16

Dobrý den. nevím, do jaké míry pomůžu, ale aspoň něco. Já mám za sebou de facto podobnou diagnozu, co vy. Před 12 lety odstraněn pravý vejcovod_ zanedbaný zánět slepého střeva, komplikace, poté několik operací na srůsty, necháno být, také jsem se naučila žít i s tím. POčítala jsem s tím, že se mi asi nepodaří normálně otěhotnět, a také ne…Můj gynekolog byl v tomto rozumný, takže mi řekl tak tři měsíce až půl roku pokusy normálně, pak řešit jinou cestou. Tak to tak dopadlo. V CAR mě ani neposílali na průchodnost levého vejcovodu, že to prý nemá cenu, a tak jsme šli rovnou na IVF. manžel spermiogram žádný zázrak, takže jsme měli k tomu rovnou ICSI, čili nástřel dobrých spermií do vajíčka. První transfer nevyšel, druhý ano a máme dnes už roční Aničku. Jsem ráda, že jsme zbytečně neotáleli a šli do toho IVF tak rychle. Čas běží hodně tychle a s tím, jak se pořád čeká na cykly a výsledky, by se mohlo něco prošvihnout. Náhoda je pěkná věc, ale pokud má člověk takové problémy již před otěhotněním, je možná lepší trochu jí napomoct.

bubli
Kelišová 5545 příspěvků 27.04.09 22:44

Ahoj Antoaneto, manzel ma morfologii stejnou, uz jsme tu spatny spg resili vickrat. Doporucuji kouknout na nejakou starsi diskuzi pr. https://www.emimino.cz/modules.php?…
Ve zkratce prirozene otehotnet muzes ale taky nemusis, sance jsou mnohem mensi nez u ostatnich. Me doktor rikal „Berte to tak ze vase sance jsou 10× mensi, tak normalni par otehotni do roka a vam to muze trvat 10 let“ (velmi pozvbudive, co? :-))
Nakrmit ho muzes napr. carnitinem, vitaminem E, zinkem a komplexem vitaminu pr. centrum.

bubli
Kelišová 5545 příspěvků 27.04.09 22:47

Jinak bud v klidu zadna katastrofa to neni. Jakykoli CAR si s timhle dokaze poradit. Klido napis SZ jestli te zajima neco dalsiho.
My jsme zkusili i jedno IUI ale pri hodnotach pod limitem ho vetsina CARu nedela a spis te potlaci rovnou do IVF a ICSI.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.09 21:17

Ahoj.

Morfologie 8% neznamená trvalé poškození spermií, na to je jiný podrobnější a dražší test. Otázkou je, co je vlastně těch 8%, zda dobrý tvar. Podotýkám, že za normospermie se u morfologie považuje od 3% nahoru, zvlášť se pak hodnotí hlavička, krček a bičík. Nech si vyjet celou zprávu z laborky včetně kritických hodnot pro hodnocení.
Ve 30 není ještě pozdě, ale moc času už taky ne. Řešení je několik, záleží na tom, které Ti vyhovuje. Buď medicínksé, IVF a spol, rychlejší a chemické. Nebo přírodní, homeopatie, bylinky a spol, ale to je na delší dobu. Pokud Ti není proti mysli, kombinuj obojí. Jen pozor, velmi malé procento lékařů je schopno komunikovat a připusti, že alternativní medicína něco zmůže.

Jen tak pro zajímavost…klasičtí lékaři doporučovali ještě před několika lety před otěhotněním odstranit vřídek na čípku, pokud se ženě vyskytoval. Výzkumy posledních let ukazují, že naopak toto vede k problému s otěhotněním a problémům v těhotenství ve statisticky významné skupině žen. A pak se v té medicíne vyznej :-)

Snad Tě povzbudí, že mi je 35, o dítě se snažím 5,5 roku a furt nic. Až na občasný výkyv v rychlosti manželových spermií nemáme problém. Teda kromě děsného stresu v práci poslední tři roky, což zkončilo výpovědí oboum našim zaměstnavatelům. Tož stres je sviňa tak pryč s ním :-)

Bea

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.09 13:57
NEPLODNOST

ahoj an, já taky nemám pravý vejcovod a pokoušeli jsme se o mimi 5 let. Stále jsem doufala, že to vyjde přirozeně. Ted si docela vyčítám, že jsme na ivf nešli hned. Naštěstí nám ale vyšel hned první pokus a dnes máme krásnou 2,5 letou rošťandu. Snažím se k nám hodně zvát maminky s malými dětmi, páč malá už začíná být ve věku, kdy se s mámou nudí a vždy ožije, když k nám přijdou malé děti. Proto opět navštívíme car a zkusíme štěstí podruhé. Znovu otěhotnět jsem se pokoušela od cca 9 měsíců naši malé a dodnes stále nic, takže díkybohu za ivf. Záleží na tobě, jak si trpělivá a jak moc spěcháš na mimi. Ve 30 letech si ještě poměrně mladá, takže možná tak 2 roky můžeš zkoušet. Já se o to pokoušela od mých 29 let a díky ivf jsem otěhotněla až ve 34 letech.
nepřihlášená Karin

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Tragikomedie pokračuje. Rytmus vzkazuje Daře Rolins: Nech nás s Jasmínou žit!

Na oko předstírá, že ji vymazal ze svého života, přesto potají kontroluje... číst dále >

Žádný Hollywood! Mají manýry jak čeští herci, říká se o zpovykané Vilhelmové a spol.

Ty tam jsou doby, kdy se o hvězdách z Hollywoodu psalo jako o zpovykaných... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >