Možná by tohle mohlo pomoci? Výňatek z článku...

6429
4.9.06 20:54

Možná by tohle mohlo pomoci? Výňatek z článku...

Ahojky,

narazila jsem na zajímavou informaci týkající se neplodnosti/plodnosti mužů. Možná by závěrečné info ze studie mohlo některým párům pomoci k otěhotnění…

==

**… Polyaromatické uklovodíky poškozují chromozomy v buňkách. Ovlivňují kvalitu mužských spermií, jejich počet i pohyblivost. Při dlouhodobém pobytu na znečištěném vzduchu to může vést k poruchám plodnosti mužů, takže jejich partnerky potrácejí anebo přivedou na svět dítě s nízkou porodní váhou.

Pozoruhodné je, že poškození spermií se při změně povětří dokáže „opravit“. Šrám říká, že k tomu stačí 8 dní. Pokud se tedy muž chystá zplodit zdravého potomka, měl by opustit velkoměsto a vypravit se na dovolenou někam do hor. Pokud se tam v chalupách netopí nekvalitním uhlím.** .....

Převzato z časopisu D-Test, článek Špinavý vzduch krátí život, autor Alice Olbrichová, Týdeník Ekonom == ¨

Vím, že ne každý má možnost pobytu na horách týden před ovulací.. ale pro páry, které se snaží pár let, by takové 3 dovolené za léto vyjít mohly.. a šance tu je vyšší než když zůstanou ve velkoměstě…

Tak hodně štěstí :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2619
4.9.06 21:26

Ahojky,

to je zajimava informace… Jen mi nejak neni jasne, jak kvalita spermii souvisi s nizkou porodni vahou novorozence? :roll:

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
4.9.06 21:44

Jo, tak to bysme se musely zeptat toho pana Šráma, co to tvrdí :-)
Taky netuším.. Ale prostě nějak ta kvalita zřejmě ovlivňuje zdraví dítěte již v jeho zárodku… jeho sklony k alergiím… co já vím… a zřejmě i růst…

Každopádně kdybych se zařadila ke snažilkám a nešlo to, určo frčím na hory, tam stejně jezdíme, tak to jen trošku lépe naplánovat… Za zkoušku člověk nic nedá… a za dvě čárky by dal cokoliv… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
4.9.06 22:10

Efi, mas nekde odkaz na cely ten clanek? Nebo to bylo papirove vydani? Neni tam odkaz na toho pana Srama?

Poskozene chromozomy nic neopravi, ani horsky vzduch, a pohyblivost je o mitochondriich v ocasku. Ten zustava pro pronikani do vajicka venku. Fakt si to nejak nedokazu predstavit, asi jsem na vejsce davala malo pozor… A nebo tomu pani redaktorka az tak nerozumela a spatne to interpretovala :-)

Mozna je ta metoda zalozena na lecivem ucinku placeba a odstraneni psychiskeho bloku „snazicich“ se paru…

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
4.9.06 22:29

Četla jsem to v D-Testu 8/2006 jako součást článku věnovanému špatnému vzduchu… Kontakt tam není…
Já tomu nerozumím, jak jsem „nakoupila“, tak prodávám…
Jen mne mrzí, jestli to s těmi spermijemi a jejich ozdravěním je blbina..

Tel: do D-testu je 227 027 632, mail dtest@dtest.cz

Tak jestli jim tam fundovaně vzneseš dotaz ke článku v sekci Zdraví s názvem Špinavý vzduch krátí život z čísla 8/2006, tak sem pak prosím zavěš jejich reakci… jestli ti dají kontakt na toho Šráma a co on na tvé dotazy.. :?: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
4.9.06 23:43

Zkousela jsem to najit na netu, jestli to nemaj online a nemaji. Zkusim zitra koupit to cislo a precist si cely clanek, a kdyz tomu porad nebudu rozumet, tak tam klidne pisnu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama