Motorový olej a oblečení, praní jako věda

269
29.4.20 09:01

Motorový olej a oblečení, praní jako věda

Ahoj holky. Muj muz jezdi kamionem a sem tam se v nich hrabe. Vcelku kazdy kus obleceni, ktery nosi do prace a nejsou to jen monterky smrdi motorovym olejem, neni spinave ale načichlé a za boha se mi nedaří ten nádech vyprat. Oblečení voní avivážem a pr. gelem a zároveň i tím olejem. Z pračky se to ani nezdá a myslim si, ze se mi podarilo se toho zbavit, ale jakmile ho vyndam ze susicky tak je to cítit. Peru teď všechno dětským práškem lovela, máme mimčo a gel jako gel ne? Používám silan, cocolino apod. znacky, ktery opravdu voní. Taky se chci zeptat, kdyz se maly pokajdí, kojeny MM a proteče na obleceni tak tam zustava flek. Taky mi to nejde vyprat :think: Nejaky typy? Na pracce pouzivam program na oblečení nebo na bavlnu. Ukazuje mi displey jen otáčky nikoli stupně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
548
29.4.20 09:08

Na dětské bobky na oblečení jsem používala mýdlo s jelenem. Prostě jsme před hozenim do pračky bobky proplala v ruce a pomazala mýdlem a tak nechala do doby než jsem to házela do pračky. (používala jsem látkové pleny, tak jsme přáli každé 2 dny) jinak jsme na Lovelu hodně četla, že na skvrny není úplně dobrá, ale nemám vyzkoušeno l. My měli prací prášek Batole, nebo dětský z lidlu Lupilu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22436
29.4.20 09:41

Prát oblečení od oleje dětským práškem je hloupost. Pořiď na to pořádný prášek, jako Persil, a dopředu to namoč do jarové vody. Pak to dej vymáchat a pak teprve vyper. Ta aviváž to jen zhoršuje. Je mastná, takže ten zápach oleje v oblečení podrží. Dávej místo aviváže ocet a chlapa navoň kvalitním pánským parfémem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15272
29.4.20 09:44

Lovela je snad ten nejhorší prášek, kteurý jsem kdy vyzkoušela. Na monterky a oblečení od oleje nezabere ani náhodou. Kup si něco pořádného a pak by měl jít ten zápach vyprat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5723
29.4.20 09:56

Hlavně bych použil prášek a ne gel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
29.4.20 22:59

@Zumpa koupim jiny gel viz. tipy vyse. Prasek nepouzivam, nemam ho rada zanasi pracku i nektere obleceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5723
30.4.20 08:28
@Dandie22 píše:
@Zumpa koupim jiny gel viz. tipy vyse. Prasek nepouzivam, nemam ho rada zanasi pracku i nektere obleceni.

No to je dobrý nesmysl. Naopak při soustavném praní gelem se doporučuje alespoň občas vyprat práškem. Navíc prášky jsou účinnější než gely. A pokud ti prášek zanáší pračku, tak si kup prášek na praní, ne písek ve stavebninách :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15272
30.4.20 16:22

@Zumpa jestlli ona to zakladatelka nemyslí tak, že jí prášek zůstává na prádle. To pak ano, protože většina lidí pere na krátké programy na malou teplotu a ty prášky se nestihnou pořádně rozpustit. A moderní pračky dost často perou v menším množství vody, takže je potřeba přidávat máchání navíc. Jinak mě to její prohlášení o zanášení pračky práškem také dost zarazilo. Spíš je to naopak - pračka se více zanáší při používání gelů a speciálně nejvíc při použití aviváží. Ale to málokdo chce slyšet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5723
30.4.20 16:33

@nozu Jo, takže pindá někdo, kdo ani neumí prát. Klasika :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.11.20 21:36

Mám taky takový problém s montérkama od oleje i po vyprání ho cítím. Jen se chci zeptat, jestli jste zkoušela dát věci třeba do kýblu s vodou a práškem na ruční namáčení(asi Namo),také by třeba pomohlo prát s předpírkou. Já tu předpírku ještě nezkoušela, pračka psala, že to praní by trvalo asi 4 hod. A na to ruční jsem taky ještě nezkoušela, nemám ten prášek :,( Ale zkusit to chci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3880
19.11.20 21:41

Přímo Ty skvrny od oleje natři jarem. A hod do pračky. Nasyp tam co chceš. Používám gel s marseillským mýdlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25525
19.11.20 21:42

@Lenčí 12345 tak určitě je lepší prádlo namočit, a pak prát aspoň na 60 stupňů a pořádným práškem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat