Možná mám ulcerózní kolitidu-jak se s ní žije?

Anonymní
25.11.15 17:04

Možná mám ulcerózní kolitidu-jak se s ní žije?

Ahoj holky, asi mám ulcerózní kolitidu, jak se Vám s touto nemoci žije? Budu rada za každou zkušenost. Klidně anonymně. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1718
25.11.15 17:13

Uz jsem si zvykla. kazdemu se zije jinak, kazdemu se projevuje jinak. ja i kdyz mam sileny nalez, nemam tak zle priznaky. a uz jsem porodila 2 deti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.15 17:15

@lupilka.cz : já už 2 děti mám a další neplanuju. Spíš se bojím, abych tu s nimi byla dostatečně dlouho :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
17250
25.11.15 17:31
@Anonymní píše:
@lupilka.cz : já už 2 děti mám a další neplanuju. Spíš se bojím, abych tu s nimi byla dostatečně dlouho :-(.

Tohle není zrovna nemoc, při které by se muselo umírat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
25.11.15 17:37
@Anonymní píše:
@lupilka.cz : já už 2 děti mám a další neplanuju. Spíš se bojím, abych tu s nimi byla dostatečně dlouho :-(.

neboj, neni to rakovina ;) jen se clovek musi v jistych vecech omezit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.15 17:47

@vokishka @lupilka.cz : já vím, že není, ale je větší pravděpodobnost, že se z toho rakovina vyvine :-(

• Nahlásit
  • Citovat
359
25.11.15 18:03

Mám ji 15 let, začala jsem s nejtěžší formou-pancolitidou. Žiju naprosto normálně, spíš se mi věkem sklidňuje. Mám období, kdy se mi stav zhorší, ale za ty roky už poznám, že se něco blíží, nasadím léky, takže ji udržím jen mírně aktivní. Jsou horší nemoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17250
25.11.15 18:09
@Anonymní píše:
@vokishka @lupilka.cz : já vím, že není, ale je větší pravděpodobnost, že se z toho rakovina vyvine :-(

u neléčené, u léčené bych to takhle nehrotila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.15 18:10
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.11.15 18:12

@vokishka : já vím, ale je u UC větší pravděpodobnost a jeden z prarodičů bohužel na rakovinu tlustého střeva umřel, tak to možná máme v genech :-(

• Nahlásit
  • Citovat
1718
25.11.15 19:07

Pacienti s UC nebo Crohnem jsou tak hlidani kolonoskopiemi, ze i kdyby se nador objevil, pak bude zachyceny ve velmi casnem stadiu. takze ve vysledku jsme na tom lepe nez ti, co na kolonoskopii nechodi a nador jim zjisti, kdyz uz je pozde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.15 19:52

@lupilka.cz : mas pravdu děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
359
25.11.15 20:21
@lupilka.cz píše:
Pacienti s UC nebo Crohnem jsou tak hlidani kolonoskopiemi, ze i kdyby se nador objevil, pak bude zachyceny ve velmi casnem stadiu. takze ve vysledku jsme na tom lepe nez ti, co na kolonoskopii nechodi a nador jim zjisti, kdyz uz je pozde

Moje řeč.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
26.11.15 02:51

Uspesnou lecbu nabizi cinska medicina, googlete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...