Motá se mi hlava při vstávání - co na nízký tlak?

Michaelakkk
23.4.10 23:04

Motá semi hlava při vztávání- co na nízký tlak?

Mám dotaz poslední dobou se mi skoro pokaždé když se zvednu motá hlava. I když se snažím vstávat pomaleji zamotá se nejhorší je to po ránu to musím chvlí čekat abych sebou nesekla. Dřív jsem na to pila coca colu light ale kojím a kofein a bublinky fakt nemůžu :-) co s tím mám dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15319
23.4.10 23:13

Vzpomněla jsem si na Vesničku mou střediskovou - „nejprve dlouho sedět“ :mrgreen: , ale mě to pomáhalo, teď už jsem na tom o něco líp, ale taky mi nepomáhalo pomalu vstávat, prostě jsem musela chvilku jen tak sedět a pak teprve pomalu vstát. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5726
24.4.10 00:19

sůl prý zvyšuje tlak :nevim:

možná by pomohlo přichystat si slaný likér (voda+sůl) k posteli a ráno ho exnout … brrr …až mě zebe, ale zkus to … ???

já teda to kafe piju i při kojení (Nescafé s mlíkem), narvat do sebe ten „odvar“ nebo brambůrky ráno - to fakt neumím :oops:

a jukni sem:

http://zdravi.doktorka.cz/…-hypotenze-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
24.4.10 00:20

No ale nakonec vstaneš, ne? :mrgreen:

Jsem chtěla poradit kafe a štamprlu, takto fakt nevím… Ale myslím, že jedno slabší nesco s mlékem bys třeba ráno mohla… Aspoň já jsem při kojení žádný vliv na Samíka nepozorovala…

Mně se taky točí hlava a tmí před očima, když rychle vstanu - naučila jsem se s tím vyrovnat :lol: Prostě chvilku počkám, něčeho se chytnu a pak teprve pokračuju :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15319
24.4.10 00:42

Slaný likér mi evokuje zvracení :think: , jsem myslela, že se používá na vyvolání, když člověk potřebuje něco „vrátit“, fujtajblík. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19746
24.4.10 07:03

Holky já s tím mám taky potíže - teď v těhu ještě větší, už jsem několikrát seděla na ulici na chodníku, abych neomdlela a něco se mi nestalo…
Jinak mám teď tlak i 105/50 :cry: .

Taky nevím, co s tím, vydržet a čekat, až ten stav odezní. Mě zabere vždycky jen zvednout nohy - nebo je alespoň dát trochu do výšky, aby se lépe prokrvil mozek :wink: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15135
24.4.10 08:00

mě doktor doporučoval panáka po ránu. ale při kojení tato rada nepřichází v úvahu. zkus se zeptat v lékárně, jestli neexistuje nějaký přírodní rpostředek, který bys při kojení mohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2613
24.4.10 08:44

jj, pomalu vstávat a dívat se NAHORU jako na strop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16591
24.4.10 08:47

Vstávat pomalu, kafe… a taky čerstvý a chladný vzduch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
24.4.10 09:32

Já se jdu vždy prodýchat k otevřenému oknu - ledový vzduch tě krásně probere..
A taky si někdy posolím jazyk.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michaelakkk
24.4.10 10:00

Teda slaný odvar po ránu to bych vztala tak rychle a letěla bych na záchod abych se nepoblila :D
Anguo : Ano nakonec vztanu :-) ale je tö pěkně nepříjemný mí mžitky… Zkusím se zaptat dr a mrknu na ty stránky co jste mi sem dali odkaz :-) čerstvý vzduch mi pomáhá :-)

• Citovat
  • Nahlásit
36945
24.4.10 10:15

jojo, to je nízkej tlak. Ničemu to navadí, lepší než vysokej, ale vstávej pomalu. U mladejch ženskejch je to dost častý (u starejch taky :-)
alkohol neee, ten tlak snižuje, kofein může pomoci, nebo se pořádně rozčilit :-))))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7662
24.4.10 10:19

Taky jsem to svého času řešila s doktorkou, jsou to opravdu fuj stavy. Tehdy mi poradila to, co píše Pudla - dát si kafe nebo se zdravě našvat. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24621
24.4.10 11:35

Není nic. Nic, co by nějak dlouhodobě efektivně pomohlo. Vstávej pomalu a necpi se česnekem, ten tlak snižuje=)
Já žiju se svým 90/50 už dlouho a jsme kámoši… Jen prostě nesmím rychle vstávat, chodit na šílené kolotoče a tak…
Vím, jak je to nepříjemné, když mi v noci vedle v pokoji malá pláče a já sedím na posteli s hlavou mezi kolenama a před očima černo :evil:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michaelakkk
24.4.10 15:35
Pipet píše:
Není nic. Nic, co by nějak dlouhodobě efektivně pomohlo. Vstávej pomalu a necpi se česnekem, ten tlak snižuje=)
Já žiju se svým 90/50 už dlouho a jsme kámoši… Jen prostě nesmím rychle vstávat, chodit na šílené kolotoče a tak…
Vím, jak je to nepříjemné, když mi v noci vedle v pokoji malá pláče a já sedím na posteli s hlavou mezi kolenama a před očima černo :evil:

Jo tak přesně tak to mám! Jak nízký tl 100/70 mám běžně ale ted mám mnohem víc jelikož mám pořád studený ruce a nohy jsem unavená a to vztávání já ani nemůžu malího koupat, aby se mi nezamotala hlava při vztávání od vaničky :evil:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat