Reklama

Motivace dítěte pro kontakt s otcem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 21:25
Motivace dítěte pro kontakt s otcem

Chtěla bych znát vaše zkušenosti a názory na pozitivní motivaci matkou, aby dítě chtělo být s otcem. S bývalým partnerem mám tříleté dítě, které mám v trvalé péči já, styk s otcem dohodou. Dítě je od roku svědkem hádek, ale hlavně jejich vyústění v mé napadání. Po době, co se mi podařilo najít bydlení a odstěhovat se ze společného domu, najít už ten potřebný klid, se u dítěte začali podle psycholožky projevovat psychosomatické obtíže, jako reakce na prožité zážitky. Nedávno se opět dítě stalo svědkem mého napadnutí býv. partnerem a i když otec projevil zájem dítě vidět, ono se ale na tuto možnost akorát rozbrečelo a k otci nechce. Tuto situaci jsme řešila na Ospodu, sociální pracovnice mi radí, chvíli dítě nedávat, ale snažit se o pozitivní motivaci, aby zase k otci chtělo. Podle zmiňované pracovnice, otec dítěti neublížil, tak by neměl být jejich styk narušen. Můj názor k tomu je takový, že otec ublížil dítěti nepřímo tím, že napadl matku, která většinou bývá pro dítě to nejdůležitější. A také nevím, jak bych danou pozitivní motivaci měla provádět, když by to vlastně bylo jako dítěti lhát o tom, jak je jeho otec fajn a když bije mámu, tak to neznamená, že ho nemá rád. Upřímně, přijde mi to jako služba ďáblu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.09.18 21:33

přijde mi to jako pošahaná soc prac :think: dítě je svědkem toho, jak je ubližováno jeho nejbližšímu a nemá to mít na něj vliv? :think: u takového spíš zákaz styku :think:

ivašot.
Kelišová 6388 příspěvků 21.09.18 21:35

naprosto si neumím představit, kde bych vzala sílu dítě pozitivně motivovat… upřímně, ani bych ji nehledala :cert:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19478 příspěvků 21.09.18 21:41

jo, to je taková ohraná fráze, že to, že otec zbil mámu neznamená, že zbije i dítě, a proto je třeba styk udržovat a dítě motivovat :zed: jak se vesměs otců zastávám, tak tohle mi hlava nebere a mrzí mě, že na takový věci nepamatuje zákon (jakože by třeba otec musel automaticky podstoupit psychoterapii a první kontakty s dítětem by probíhaly jedině s dohledem, a pokud by šlo o opravdovýho tyrana, tak nasr… :cert: )

Popravdě bych požádala socku, ať ti názorně ukáže, jak máš to dítě motivovat, když ti sotva vybledl monokl… :think:
Mimochodem ten „asistovaný styk“, to se dá zařídit, zkus si to na socce domluvit. Dnes existují mediátoři, kteří případné hrany umí brousit. Nebo že by třeba návštěva časem proběhla u babičky z otcovy strany, jestli se u ní dítko mělo dobře, tak by to třeba pro všechny, a především pro prcka, bylo jednodušší :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 22:10

Máme za sebou první sezení s mediátorem, ale ten na to pohlíží obdobně jako soc. pracovnice. Navíc k tomu býv. manžel požaduje mírnější střídavku, kterou nemá prý problém získat. Je fakt, že to sezení bylo ještě před tou ránou pěstí. Z prarodiči ze strany otce vůbec nevycházím, stojí na straně otce a vnouče spíše snesou „aby se neřeklo“, žádné dárky jen drobnost k Vánocům. A moji rodiče by býv. manžela nesnesli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 06:01

Ahoj, prosím tě, má tvůj příběh pokračování? Jsem v podobné situaci a také navim jak dál.

canaglia
Závislačka 3651 příspěvků 29.09.18 15:10
@Anonymní píše:
Máme za sebou první sezení s mediátorem, ale ten na to pohlíží obdobně jako soc. pracovnice. Navíc k tomu býv. manžel požaduje mírnější střídavku, kterou nemá prý problém získat. Je fakt, že to sezení bylo ještě před tou ránou pěstí. Z prarodiči ze strany otce vůbec nevycházím, stojí na straně otce a vnouče spíše snesou „aby se neřeklo“, žádné dárky jen drobnost k Vánocům. A moji rodiče by býv. manžela nesnesli.

Možná by bylo dobré sem napsat, proč se otec chová tak blbě. Nedovedu si představit, že by přišel pro dítě, řekl ahoj a vrazil ti jednu pěstí. Nedává mi to logiku. Proč to udělal? Co tomu předcházelo? Ty souhlasíš s tou „mírnou“ střídavkou nebo ne?

ivašot.
Kelišová 6388 příspěvků 29.09.18 17:05
@canaglia píše:
Možná by bylo dobré sem napsat, proč se otec chová tak blbě. Nedovedu si představit, že by přišel pro dítě, řekl ahoj a vrazil ti jednu pěstí. Nedává mi to logiku. Proč to udělal? Co tomu předcházelo? Ty souhlasíš s tou „mírnou“ střídavkou nebo ne?

nějak si neumím představit, co by tomu mělo předcházet, aby to chlapa opravňovalo dát matce svého dítěte ránu pěstí :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 48286 příspěvků 29.09.18 17:21
@ivašot. píše:
nějak si neumím představit, co by tomu mělo předcházet, aby to chlapa opravňovalo dát matce svého dítěte ránu pěstí :nevim:

Me treba kdyby nechtel nekdo vydat vlastni deti, , tak rozdavam rany bez vetsiho vahani.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 08:17

Těžko říci, každopádně se před dětmi toto nesmí nikdy stát. U nás stačilo jen to, když malá řekla otci, že u něj nechce spát. A měla jsem pěkně rozlmlácený celý obličej.

canaglia
Závislačka 3651 příspěvků 30.09.18 09:41
@Anonymní píše:
Těžko říci, každopádně se před dětmi toto nesmí nikdy stát. U nás stačilo jen to, když malá řekla otci, že u něj nechce spát. A měla jsem pěkně rozlmlácený celý obličej.

Aha, takže dítě řeklo, že nechce u táty spát a on tobě vrazil pěstí? To je vše? Jak jsi se postavila k tomu, že dítě řeklo, že u táty nechce spát? Čímž ani náznakem neschvaluji nebo neobhajuji jeho hrubost, jen se snažím najít, co bylo tím opravdovým spouštěčem útoku na tebe.

@Lama Lama píše:
Me treba kdyby nechtel nekdo vydat vlastni deti, , tak rozdavam rany bez vetsiho vahani.

No jo, ale ty jsi matka, on je jen otec. To je něco zcela jiného.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 10:33
@canaglia píše:
Možná by bylo dobré sem napsat, proč se otec chová tak blbě. Nedovedu si představit, že by přišel pro dítě, řekl ahoj a vrazil ti jednu pěstí. Nedává mi to logiku. Proč to udělal? Co tomu předcházelo? Ty souhlasíš s tou „mírnou“ střídavkou nebo ne?

U nás stačilo, že jsem otce dětí upozornila, že mi ještě neposlal výživné a že by se mi celkem i hodilo, protože měsíc zpoždění je měsíc zpoždění. On že mi platil. Já na to, že ale mě nic nepřišlo a otevřela jsem internetové účetnictví, abychom na něj oba koukli. A už mě mlátil a křičel na mne, že jsem kráva prolhaná. Neřešili jsme to tedy před dětmi, nicméně nejmladší bylo ve vedlejším pokoji a přiběhlo, jak táta řval. BTW jednalo se o 3.000 Kč, ne o žádné astronomické výživné.A to podotýkám, že ex nebyl násilník a tohle byl ojedinělý exces. Předpokládám, že kde jsou rány pěstí na běžném pořádku, tam to lítá ještě rychleji, protože nějaký ten důvod se vždycky najde. Ale jak tak čtu tvoje rejpavé poznámky, tak jsem asi měla spíš držet hubu a čekat, až zaplatí, jestli zaplatí. Protože obtěžovat otce dětí žádostí o zaplacení dlužného výživného, to je samo o sobě na přesdržku, že.

anonym ABC

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16469 příspěvků 30.09.18 11:53
@canaglia píše:

Nikdo nesmí dát nikomu ránu pěstí a to nikdy ať už jsou důvody jakékoliv. Natož otec matce dítěte před dítětem. Nikdo a nikdy. :poblion:

stock
Echt Kelišová 7833 příspěvků 30.09.18 12:57
@canaglia píše:
No jo, ale ty jsi matka, on je jen otec. To je něco zcela jiného.

To má být ironie :lol:

Lama Lama
Hvězda diskuse 48286 příspěvků 30.09.18 13:07
@Kobliha51 píše:
Nikdo nesmí dát nikomu ránu pěstí a to nikdy ať už jsou důvody jakékoliv. Natož otec matce dítěte před dítětem. Nikdo a nikdy. :poblion:

A tak to ja si dovedu predstavit mraky situaci, kdy bidu s klidnym svedomim rozdavat pesti naprosto vedome, cilene. Trebana obranu svehp ditete.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >