Možnost poruchy štítné žlázy?

17.1.20 09:18

Možnost poruchy štítné žlázy??

Zdravím, hned na začátku chci říct, že to asi bude dlouhé čtení :D

Už nějakou dobu pocituju problém, který by mohl být o štítné žlázy…
Jsou to stavy kdy se mi chce brečet z ničeho nic nebo mám zase vztek, mám bušení srdce někdy ho cítím až v krku a trpím na vysoký tep (nejsem obézní) mám stavy únavy, motání hlavy a po vyjití schodů mě bolí nohy a jsem zadýchaná jak kdybych šla maraton, podotýkám, že lékař mi řekl, že vše nasvědčuje poruše štítné žlázy. Výsledky krve jsou v pořádku a víc to se mnou neřešil… Jde o to, že můj přítel měl stejné problémy udělali mu mnoho odběrů na ŠŽ a taky byla krev v pořádku a bylo to u něho už fáze, že už mu nikdo nepomůže, někteří doktoři mu řekli, že simuluje a někteří, že má úzkostnou poruchu, která byla po vyšetření vyvracená a až po roce trápení mu zjistili u sv. Anny v Brně, že má poruchu štítné žlázy a 3 nezhoubné uzly na ni…
Pak jsem si říkala zda tyto problémy nemohou pramenit z mé onkologické léčby ale už na začátku si na Žlutým kopci v Brně všimli, že mám rychlí tep, ale na testy se zapomnělo…prodělala jsem 2× ozařování a roční nízkodavkovou chemo. 2 roky už ale bez léčby… Opravdu už nevím co dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18462
17.1.20 09:24

U šítítný je ten problém že i když máš výsledky v tabulce, tak ti může být špatně, každý má svojí hranici kdy mu je dobře
takže já třeba potřebuju hodnoty hodně nízký když je mám vysoký tak se sice vejdu do tabulek, ale podle mudr jsem o. k., ale mě je zle
doporučuju najít skvělýho a empatickéhýho endokrinologa a probrat to s ním

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33362
17.1.20 09:33

Já mám poruchu ŠŽ, ale třeba vysoký tep jsem měla vždy, i před poruchou. Mám nízký tlak, max 90/60 - nikdy víc a někdy méně. Lidé s nízkým tlakem mají tep často vysoký. Stejně tomu bude asi i u tlaku vysokého, ale s tím nemám zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33362
17.1.20 09:35

Jak to máš s hmotností a tlakem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 09:43

Asi se nechám objednat, přítel chodí k takový fajn doktorce…tlak mívám tak 120-80 cca a tep kolem 90 i víc za minutu a váhu mám 80kg po léčbě jsem trochu nabrala a beru ještě hormonální léčbu…doktoři tvrdí, že váha je cajk :) ale já nikdy nejsem spokojená a řikám, těch 5 kg dolů by se šiklo :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
17.1.20 09:46

No tak uzly se zjistí pomocí sona, rostou pomalu (rychle rostou vybrané typy maligních). tj. pokud je zjistili po roce, tak patrně před rokem je partner neměl (nebo v době, kdy dělali první sono) - toto nelze lékařům nějak vytýkat, že něco zanedbali.

Jinak po léčbě rakoviny, byť jen nízkodávková, bych si nedělala iluze, že stav bude stejný jako před léčbou. Chemoterapi, ozařování, to je vždy veliký zásah do těla i zravých buněk, na které každý reaguje ryze individuálně.

Jinak já mám uzlíky taky už několik let, hodnoty hormonuv normě, moje máti ji má odoperovanou. Nikdy jsem pocity únavy, rychlého tepu, zadáchávání apod. neměla a to jsem podle sona a anamnézy pacient, co bere léky na ŠŽ a má ji eufunkční. Manžel ji má odoperovanou taky (karcinom ŠŽ), unavený byl i před tím, náhodně mu zjistili hypotyreozu při odběru na alergologii uř v roce 2013. Vliv také mohou mít protilátky ŠŽ, ale ty bohužel žádný endokrinolog neřeší a málokdy nabírá )mj je nabral jen 1× a při žádosti o znovu odběr odmítl, že nemají žádnou výpovědní hodnotu a prý se nemění - kulový, ověřeno, že se mění stravou). Zkrátka hormon může být v cajku, ale protilátky lítají nahoru a způsobují problémy, jako by byla porucha ŠŽ (ona je, ale endokrinolog to neřeší, protože je hormon v pořádku), ve finále pak rostou i ty uzlíky a kolabuje i hodnota hormonu v krvi. Problémy se ŠZ jsou už dnes civilizační chorobou, bohužel.

Zkrátka musíte na doktory tlačit a hledat nějakého, co má trochu pochopení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 09:52
@PETRAKIM píše:
No tak uzly se zjistí pomocí sona, rostou pomalu (rychle rostou vybrané typy maligních). tj. pokud je zjistili po roce, tak patrně před rokem je partner neměl (nebo v době, kdy dělali první sono) - toto nelze lékařům nějak vytýkat, že něco zanedbali.

Jinak po léčbě rakoviny, byť jen nízkodávková, bych si nedělala iluze, že stav bude stejný jako před léčbou. Chemoterapi, ozařování, to je vždy veliký zásah do těla i zravých buněk, na které každý reaguje ryze individuálně.

Jinak já mám uzlíky taky už několik let, hodnoty hormonuv normě, moje máti ji má odoperovanou. Nikdy jsem pocity únavy, rychlého tepu, zadáchávání apod. neměla a to jsem podle sona a anamnézy pacient, co bere léky na ŠŽ a má ji eufunkční. Manžel ji má odoperovanou taky (karcinom ŠŽ), unavený byl i před tím, náhodně mu zjistili hypotyreozu při odběru na alergologii uř v roce 2013. Vliv také mohou mít protilátky ŠŽ, ale ty bohužel žádný endokrinolog neřeší a málokdy nabírá )mj je nabral jen 1× a při žádosti o znovu odběr odmítl, že nemají žádnou výpovědní hodnotu a prý se nemění - kulový, ověřeno, že se mění stravou). Zkrátka hormon může být v cajku, ale protilátky lítají nahoru a způsobují problémy, jako by byla porucha ŠŽ (ona je, ale endokrinolog to neřeší, protože je hormon v pořádku), ve finále pak rostou i ty uzlíky a kolabuje i hodnota hormonu v krvi. Problémy se ŠZ jsou už dnes civilizační chorobou, bohužel.

Zkrátka musíte na doktory tlačit a hledat nějakého, co má trochu pochopení.

Já měla léčbu nezhoubných nádorů v těle ale to je fuk, když mu to zjistili tak je už měl docela veliké a k těm uzlům má i poruchu ale jakou nevím… Já nechci být za hypochondra protože když jsem běhala po doktorech s těmi onko. problémy tak ze mě dělali blázna, žee mi nic není až jsem se dostala na Žluták a to mi zachránilo život

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
561
17.1.20 10:01

Za sebe mohu doporučit pana MUDr. Starého v Bohunicích, jsem s ním maximálně spokojená. Řeší semnou každý problém a dost vyslýchá, jak se cítím. Teď jsem se díky němu dostala na dokonalou eutyreózu:palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33362
17.1.20 10:13

Může to souviset i s onko léčbou, ale určitě si najdi endokrinologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 11:01

Děkuju za rady, měla jsem v plánu jít na endokrinologii ale tak nějak jsem chtěla vědět názor někoho jiného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama