Motivační dopis na SŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nesssi
Nováček 2 příspěvky 04.02.19 19:04
Motivační dopis na SŠ

Zdravím, hlásím se tento rok na SŠ a k přihlášce škola chce přiložit i motivační dopis. Co by takový dopis měl obsahovat, jak moc se třeba rozepsat a co tam uvést? Je to zemědělka.
Předem děkuji :)

Reakce:
renduli
Závislačka 3133 příspěvků 04.02.19 19:10

Chtějí zjistit motivaci uchazečů - tzn. napiš, proč chceš studovat na jejich škole, jaký vztah máš ke zvolenému oboru, jak chceš toto vzdělání uplatnit v budoucnosti apod.

Natálka26
Kelišová 5644 příspěvků 04.02.19 19:20

@Nesssi

Co třeba Google? Tak nějak samostatně pracovat a umět si poradit. To už by člověk, který se hlásí na SŠ měl zvládnout sám, aniž by zakládal témata na epipi.

Ou
Kelišová 6239 příspěvků 04.02.19 19:49

Napiš jeden odstavec o tom, proč chceš studovat na zemědělské škole a pak projdi webovou prezentaci té školy a do druhého odstavce napiš co si myslíš, že ti zrovna jejich škola dá, co se tam chceš naučit.

Případně jim do posledního odstavce zkus napsat něco v tom, že kvůli tomu pro tebe bude užitečné tam chodit, zapojovat se do praxí a vůbec být aktivní studet a že se na to těšíš.

Delší to být nemusí.

@Natálka26 píše:
@NesssiCo třeba Google? Tak nějak samostatně pracovat a umět si poradit. To už by člověk, který se hlásí na SŠ měl zvládnout sám, aniž by zakládal témata na epipi.

Myslíš jako patnactiletý člověk běžně ví jak se píše motivační dopis? A že zrovna tady pomůže zakladatelku setřít? No - ne.

Natálka26
Kelišová 5644 příspěvků 05.02.19 08:18
@Ou píše:
Napiš jeden odstavec o tom, proč chceš studovat na zemědělské škole a pak projdi webovou prezentaci té školy a do druhého odstavce napiš co si myslíš, že ti zrovna jejich škola dá, co se tam chceš naučit.

Případně jim do posledního odstavce zkus napsat něco v tom, že kvůli tomu pro tebe bude užitečné tam chodit, zapojovat se do praxí a vůbec být aktivní studet a že se na to těšíš.

Delší to být nemusí.

Myslíš jako patnactiletý člověk běžně ví jak se píše motivační dopis? A že zrovna tady pomůže zakladatelku setřít? No - ne.

Já ji nesetrela, ale napsala jsem, že by v 15 měla umět použít Google. Rozhodně je rychlejší zadat do Googlu „motivační dopis na SŠ“ než složité zakládat téma na epipi. Pokud tobě přijde v pořádku, že v 15 letech budoucí středoškolák neumí sám vyhledávat informace tak ok, porad ji, mě to v pořádku nepřijde.

Nesssi
Nováček 2 příspěvky 05.02.19 14:10
@Natálka26 píše:
Já ji nesetrela, ale napsala jsem, že by v 15 měla umět použít Google. Rozhodně je rychlejší zadat do Googlu „motivační dopis na SŠ“ než složité zakládat téma na epipi. Pokud tobě přijde v pořádku, že v 15 letech budoucí středoškolák neumí sám vyhledávat informace tak ok, porad ji, mě to v pořádku nepřijde.

Všem děkuji za pomoc.
Pokud si na mně někdo potřebuje pohonit ego, tak prosím. Samozřejmě, že jsem na Googlu hledala, ale nenašla jsem nic, co by mi úplně vyhovovalo, tak pokud nemáte nic k založenému tématu, tak laskavě nekomentujte. Dě­kuji

Uživatel je onlinedebra.morgan
Kelišová 6178 příspěvků 05.02.19 14:27

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: voe, jeste tu skolu prehodnot, at tam nekomu nezabiras misto.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >