Motol - přítomnost partnera u porodu?

436
3.12.06 21:31

Motol - přítomnost partnera u porodu?

Motol je zatím můj favorit, hlavně kvůli odborné péči
ale zarazilo mě, že několik maminek psalo, že je partner nemohl doprovázet před porodem, byl vpuštěn až k samotnému porodu!
no ale pro mě je jeho přítomnost právě při přípravě velice důležitá
nevím, co si mám myslet …

v komentářích vlastní zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7584
3.12.06 21:44

Jee, ja tam psala:-) Za me tam byl opravdu jen jeden pokoj, kde mohl byt tatinek uz od prijezdu od zacatku s maminkou. Ale jinak tam maji pokoje, kde lezi vic rodicek najednou a tam by se tatinek jaksi nehodil. Ale me to opravdu nevadilo. Ani jsem mu nechtela zvedat telefon, kdyz volal. K porodu dorazil vcas. „Dovolili mi ho zavolat“ kolem 15te hodiny a pak se mnou byl ve sprse a sel na salek a porodila jsem ve 21:40. Jo sprcha se nam povedla vytopit -cela mistnost az i chodba a pritel ji vytiral spolu se sestrickama:-) Nejak jsem balonem ucpala odtok.
Stejne bych tam rodila znovu. Pracovala jsem tam a mam tam kamaradky a celkove jsem byla spokojena. Jinak bych mozna uvazovala spis o Podoli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
436
3.12.06 22:31

no tak to mě dost nepříjemně zaskočilo 8O
myslela jsem si, že právě při přípravě na porod je partner nejvíc co platný, pomáhá rozdýchávat stahy, masíruje, pomáhá na záchod a do sprchy

u porodu už je to jen doprovod do počtu, aby u toho byl ne???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
3.12.06 22:45

Já mám tedy teď rozporuplné dojmy-rodila jsem tam v 06/2004 a byla to zrovna doba,kdy se třeba v den našeho porodu narodilo 24dětí a při odchodu bylo tak přeplněno,že opravdu museli maminky po porodu ukládat na jiná odd./pooperační, gyn., rizik./. Ale to bylo všude v Pze a museli by zavřít a odmítat pacientky, aby mohly být všechny s miminky.Já měla ještě štěstí a byla jsem hned po porodu na dvolůžk.roaming in.My tam přijeli s komplikacemi, takž e já jsem také skončila na čekatelském pokoji, o kterém je ovšem opravdu známo a já věděla dopředu,že tam nikdo nesmí-říkali nám to i na předporodní instruktáži a viděla jsem to i v tv v nějakém dokumentu o porodnicích.-je to prý z důvodů sterilního prostředí. Já musela být v 1poloze celou dobu kvůli malému,ale spolupacientka rozhodně nemusela ležet-naopak jí dr.řekli,že ležením se to nepohne.Maminky mohli za tatínkem do takové místnůstky s křesly a stolkem. Když mi manža přinesl už v době kontrakcí colu,sestry mi ji ochotně předaly. Jinak tátu volali hned,jak jsem šla na sál a tam to ještě nějakou dobu trvalo. Rodit budu opět tam a zajímalo by mě,jak je to ted s přítomností otce u porodu,jestli je to stále tak,že jen pokud je na přípravně volno,může být i při 1.době porodní s mamčou anebo už se to změnilo? Mě tedy v 1.době porodní vadila i PA i sestra, takže by mi vadil asi i manža,ale já se nemohla hýbat a to je asi také jiné než normálně. S tou samotkou kdesi uprostřed noci a nemožností sehnat sestry-to asi muselo být psycho,ale já byla v Motole v a po 1.těhu hodněkrát a dost dlouho na různých odděleních a nikde bych toto netipla-je to ovšem o přístupu personálu, o tom,na koho člověk narazí,

• Citovat
  • Upravit
7584
3.12.06 22:56

Tak me partnera poslali domu a nerekli, ze muzeme zustat v kresilkach a i kdyz za mnou prisly kolegyne, koukali se na me v porodnici, jako ze si neco vymyslim. A to mi prinesly kapky do nosu, abych mohla pri porodu dychat nosem. Mela jsem rymu.
Myslim, ze na priprave nejde o sterilni prostredi. Ale o soukromi. Lezi tam 4 rodicky, nekomu je lepe, nekomu hure. Nekdo je tam jen na pozorovani pres noc a nebude rodit. Je treba v 6tem mesici. Ja treba zvracela. Bylo tam spousta studentu. Zrevna za nas jsme meli kazda porodni asistentku studentku a porad ji nad nama zkousela ucitelka. Ja mela takove nemehlo. Byla teda hodna, ale ucitelka zoufala a ja nevedela, jak bych ji poradila:-) Jo holt fakultni nemocnice. Malo mista a prednost vidi v necem jinem. Myslim, ze to je nevyhoda vetsiny velkych nemocnic. Treba v Praze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
3.12.06 23:09

Já jsem nebyla na přípravně ale na čekatelském pokoji-o přípravně nám také říkali,že jde osoukromí ostatních pacientek,ale že je možná případně domluva-když se všechny domluví a žádné to nevadí,tak že tam tatínky pustí-ovšem neznám realitu. Na „čekateláku“ jsem byla já a pak ještě 1maminka, které se ne ne rozběhnoout porod po 5 tabletkách a kapačce, nikdo víc tamnebyl, PA chodily min.1× za 15min ale spíš častěji a to se opravdu rodilo hodně. Takže usuzuji,že přípravna bude jinde, když jsme tam byly jen dvě a byly tam ještě volné 2 postele. U každé byly přístroje monitory. jednalo se o normální pokoj,kde se v noci spalo.

• Citovat
  • Upravit
80
4.12.06 08:38

Já jsem v Motole rodila v dubnu 2005. Porod jsem měla vyvolaný, takže jsem přijeli do porodnice v 7hod ráno. To dopoledne nás rodilo asi osm. Manžel byl stále se mnou, občas si odskočil najíst se nebo zatelefonovat. Nikdo nás od nikud nevyháněl, nikdo nám nic nezakazoval. Pokud jinou maminku na přípravně „připravovali“, odešli jsme se projít na chodbu. Celou dobu byl i na porodním sále - bez sebemenších problémů. Na Motol nedám dopustit - měla jsem hodně rizikové těhotenství.

To je naše zkušenost.

Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
4.12.06 13:20

Já rodila v Motole dvakrát. Oba porody byly celkem rychlé, tak jsem na žádném čekatelském pokoji nebyla. V roce 2000 byla jen jedna přípravna, tak byl problém, když jsem byla ve sprše a druhá maminka byla akorát po klistýru. To musel být manžel na chodbě. Ale jak jsem se dozvěděla letos u druhého porodu, tak mají i druhou přípravnu. Nakonec jsem rodila jediná, tak nebylo potřeba využít. A je to hlavně také o tom, co si člověk vyhádá. Když tam rodila kamarátka, tak se také snažili poslat manžela pryč. Řekla, že tam musí být s ní, jinak jde taky a vymysleli to. Prý byli v nějaké malé místnůsce, ale manžel tam zůstal. V Motole respektují tvé přání, ale musíš si říct - druhé mimčo jsem rodila bez nástřihu (nakonec i šití), bez medikametů… Všechno konzultovali. Bylo to moc fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama