Mouka chutná jako mýdlo - máte s tím zkušenost?

71
4.1.20 22:24

Mouka chutná jako mýdlo - máte s tím zkušenost?

Zdravím. Opakovaně se mi stává, že když přinesu mouku z obchodu, chutná dost divě, jakoby chemicky, s pachutí po mýdle nebo jakou. Včera jsem koupila pšeničnou hrubou, s logem Klasa dokonce, uvařila knedlík a chuť je fakt děsná. Obal je papírový a není cítit. Stává se mi to i u jiných mouk než pšeničné, i u bio nebo bezlepkové. Máte s tím taky zkušenost? Co to může být? Špatné skladování v obchodě? Taky si říkám, jestli takovou mouku vůbec jíst, nemůže to být i nějak závadné? Taky mě nebaví to pořád do obchodu vracet, přeci jen to mám trochu z ruky, párkrát jsem to už ale udělala. Předem moc děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5835
4.1.20 22:26

To se mi nikdy nestalo. Jinak Ti vsechno chutna normalne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
4.1.20 22:28

To taky koukám, vždy sem měla mouku OK a to vařím a peču 20let. Ne-li víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17241
4.1.20 22:29

Je to divné, když jsou to různé druhy, dokonce i bezlepková. Jestli to fakt nebude nějakým tvým problémem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22103
4.1.20 22:29

Tak to se mi nikdy nestalo. Nemas neco parfemovaneho tam, kde to skladujes? A citis to i ty, nebo ostatni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14453
4.1.20 22:31

To se mi taky nestalo a to kupuju mouku různě, od různých značek, v různých obchodech. Není to jenom nějaký tvůj pocit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2349
4.1.20 22:31

Taky to slyším poprvé. Mouku moc nepoužívám, takže když už načnu pytlík, stojí celkem dlouho ve spíži, ale ani tak tomu nic není. A kupuju obyč / „bio“ / pšeničné i jiné / z místního mlýna, prostě podle situace… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
4.1.20 22:32

Stává se mi to jen u mouky a taky teď poprvé i u krupice. Ostatní mi chutná normálně. Možná mám moc citlivou chuť. Není to pokaždé, ale už asi tak minimálně 10 - 20× se mi to stalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1903
4.1.20 22:32

Mouku používám opravdu často a nikdy se mi nestalo, že by chutnala divně :think: Zkus změnit místo, kde ji skladuješ. Ostatním doma také přijde jiná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5835
4.1.20 22:36

Nemas potize s travenim nejaky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
4.1.20 22:40

Teď se momentálně nemám koho zeptat, jsem doma sama. Když byl doma manžel, přišla mu někdy divná, někdy ne, ale on má horší chuťové buňky než já a moc se nedá brát vážně. Zítra to teda dám otestovat mámě a synovi, uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
4.1.20 22:41

Potíže s trávením ani ne - když nepočítám syndrom dráždivého tračníku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5835
4.1.20 22:43

Muzes mit neco se stitnici, muze to bejt neco neurologickyho nebo imunitniho… Dosla bych k dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
4.1.20 22:44

A skladování doma mám v pohodě, mě se to stává s moukou právě přinesenou z krámu, takže by neměla ani šanci něco nasát. Naopak jednou jsem nechala otevřený pytlík a byl tak měsíc, dva, tak se mi stalo, že ta pachuť vyvanula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
4.1.20 22:45

Jak souvisí chuť mouky se štítnou žlázou? Jiné chutě mám naprosto v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama