Možné príčiny zapríčiňujuce autizmus počas tehotenstva

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
20.9.21 19:06

Možné príčiny zapríčiňujuce autizmus počas tehotenstva

Zdravím maminky,
Keďže človek leží v nemocnici a počúva príbehy viacerých maminiek, tak sme sa mimo iné dostali aj k téme autizmus nakoľko napr. taký utz má človek kvôli rizikovemu každý deň. Tak som sa chcela spýtať tie, čo máte doma autistické dieťatko, keď sa spätne zamyslíte napadá vás niečo, čo už je istým spôsobom dokázané, že môže prispievať k autizmu (fajčenie, vyšší vek, príliš častý a dlhý utz hlavne v I. trimestri, či nadmerný stres) že by sa vás týkalo?
Poprosím komentáre typu, že som hysterka neprosím venovala som sa tejto téme už počas štúdia takže mám o tom niečo naštudované, len ma zaujíma názor mamičiek nie to čo dokázali alebo sa o tom dohadujú vedci.
Za každú odpoveď ďakujem. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18673
20.9.21 19:20

Nic takového co způsobuje autismus není dokázané.

Kdokoliv tvrdí něco jiného, tak by měl zatraceně dobře zdrojovat.

Ale když to bude dělat, tak zjistí, že příčina a ani zdroje nejsou známé.

A ne, rozhodně to nezpůsobuje očkováná. To zrovna je prokázané velmi spolehlivě. Časový souběh není příčina.

Stejně tak rizikový faktor není příčina.

Příspěvek upraven 20.09.21 v 19:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18673
20.9.21 19:21

A pokud trávíš těhotestnví studiem toho, co je špatně, tak jsi úzkostní a primárně řeš tu úzkost, protože když to dělat nebudeš, tak tě to v šetinedělí může dost ošklivě sežrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
20.9.21 19:51

Zajímavý dotaz. Co znám pár autistů, tak přesný opak. Oba rodiče zdraví, mladí, na dítě se těšili. Nejde mi do hlavy, že by nějaký běžný stres typu, jestli se dítě narodí zdravé nebo jestli jim bude stačit byt, byl natolik ohrožující, aby způsoboval neurologické poruchy. :nevim: Co třeba nějaké nachlazení nebo běžné dostupné léky užívané během počátku těhotenství, to někde prozkoumané je? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
28.9.21 21:58

Jak je řečeno výše, důvod vzniku autismu je zatím jen dohadem. Je možné že, tam hraje hlavní roli genetika, úraz, nemoc, šok, co funguje jako spouštěč… Je tolik možností.

Jednoho čerstvě diagnostikovaného 3,5 letého mám doma - jsem nekuřák, ještě mi nebylo třicet, takže žádný vysoký věk, druhé těhotenství, bez stresu a naprosto fyziologické, nemocnost žádná, bez léků, porod byl plánovaná sekce po předchozí akutní, tato proběhla skvěle, bez stresu a komplikací. Syn byl hodné a usměvavé miminko i batole, fyzicky velmi zdatné, první slova kolem roka, cca do 18 měsíců a potom se jakoby zastavil a úplně otočil chování na klasické autistické. Věci, které dělal v jednom roce a které máme natočené - imitační hra na telefonování, kdy i vyslovoval halo-halo, již „neumí“.

Chápu, že rizikové těhotenství strávené v nemocnici a strach o miminko na stresu moc nepřidá, ale některé věci se zkrátka stanou a otázka je zda-li by v tomhle případě pomohla sebelepší prevence. Takže přeji klidný zbytek těhotenství :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
29.9.21 11:48
@Ou píše:
Nic takového co způsobuje autismus není dokázané.

Kdokoliv tvrdí něco jiného, tak by měl zatraceně dobře zdrojovat.

Ale když to bude dělat, tak zjistí, že příčina a ani zdroje nejsou známé.

A ne, rozhodně to nezpůsobuje očkováná. To zrovna je prokázané velmi spolehlivě. Časový souběh není příčina.

Stejně tak rizikový faktor není příčina.

Příspěvek upraven 20.09.21 v 19:24

Očkování autismus nezpůsobí, ale pokud v dítěti něco je, může ho aktivovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat