Motivace a disciplína - studium na mateřské

772
24.1.20 16:50

motivace a disciplína - studium na mateřské

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neřeší stejný „problém“. Jsem na rodičáku a mám před sebou ještě 3 roky. Ráda bych během nich vystudovala cizí jazyk (konkrétně angličtinu - nyní jsem středně pokročilá úroveň). Chtěla jsem klasicky na VŠ, bohužel u nás není možné studovat dálkově. A tak jsem si řekla, že to zkusím samostudiem s cílem udělat za rok FCE a pokud možno za další C1. Ale absolutně mi chybí motivace a sebekázeň - nejsem schopná se přes den donutit nic dělat… nemáte někdo tip, jak na to případně nejste někdo v podobné situaci, že by nás na to bylo víc a mohly se vzájemně podporovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

742
24.1.20 17:02

Jsem na tom uplne stejne, v zari jsem se chtela prihlasit na kurz pripravy na fce na hello, jenze nenaplnily kapacitu a nabidli mi ze muzu zkusit rovnou pripravu na CAE, tak jsemto hecla, zprvu namotivovana, kazdy den jsem neco delala, projizdela stare ucebnici, cetla knizku v aj. Jenze jak jsem zjistila, ze jsem tak o dva levely niz nez ostatni kolegove, tak motivace upadala, sebevedomi se snizovalo. Takze jsem odchodila prvni semestr a druhy zkusim anglictinu s rodilym mluvcim, samostudiem doucit zaklady a uvidim jestli to pristi rok Zkusim znovu nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1962
24.1.20 17:02

Samostudium je na prd. Potřebuješ to slyšet a někoho aby tě opravoval a vysvetloval. Našla bych si nějaký kurz, večerní školu, někoho na doučování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 17:06

Já začala kombinovaně studovat VŠ. Zkoušela jsem i tu AJ, ale k tomu jsem motivaci nikdy nenašla, protože ji nemám možnost použít. Teď musím ať chci nebo ne, poněvadž mě v létě čekají z AJ zkoušky. Takže v rámci univerzity jedu i doučovací kurzy. A jako bonus jsou ty kurzy zdarma. Takže na mě fungovalo naložit si víc a dělat ať chci nebo nechci, prostě je to nutné. Přišla bych o všechny výhody v rámci studia. Například ty kurzy AJ, ale i jiné. A navíc… Kde se najím třeba za 48 Kč? U nás i dobře vaří :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11288
24.1.20 17:24

A na jaké jsi teď úrovni?

Mrkni na kurzy na courseře a zkus si osvěžit angličtinu během příštího roku tímhle směrem. https://www.coursera.org/…ning-english

No a od září si zaplať kurz přímo na přípravu na certifikát, kam budeš jezdit a domluv si hlídání. To tě bude motivovat, abys tam fakt chodila :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 17:44

Já jsem složila během první rodičovské fce a během druhé cae. Moc jsem nestudovala jako že bych ležela v učebnicích, ale hodně jsem četla. Přečetla jsem desítky knížek a koukala na dokumenty na youtube. Hodně pomohlo koupit čtečku a nahrát si knížky do čtečky a slovník, takže jenom klikneš na slovíčko a přeloží se ti hned. Vždycky pár měsíců před zkouškou jsem si stáhla z ulozto testy s gramatikou a poslechem a jela jeden za druhým a zaplatila individuální lekce (pokaždé asi 10-15h) na trénink speakingu. a vyšlo to, cae mám dokonce za B ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 19:14

@ruzovasrnka waw to teda smekám :potlesk: Ono je to s tou motivaci “jen tak” hodně těžké, nejlepší je, když ten certifikát člověk k něčemu opravdu potřebuje, ze když to neudělám, tak se stane to a to…Já s tím také bojuji, jsem na úrovni fce, ale chtěla bych CAE, vlastně jen tak, pro sebe. Mám nachystane Zoufalky, všechny série, ale zatím jsem v tom moc nepokrocila, testy jsem už udelala z učebnice všechny… Jsem těhotná, v praci už na mě nikdo netlaci, tak by to slo. No ale přinutit se :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 19:35

@a0b9 řeším něco podobného ;) na první RD jsem dělala vs a byl to opruz, ale přesto už mám zase roupy a právě přemýšlím o nějakém certifikátu z Aj. No zatím jsem ve fázi, že jsem se letmo podívala co a jak :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 19:39

Ale vidím to tak, že si zaplatím přípravný kurz přímo, jinak se nedonutím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama