Motor do elektrokola z alibaby. Jaké bude clo?

4
28.10.19 16:37

Motor do elektrokola z alibaby. Jaké bude clo?

Ahoj, chci si koupit komponenty na sestavení elektrokola z číny (motor brzdy displej) Jen tak na popojíždění. Vyjde mě to na 7000 + doprava 2000. Kolik mě to bude celkem stát? Vč cla a dalsich poplatků. Diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
507
28.10.19 17:06

Clo, DPH a zastupování vás vyjde na cca 3000 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.19 18:21

Pokud chceš vše legálně a bez dohadování, tak:
DPH je 21 %, tj. 9 000 * 0,21 = 1 890
na elektrokola a komponenty k nim z Číny je velmi vysoké antidumpingové clo (přesná výše dle výrobce, takže to ti nespočítám).
k tomu eventuálně cena za zastoupení přepravcem
ve výsledku bych počítala cca s dvojnásobkem kupní ceny
s trochou práce lze vyřešit osvobození od antid. cla, případně vrácení, případně to obejít no a nebo mít štěstí :)

• Citovat
  • Nahlásit
4
28.10.19 19:01
@Anonymní píše:
Pokud chceš vše legálně a bez dohadování, tak:
DPH je 21 %, tj. 9 000 * 0,21 = 1 890
na elektrokola a komponenty k nim z Číny je velmi vysoké antidumpingové clo (přesná výše dle výrobce, takže to ti nespočítám).
k tomu eventuálně cena za zastoupení přepravcem
ve výsledku bych počítala cca s dvojnásobkem kupní ceny
s trochou práce lze vyřešit osvobození od antid. cla, případně vrácení, případně to obejít no a nebo mít štěstí :)

Ano na elektrokola je clo obrovské. Co jsem se vsak docetl je to, ze clo na komponenty (motor baterky apod by melo byt okolo 3%.
Komponenty by tam clo moc nemelo ohrozit. Proto jsem chtel vedet zdali s tim nekdo nema zkusenosti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.19 22:02
@Wasnak232 píše:
Ano na elektrokola je clo obrovské. Co jsem se vsak docetl je to, ze clo na komponenty (motor baterky apod by melo byt okolo 3%.
Komponenty by tam clo moc nemelo ohrozit. Proto jsem chtel vedet zdali s tim nekdo nema zkusenosti :)

Platí to i na komponenty, jelikož se antid. clo samozřejmě obcházelo přes součástky. Oficiální zdroj: https://www.mpo.cz/…bliky--7560/

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat