Mouka chutná jako mýdlo - máte s tím zkušenost?

Napsat příspěvek
1684
5.1.20 13:39

@Jitul.kaaa9 tak presne takto jsem se citila, kdyz jsem mela koriandr poprve. Bylo to tehdy v thajsky restauraci, ne uplne ctvrta cenova, tak jsem si nedovolila nic rict, manzelovi chutnalo… pak jsme se s ted uz manzelem sestehovali a ten dava koriandr snad do vseho, tak jsem si zvykla na tu jarovou chut, ze uz to nevnimam a chutna mi. Zdeseni po chrestu bylo vetsi, to jsem si rikala, jestli nemam zanet mocovych cest. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2957
5.1.20 13:41

@bobulka88 tak mně nechutná pořád :lol: poprvé jsem se po chřestu taky divila… Joa ještě nesnesu v jídle římský kmín 8)
A pak že nejsem vybíravá :think: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1684
5.1.20 13:45

@Jitul.kaaa9 rimsky kmin pohoda, ale bily pepr mi pachne po zaludecnich stavach!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7000
5.1.20 13:47
@Lurin píše:
Zdravím. Opakovaně se mi stává, že když přinesu mouku z obchodu, chutná dost divě, jakoby chemicky, s pachutí po mýdle nebo jakou. Včera jsem koupila pšeničnou hrubou, s logem Klasa dokonce, uvařila knedlík a chuť je fakt děsná. Obal je papírový a není cítit. Stává se mi to i u jiných mouk než pšeničné, i u bio nebo bezlepkové. Máte s tím taky zkušenost? Co to může být? Špatné skladování v obchodě? Taky si říkám, jestli takovou mouku vůbec jíst, nemůže to být i nějak závadné? Taky mě nebaví to pořád do obchodu vracet, přeci jen to mám trochu z ruky, párkrát jsem to už ale udělala. Předem moc děkuji za reakce.

Jsi jediná, komu tak chutná? Nebo zbytek rodiny nic necítí? Znala jsem ženu, která trpěla jistou nemocí a projevovalo se to tak, že jí mozek občas vsugeroval jinou chuť. Vzpomínám si, jak jednou říkala, že právě vypila kakao, které chutnalo jako mýdlo. Jinak osobně se mi nikdy nestalo, že by mouka chutnala jak popisuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
5.1.20 14:41

A co to bylo za nemoc, kterou ta žena trpěla? Jinak načuchnutí při cestě z nákupu např. pracím práškem, není možné, protože takové prášky ani nic parfémovaného nekupuji. Mě ale nechutná a nesmrdí každá mouka blbě, zrovna včera jsem dopoledne dělala placky, ty byly ok, pak večer knedlík z jiné mouky, a ten ok nebyl.

Co se týče koriandru, já mám doma jen sušený v prášku, a ten mi nevadí. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
690
5.1.20 15:32

Stalo se mi to akorát s moukou koupenou v DM. Myslím, že byla kukuřičná nebo pohanková. Byla načichlá od všech těch vůní v drogerii a vadilo mi to tak, že letěla do koše a od té doby už v DM mouky nekupuju.
Ale jinak se mi to u žádné mouky nestalo a to mám taky docela citlivý čich. Myslím, že by to chtělo dát otestovat ještě někomu dalšímu (ženě, né muži, ti mají horší čich).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 10:40

@Lurin A máš to před nebo po zpracováním? Nedáváš do jídla koriandr? Alergie na něj způsobuje, že jídlo chutná jako mýdlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama