MOZAIKA z rozbitých obkladaček

7277
22.8.09 00:00

MOZAIKA z rozbitých obkladaček

Strašně se mi líbí mozaika udělaná z rozbitých obkladaček. Ráda bych se do toho pustila, ale potřebuji s tím poradit. Nemáte s tím někdo zkušenosti??? Nebo nějaký odkaz, nějaké obrázky pro inspiraci. Já našla tohle http://www.mimibazar.cz/navod.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.8.09 00:02

Ahoj.Já dělala takle brovské větináče,jsou krásné,ale těžké :lol:
Neporadím,jen pozor aby byli všechny obkladačky stejně široké.Já do toho rozbila více druhu,možná to byli ty na podlahu a byli tlusčí a pak to není tak hezké a ani se to nedá pořádně zaspárovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.8.09 00:04

Jinak to ale není nic těžkého,jen pozor při rozbíjení obkladaček si je dej do nákého pytle.Mlátila jsem je kladivem a div mi to nevlítlo do oka :lol:

Lepidlo na lepení obkladu koupíš v každém obi atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
22.8.09 00:11

Je to fajn zábava - ale jak už psala Kamča, bacha na ostré střepy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2475
22.8.09 08:14
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
22.8.09 09:13

Jasně, co tě zajímá? :)

Já nejdřív zkusila květináč a pak obkládala krb:
http://www.chuanitka.wz.cz/mozaika.jpg

Jak holky psaly, existuje dlažba, která je určena na podlahu a je silnější, tu nebrat. A pak obkladačky, na stěny, jsou tenčí. Obkladačky jsem asi tři roky nazpět nasbírala zadarmo u SIKO v Brně, kde měli přede dveřmi kontejner s rozbitou dlažbou a obklady. Hrabala jsem se tam dvě hodiny jak houmlesák, ale stálo to za to :lol:

Nejdřív jsem zkusila květináč, protože je malý. Nevypadá špatně a už tři roky stojí venku a snáší déšť a horko (na zimu schovávám). Ale dělá se špatně hlavně dole, kde je užší, protože je kulatý a střepy jsou rovné.

Obkladačky rozbíjím tak, že do nich klepnu kladivem. Když klepneš moc, hranu zlomu rozdrtíš a pak to nevypadá pěkně. Za chvilku na tu intenzitu a směr přijdeš :wink: Ještě existují kleště na lámání obkladaček, ale ty já nemám, protože nevytvářím obrazce (kytičky a tak), nechávám to náhodě. Jak holky psaly, střepy jsou ostré, tak pozor.

No a pak už jen lepidlo na obkladačky a spárovačku a jedeš :) Já si rozmíchávám jen malinké množství lepidla, do zednické fánky, protože u toho moc přemýšlím :lol: Lepidlo nenanáším na zeď (tak se to dělá u normálního obkládání třeba koupelny), ale na ten střep a nevidím v tom rozdíl.
Za chvilku si to osaháš a zjistíš, že je to super relax a jde to lehce :wink:
Moc držím palce a ještě zkusím najít jednu inspiraci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
22.8.09 09:15

Mrkni na
www.living.cz do diskuzního fora. Už jsem to tam taky viděla. Nebo si tam udělej diskuzi, tam vždycky dobře poradí. Je to tam samí kutil :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
22.8.09 09:16
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.8.09 15:13

Šamotko, my máme zděný pískoviště pro holky a stěny jsou obkládaný mozaikou, sice ne obrazce, prostě !jak to přišlo pod ruku", ale ještě jsem po rozbití nechávala Jakuba obrousit hrany, v rámci bezpečnosti, kdyby náhodou někde kousek koukal… Jinak lepím flexibilním lepidlem, ale to jsou možná všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
22.8.09 16:50

Zkus se podívat i sem…

http://www.brydova.cz/…zaika-na-zdi-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
plhacka
22.3.10 12:53

mozaika

posílím náš záchodek. Mozaika z rozbitých kachliček v kombinaci s celými. Dělala jsem to já s dcerou.

• Nahlásit
  • Citovat
Josefkazhajovny
11.8.10 15:13

MOzaika z obkladaček

Ještš potřebujete poradit? Mrkněte se sem a případně napište: www.hajovna.webnode.cz :-D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama