Možná to není tak růžový vztah

Anonymní
16.4.21 22:35

Možná to není tak růžový

Ahoj holky,

mám půl roku partnera, vše ok, fajn, zamilovaná jako blazen…no až na to, že možná ne do toho pravého.

Jsem docela dost aktivní typ a baví mě plno věci, od sportu po kulturu až po cestování. Vlastně je maloco, co by mě nebavilo. Zároveň jsem pozitivní a vždycky se snažím vidět do lepší, i v lidech.

Partner je super chytrý, milý, vtipný, ale…začínám si uvědomovat, ze pracuje tak 12h denně, ze o všem mluví ale nic nerealizuje a výmluva je vždy práce, ze se denně dozvím ze je unavený, na mnoho věci říká “je to tezký”, než aby hledal řešení…často když něco cjci dělat tak nemůže a musí pracovat (což nemusí, spis je workoholik). Pak přijde v noci za mnou, obejme mě a oznámí mi, že je strašně unavenej. Proste si začínám uvědomovat, ze asi sundavam růžový brýle a sice je porad fajn a chytrý, ale možná trochu pecival, workoholik a negativní a litujici se typek. A ze takový byl od začátku, jen jsem to neviděla.

Jsem z toho dneska hrozne přešlá, volala jsem mu a oznámila mu, ze je mi smutno a ze mi chybí (jsme na víkend každý jinde) a místo aby mi řekl “ty trubko, za 3 dny se vidíme a celou tě umazlim!!!” Tak se dozvím “za všechno muzu já co?” :roll:

Přitom já jsem většinou veselá, spokojena, rozveseluju ho, pecuju o nej…

Mám depku tak sem píšu, nechci rady “rozejdi se” atd, to teď nedokážu, spis jsem se chtěla vypovídat.

A zároveň mě mrzí ze jsem si myslela, jak budeme trávit čas spolu ale cvičit chodí sam (já nebeham a on zase jen běhá a má na to parťáka), tenis se mnou hrát nechce protože mu to nejde, na kole ho to nebaví, kino ho nebaví, na filmy v TV se nechce dívat a není rad když koukam já (nesnáší TV), jediny co ho baví je chozeni což je fajn a pak foceni a pak auta a jeho dílna :? Na výstavu nebo do divadla by šel jen kvůli mě a asi 1× za rok. Protože nemá čas. Ale spis mám dojem ze ho baví práce, do toho se občas probehne kvůli zdraví a postavě a pak vypne když se hrabe v hrebickach :lol: Ale nejak nevim, jeszli mě tohle má bavit a to i za rok nebo 5 let :?

Navíc nerad chodí do restaurací, moc nemá rad místa kde je hodně lidi a když nekam jedeme, tak vybírá lokality kde nikdo není - ale zároveň to tam není ani moc pěkný teda :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7592
16.4.21 22:38

Nehodite se k sobe..opada zamilovanost a vylejza to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8425
16.4.21 22:42

Vždyť jste úplně rozdílní. Brzo vám to přestane klapat a polezete si na nervy. Ty chceš A a on zase B.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 22:47

No rozdilni - zas jak v čem, v pohledu na budoucnost, výchovu, děti…to máme stejný. I si najdeme stejný koníčky, ač ne všechny.

Ale asi je problém cely přístup k životu.
Já vidím sklenici poloplnou, on poloprazdnou. Přitom realne mám za sebou daleko těžší život.

Já mám rada, když se něco děje, on má rad, když si sedne po práci do křesla a listuje si novinami a pak jde spát.

Já vím kde konci práce, on ne. Někdy dela klidně 16h denně, říká ze musí, ale já vím ze ho ho baví a zároveň se mu líbí ze muže říkat, jak je vyčerpaný :lol:

Já se dokazu nadchnout, věci prozivam…on je introvert a ještě jsem neviděla, ze by byl třeba z něčeho nadšený.

• Citovat
  • Nahlásit
362
16.4.21 22:49

To se bohužel stává. Na úplném začátku si člověk udělá nějakou idealistickou představu o tom druhém a hodně negativních věcí přehlíží. Za čas si najdeš někoho, kdo se k tobě bude hodit víc, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9689
16.4.21 23:02

Těžký tohle :think:
Znám i páry, kde byli oba extroverti, sportovci, stejné nadšení pro všechno a stejně to nedopadlo.
Moji tchánovci jsou spolu 60 let.
Děda vždycky sportoval, výletoval, četl, zajímal se o všechno, povahou optimista.
Bábina nejraději celý život sedí u televize, nikdy akční nebyla, všechno je špatně, na pesimismus by mohla dělat reklamu.
Musíš sama cítit, jestli to dáš.
Ale pokud se nad tím zamýšlíš a bojíš se toho, je to asi první náznak, že by to klapat nemuselo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 23:09

@LydiaD prave ze nevím…má mnoho skvělých vlastností…ale asi mě nejvíc ubiji to jeho litovani se a urážení…nemuzu říct nic abych se ho náhodou nedotkla :?

A co mě tedy mrzí je, ze je hrozne zasadovy a neudela nic, co by mi udělalo radost ale on tomu nerozumí - tj miluju kytky, řekla jsem mu ze by mě moc potěšilo, kdyby mi někdy nějakou koupil…pro nej je to blbost a dělat to nebude. Tečka. Takových věci je hodně. Ale pak zase jde a hodinu mi vybírá nějaký čaj na moje potíže…

Přijde mi takový málo emoaticky a nepřizpůsobivý

• Citovat
  • Nahlásit
935
16.4.21 23:17
@Anonymní píše:
@LydiaD prave ze nevím…má mnoho skvělých vlastností…ale asi mě nejvíc ubiji to jeho litovani se a urážení…nemuzu říct nic abych se ho náhodou nedotkla :?

A co mě tedy mrzí je, ze je hrozne zasadovy a neudela nic, co by mi udělalo radost ale on tomu nerozumí - tj miluju kytky, řekla jsem mu ze by mě moc potěšilo, kdyby mi někdy nějakou koupil…pro nej je to blbost a dělat to nebude. Tečka. Takových věci je hodně. Ale pak zase jde a hodinu mi vybírá nějaký čaj na moje potíže…

Přijde mi takový málo emoaticky a nepřizpůsobivý

Suchar no :( a měnit se nebude, možná až by mu teklo do bot… Dala bych tomu ale ještě šanci, promluv si s ním… Ale pokud na něj začneš být alergická tak je to konec, to už ti pak bude vadit všechno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 23:21

@alialiali já mu to už jednou řekla, ale dopadlo to “všechno delam špatně viď?” Přitom jsem mu řekla jak je super a jak úžasný je v tom a tom, ale ze nějaký věci mě mrzí…fakt jsem si dala záležet, aby to vyznělo dobře. Kamarád mi řekl, ze jsem to řekla moc hezky a ze normální reakce by byla “já vím ze v tomhle jsem jelito, nevěděl jsem ze te to trápí, zkusím s tím něco udělat, možná to nepujde ale zkusím,
Ok?” A ne “všechno delam špatně”.

Přijde mi ze vůbec není žádný bojovník, iniciativní, bláznivý…proste já nevím ale někdy mám z něčeho fakt radost a je to poznat. U nej ne. Je porad stejný. Porad

• Citovat
  • Nahlásit
638
16.4.21 23:29

Přítel je asi svůj. Ma svůj styl a svůj svět. Kazdy je jiný a po vyprchání prvotní chemie člověk začne vidět i ostatní věcy. Je na tobě jestli to přijmeš, nebo půjdeš o dům dál :kytka: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8390
16.4.21 23:41

Jestli tě to štve teď, časem to bude ještě horší. Kolega z práce měl podobnou partnerku jako ty chlapa. On byl hodně spolecenskej, nikdy jsem ho snad neviděla se špatnou naladou, pořád něco podnikal. Jeho ex měla deprese a nejradši by seděla doma na zadku, kromě práce. On si představoval, že bude ten princ na bilym loni a ukáže ji lepší svět. Snažil se asi 10 let a pak to vzdal, celou dobu táhl ten vztah a výsledek žádný. Od ní nebyla absolutně snaha cokoliv řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
16.4.21 23:57

Muž tráví moc času v práci = ŠPATNĚ. Nemá na partnerku čas a ta je nespokojená. Drahé dovolené a hadříky jsou ale fajn.
Muž tráví málo času v práci = ŠPATNĚ. Je pořád doma a leze partnerce na nervy a navíc je švorc.
whamen…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 00:08

No…počítej s tím, že se to nezmění, žes asi prokoukla tu zásadní věc, nejde o sport nebo kulturu, ale takový ten celkový životní elán…muž prostě bude v práci a na tobě bude ten život - teď jde o koníčky, časem půjde vlastně o všechno - děti, domácnost, skloubit zaměstnání a rodinu a ještě nějak žít…a on bude ve své milované práci, tímhle prakticky netknutý. :think: Nikde není psáno, že s jiným to bude lehčí, ale s tímhle to bude vesměs všechno ležet na tobě. Já jsem do toho šla, s tím, že mám vedle sebe inteligentního tvora, se kterým si rozumím humorem, máme podobný náhled na rodinu, ale vesměs si žijeme každý po svém. Já aktivně, on vysedáváním s kamarády. :nevim: Bacha na takový ten mód „vadí mi všechno“, protože to pak můžeš fakt aplikovat na každého, takže jestli chceš vztah zachovat a posouvat dál, spíš bych to pojala buď „co můžu udělat já, aby se situace změnila“ a nebo přes nějakou poradnu třeba, ne v sobě živit, co všechno ti na něm vadí - na každém se toho dá najít spousta a nikdo ti předem nedá záruku, že usměvavý dokonalý sportovec nebude za pár let vyhořelý rapl. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
962
17.4.21 02:09

Začíná ti vadit dost věcí, tudíž to nebude klapat a ty na něj budeš čím dál víc alergická.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21230
17.4.21 02:15

Nepises kolik vam je let, ale vypravet mi to nekdo, tak si myslim, ze chlap s krizi stredniho veku 45+ si nabrnkl mladou energickou holku. On na me pusobi jak vysavac energie. Predstav si v budoucnu, ze litas kolem dvou malych deti, prace a domacnosti a doma mas tveho unaveneho pritele, jehož prace je vymluva na vsechno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat