Možné těhotenství? Přes HA a styk první den po skončení MS

Anonymní
29.12.20 15:23

Možné těhotenství? Přes HA a styk první den po skonceni MS

Jdu si pro radu, už asi 8m beru antikoncepci pravidelne. V 3.tydnu platicka ( tedy asi 4dny do dobrani celého platicka) jsem zapomněla jeden den si vzít uplne tabletu. Hned na druhý den jsem si teda vzala dvě najednou. Pak jsem dobrala standardne plato tedy ještě 4dny, a pote za 3dny přišla menstruace. Ihned po skončení MS jsem měla s přítelem sex. Teď ve mně však hlodá, zda nemohu být těhotná. Kvůli tomu vynechanemu prášku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29.12.20 15:39

Uprimne? mozne je vsechno, i kdybys nevynechala..kup si TT, stoji sto par kacek a budes mit za chvili jasno :) ale envim odkdy funguji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
955
29.12.20 15:39

Pokud dobře počítám, tak ode dne kdy jsi zapomněla uplynulo 7 dní celkem. A to je u většiny antikoncepce doba, kdy se doporučuje dodatečná ochrana (kondom a pod.) v případě, že sis zapomněla vzít a nebo k tomu brala ještě nějaké léky. Po těch 7 dnech už bys zase měla být chráněná.
Takže bych řekla že bys těhotná být neměla. Každopádně nejlepší je počkat tak 10 dní a pak si zkusit udělat těhotenský test.

Edit: teď mi došlo, že prášky jako takové jsi nebrala 7 dní, ale jenom 4. Tak to by možná bylo na zvážení si ten test udělat :D Opravdu počkej tak 10-15 dní od styku a testni to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.20 15:45

Dnes je to tedy 10dni od styku, test nic neukazuje. Ale to mi přijde ještě jako krátká doba na testování.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.20 15:47
@LilyJane píše:
Pokud dobře počítám, tak ode dne kdy jsi zapomněla uplynulo 7 dní celkem. A to je u většiny antikoncepce doba, kdy se doporučuje dodatečná ochrana (kondom a pod.) v případě, že sis zapomněla vzít a nebo k tomu brala ještě nějaké léky. Po těch 7 dnech už bys zase měla být chráněná.
Takže bych řekla že bys těhotná být neměla. Každopádně nejlepší je počkat tak 10 dní a pak si zkusit udělat těhotenský test.Edit: teď mi došlo, že prášky jako takové jsi nebrala 7 dní, ale jenom 4. Tak to by možná bylo na zvážení si ten test udělat :D Opravdu počkej tak 10-15 dní od styku a testni to.

Ano přesně. V týdnu kdy byla MS jsem HA nebrala. Ci-li jen 4dny po zapomenuté tabletě a pak skončilo plato.

• Citovat
  • Nahlásit
6068
29.12.20 17:20

No a postupovala jsi podle pribalovyho letaku co dělat když zapomenes? Připadá mi, že ne většinou tam bývá že máš buď zacit hned pauzu a nebo brát 2 plata hned po sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.20 17:42

No teď zpětně vím, že jsem udělala nejspíš chybu. Příbalový leták jsem si četla, ale pochopila jsem to tak, že mám si vzít hned zapomenutou tabletu, i když to znamená užít dvě najednou a po dobu 7dni se chránit. Což bych splnila sex byl až po 10dnech od zapomenute tablety. Jenže jsem prostě nepochopila, že mám dal bez týdenní pauzy použít další blistr. To až teď z diskuzi jsem si tu chybu uvědomila. Jinak ještě jsem na přítele udeřila, a ten si je teda skoro jist, že vše skončilo mimo mne, ale moc mne to neuklidnilo.

• Citovat
  • Nahlásit
3.1.21 07:10

Možném je všechno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 11:05

Tak dnes je to 14 dní a test sněhobíly.

• Citovat
  • Nahlásit