Možná intolerance na laktózu i přes negatovní krev?

Anonymní
11.4.21 20:22

Možná intolerance na laktózu i přes negatovní krev?

Zdravím, prosím o anonym, citlivé téma..
Kvůli nespecifickým bolestem břicha, nadýmání a plynatosti (hodně zapáchá), hlavy a stěhovavým bolestem po těle (svaly atd) mi bylo děláno imuno vyšetření. Zjištěna histaminová intolerance, zkouším eliminační dietu. Dnes jsem dals jogurt (do HIT jsem denně bílý jogurt s musli, dávám si mléko do kávy a hodně jsem pořád prděla, ale jelikož jsem jedla vše, nedokázala jsem vypozorovat proč (gastro i kolono negativní). No a bílý jogurt se při HIT může, tak jsem si ho odpoledne dala s musli a od té doby strašně prdím (ráno mi káva s mlékem ale nevadí). Jelikož jsem týden bez lepku, pouze dnes ráno ječné lívance (z rostlinného mléka), tak to přisuzuji tomu jogurtu. V krvi mi ale laktóza vyšla 0,7 a intolerance je od hodnoty 0,9 (což je sice negativní, ale blízko pozitivitě už si říkám).. jestli budu muset vyřadit i mléčné výrobky tak mě klepne, to už fakt nevim co budu jíst. V 95% alternativních jogurtech je škrob s spousta dalších věcí, aby to mělo konzistenci, s když ne tak stojí malý jogurt 60,–. Nevím, jestli by stačilo bez laktózy, jednu dobu jsem to zkoušela a nadýmání s plynatost byla beze změny (to jsem ještě ale nevěděla o HIT).
Dá se z krve poznat jen laktóza, nebo i kasein?
Děkuji, P.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.4.21 20:26

Ještě dodám lepek s všechny směsi muk atd taky negativní

• Citovat
  • Nahlásit
28652
11.4.21 20:30

Proč jsi teda lepek vynechala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28652
11.4.21 20:31

Jinak vysadila bych na 14 dní úplně všechno mléčné, co to udělá. Když se to zlepší, tak bych začala bezlaktozovým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 20:32

@vokishka no kvůli histaminové intoleranci - eliminační dietě.
Nemá se jíst nic s droždím ani kváskový chleba, takže jsem vlastně bez lepku

• Citovat
  • Nahlásit
28652
11.4.21 20:33
@Anonymní píše:
@vokishka no kvůli histaminové intoleranci - eliminační dietě.
Nemá se jíst nic s droždím ani kváskový chleba, takže jsem vlastně bez lepku

to je docela nesmysl, pokud jíš těstoviny atd, tak rozhodně lepek jíš. Navíc chleba se dá upéct z normální mouky, jen bez droží nebo kvásku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 20:35

@vokishka hmm bojím se že energeticky/výživově budu úplně blbě. Už teď nejím sýry, ořechy, uzeniny.. vlastně jím maso a rýži/brambory, hrušky a papriky :mrgreen:

Bez jogurtu přežiju.. ale bez kafe to mě fakt zabije (bez mlíka ho nevypiju) :cert:
Nevíte, jestli se dělají testy přímo na kasein?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 20:36

@vokishka těstoviny nejím, nevyhledávám je.. z příloh jím rýži, pohanku, brambory

• Citovat
  • Nahlásit
1499
11.4.21 20:36

Heleď můžeš mít „jen“ prostou intoleranci.
Jsem na spoustu věcí alergická, mám i HIT a některé potraviny mi vadí, i když jsou při HIT povolené. Mám migrény po jakémkoliv mléčném výrobku a alergická na BKM a ani intoleranci laktozy nemám.
Proto je dobrá eliminační dieta.
Na začátku jsem zkoušela postupně povolené potraviny, postupně zkoušela další rizikovější a nakonec jsem si ještě udělala jedno kolo a zkoušela vynechat a znovu zaváděla i povolené potraviny - tam se také něco našlo.

Prostě nejlepší to je vyzkoušet.

Zrovna nedávno mi po deseti letech dělali testy na alergie a když mi lékař říkal výsledky, co vyšlo pozitivní, tak pro mě to novinka nebyla, protože jsem to měla zjištěné eliminační dietou a případně pozorováním. Jen jsem si to zařadila do kolonky klasická alergie ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
11.4.21 20:40

To by ses divila, kafe bez mlika je top. Mam taky zjistenou intoleranci na laktozu, do te doby jsem pila hrnek mleka denne a jeste do kafe. Od te doby jsem konecne poznala pravou chut kavy bez mleka. Uz bych si s mlekem nedala.
Jogurty si muzes vyrabet, treba kokosove. Da se na to zvyknout. Jinak kdyz jsem bez laktozy nadymani, prujmy, ekzem zmizely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28652
11.4.21 20:40

U HIT je to tak, že každý toleruje něco jiného. Je třeba prostě zkoušet, po jednom, co toleruješ a co ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
11.4.21 20:46

Piju kafe s mandlovým mlékem :mavam:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 20:50

@nikive no ale ty jí máš potvrzenou z krve, nebo ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 20:51

@Capelucia zkoušela jsem, nechutná mi to. Je to nasládlý :lol: no zkusím znovu, nedá se nic dělat :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 20:53
@vokishka píše:
U HIT je to tak, že každý toleruje něco jiného. Je třeba prostě zkoušet, po jednom, co toleruješ a co ne.

Já vím, jsem na začátku a mám pocit, že chcípnu hlady..
Jinak nechci se vůbec litovat, četla jsem blog kašulky, je tam spousta rady, ale recepty pro 1, když vím, že to nikdo jiný jíst doma nebude.. no musím se s tím poprat no

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat