Možné těhotenství, kojení a vitamíny

Anonymní
17.8.11 11:12

Mozne tehotenstvi, kojeni a vitaminy

Ahojte, omlouvam se za anonymitu, ale opravdu nechci sirit poplasne zpravy.
Kojim 4× za den a beru kojici vitaminy, kde je 400ug listovky. K tomu jsme meli s manzelem nehodu presne uprostred cyklu. Jelikoz jsem zatim vzdy otehotnela na poprve, tak je realna sance, ze se „zadarilo“ :mrgreen: . Kazdopadne nechci nic zanedbat, myslite, ze k tem kojicim vitaminum mam pribrat jeste extra listovku? Ani bych ji nemusela kupovat, mam tady dalsi baleni, 400ug tablety. Nebude to moc?
Moc diky za rady a nazory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3660
17.8.11 11:21

Já bych již nepřidávala. :-) A pokud se vám mimi znovu povedlo tak vám poradí tvůj doktor a může ti i listovku předepsat. :palec: Důležité je, že listovku máš v potravě. :-)
Pokud se mimi povedlo tak blahopřeji. :dance: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.8.11 11:45

Diky Katy, me prave doktor neporadi, zijeme v zahranici a lekarska pece tu funguje „trochu jinak“.

• Nahlásit
  • Citovat
3660
17.8.11 11:54

aha tak to mi je líto, ale já mám předepsanou listovku od svého doktora a ani se nesnažíme o mimi, ale předtím jsem brala také jen vitamíny pro těhotné a ty snad mají také jen 400 - 600 mg list. :nevim:
Neboj dopadne to dobře :-) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.8.11 12:00

Kdyz ja si prave rikam, jestli se ta listovka „nespotrebuje“ na to kojeni. Asi je to nesmysl, ale kdyz ja fakt nevim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
7576
17.8.11 12:49

Kojící vitamíny bych vysadila, může v nich být něčeho víc, než je v těhu potřeba a těhu má teď přednost (pokud jsi) a nahradila bych je listovkou na předpis - ta má Acidum folicum 10mg v 1 tabletě. Taky kojím a jsem těhotná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2876
17.8.11 12:55

Taky jsem zjistila druhe tehu a maleho jeste kojila-byl mu rok. A dr mi doporucil Folgravid a prestat kojit,protoze mleko se ti meni diky tehu na kolostrum a pro dite to jiz nema nutricni smysl. A taky je dle meho lepsi,kdyz pak budes kojit mimco,aby se po tobe starsi nesapal a nedelal sceny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.8.11 13:11

Hato diky za odpoved, to mi vubec nedoslo. Ja tedy asi na cas vysadim ty kojovitaminy a zvysim listovku. Akorat tu na predpis tady nesezenu. Ty mas 10 mg v jedne tablete 8-o ? Neni to strasne moc? Tady je bezna davka na den v tehotenstvi tech 400 ug (mikrogramy, nemam spravny znak). 1000ug je 1mg, to bych tech svych tablet musela kazdy den vzit 25. Snad pocitam dobre.
Prtko diky. Ja prave zatim kojit chci, protoze mala je jeste mala. Pokud by se v pripadnem tehotenstvi odstavila, to uz necham na ni.

• Nahlásit
  • Citovat
7576
17.8.11 13:22

Mudra mi volně prodejné vitanímy nedoporučila a rovnou předepsala tuhle listovku (tedy už 3měs před otěhotněním, bylo plánované.) V příbalovém letáku je psáno, že se má brát při těhu i při HA, při kouření (a mnohé další) a to stále. Takže určitě je ta dávka vpořádku.
Ke kojení mi řekla, že kolem 3.měsíce těhu (až začne plně fungovat placenta) se může/a nemusí MM změnit na kolostrum a dítě se může/a nemusí odstavit samo. Tak tomu nechávám volný průběh. Zatím to nevypadá, že by malé MM nechutnalo :-D Tělo prý dá nejdřív vše do těhu a pak až do MM, tak mám být prý v klidu. V dnešní době už není hladomor a výživa je obecně kvalitní.

Anonymní píše:
Hato diky za odpoved, to mi vubec nedoslo. Ja tedy asi na cas vysadim ty kojovitaminy a zvysim listovku. Akorat tu na predpis tady nesezenu. Ty mas 10 mg v jedne tablete 8-o ? Neni to strasne moc? Tady je bezna davka na den v tehotenstvi tech 400 ug (mikrogramy, nemam spravny znak). 1000ug je 1mg, to bych tech svych tablet musela kazdy den vzit 25. Snad pocitam dobre.
Prtko diky. Ja prave zatim kojit chci, protoze mala je jeste mala. Pokud by se v pripadnem tehotenstvi odstavila, to uz necham na ni.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.8.11 13:44

Hato je to tohle http://www.lekarna.cz/…drg-30x10mg/ ?

Jako to jsi mi dobre poradila, ale tohle tady nesezenu a v CR jenom na predpis. Hauuu, co ja budu delat :?: Ja nemuzu ani zavolat svemu exgyndarovi, protoze uz je v duchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
46867
17.8.11 14:22

Pred otehotnenim je by se melo jist 400 mikrogramu kys. listove, tehotna zena by mela jist 600 mikrogramu.
Ja jsem jedla po celou dobu tech 400. Nevim jak je to ale u kojeni, kdyz zvysis na tech 600 tak se urcite nic nestane.
MMCH pokud jsi z nemecka nebo holandska, muzu ti poslat moje zbytky kys listove, cca 3 krabicky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7576
17.8.11 14:29

To je ono :palec: Tak ať si to nechá napsat tvoje mamka, kamarádka nebo někdo jiný a pošle poštou. Mudra mi píše obvykle dávku na 3měsíce najednou, beru 1tbl denně. Nebo si napiš maila do Zentivy, jestli na trh, kde žiješ, nedodávají ekvivalent nebo by ti mohli poradit jiného výrobce.

Anonymní píše:
Hato je to tohle http://www.lekarna.cz/…drg-30x10mg/ ?Jako to jsi mi dobre poradila, ale tohle tady nesezenu a v CR jenom na predpis. Hauuu, co ja budu delat :?: Ja nemuzu ani zavolat svemu exgyndarovi, protoze uz je v duchodu.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.8.11 15:01

Jste moc hodny holky. Weru ja listovku tu normalni mam, ja jen nemam tu spesl, na kterou me privedla Hata. Ale ono to snad neva.
Ja ted teda prestanu brat ty kojovitaminy, zacnu dve ty moje listovky a pokud by se to tehotenstvi vazne potvrdilo, tak sezenu pres mamku.

Diky moc :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama