Reklama

Možnosti bránění odstěhování s dětmi a jeho důsledky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Snaduzvklidu
Kecalka 187 příspěvků 05.03.17 21:52
Možnosti bránění odstěhování s dětmi a jeho důsledky

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám 2 syny (4 a 2 roky ) a od ledna jsem v rozvodovém řízení. Vše máme dohodou a dost v klidu na to, že žádost jsem podal po 5 měsíčním mileneckém poměru mé ženy. Co se týče dětí, tak v dohodě stojí, že se starším synem mám styk každou středu od 16:00 do čtvrtka 8:00 a každý lichý víkend od pátku 17:00 do pondělí 8:00. S mladším každou středu od 16:00 do 18:00 a každý lichý víkend od pátku od 17:00 do neděle 17:00. Až budou mladšímu 3, a jejich mámě skončí RD, tak jsme domluveni, že to bude u mladšího stejné jako u staršího. Navíc „mimo papír“ vodím staršího každé ráno do školky a jsme schopni se domluvit dle situace. Péče ženy o ně je ale výlučná.

Žena nyní s dětmi žije ve stejném krajském městě jako já, 10 minut MHD daleko, a tento stav by měl trvat minimálně do konce roku 2017. Pokud by to ale bylo možné, tak již několik měsíců žije u milence na vesnici 50 km daleko. Toto vzhledem k jeho životní situaci možné není a z toho co vím by to tak mělo být ještě 3-4 roky, jistotu ale nemám a to mě znervózňuje.

Dnes přišla na předání mladšího syna i s ním, což jsem bohužel nezvládl a udělal jsem určitou scénu. Dozvěděl jsem se od něj, že spolu hodlají žít. Večer mi žena volala a když jsem se jí zeptal, kde spolu hodlají žít, tak prý u něj. On pracuje v Německu a má, právě na ty 3-4 roky, závazky u hranic, těch 50 km daleko, které mu znemožňují se přestěhovat sem do krajského města. Zároveň ona tam také nemůže (on žije s rodiči a ti moje děti nechtějí, jí asi také ne). Někdy mezi 1.1.2018 a 31.12.2020 tedy mohu, tím dříve čím horší mám informace, čekat snahu ženy přestěhovat se k němu i dětmi. Já jsem jí řekl, že to mají blbé, protože do bydliště dětí mám co mluvit a jsem připraven žádat o střídavou péči. Nevím do jaké míry jsem měl pravdu a do jaké jsem blafoval, a proto sem také píšu. Ona mi na to řekla: „no tak budou děti u tebe“. Když pominu, že je to z úst matky zarážející a poměrně ošklivé, tak mohu být vlastně rád. Já jsem jí potom ještě napsal, že se těším na alimenty počítané i z jeho německého platu. Asi by to tedy pro mne mělo být ponižující přijímat alimenty od milence, ale proč ne.

Chci se zejména zeptat, zda mám nějaké reálné možnosti zabránit samotnému odstěhování dětí 50 km daleko v tomto horizontu několika (snad) let. Pokud by k tomu přece jen došlo, tak jak účinně mohu touto skutečností argumentovat proti zvyšování alimentů, v případě zachování její výlučné péče (přece jen nevěřím, že by mi děti nechala). Musel bych si pořídit auto, které nyní vůbec nepotřebuji a „živit“ ho. Pokud by došlo ke střídavé péči nebo dokonce mojí výlučné, mohl bych parazitovat na jeho dvojnásobném německém platu (opravdu vím, jak blbě to zní)? Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Reakce:

VitaminC
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 05.03.17 21:57

Jezisi, ty jsi ale pip pip pip…
Sla jsem zvracet.

Terisos
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 05.03.17 22:03

Sorry, zní to místy jako Pan Zlatokop… Ještě, že si ex nenašla Ukrajince, co kope někde kanály… Asi by sis pak nepolepšil… :roll:

MarieP
Závislačka 2995 příspěvků 05.03.17 22:04

@VitaminC, proč? Jen se ptá :nevim: Žena si někoho našla - rozbila rodinu, on chce být jen součástí života svých dětí… A že se ptá na prachy :nevim:, ženské by to asi taky řešily a pokud bude mít děti u sebe, bude muset upravit práci, jako každá jiná samotná ženská / chlap… :nevim:

Snaduzvklidu
Kecalka 187 příspěvků 05.03.17 22:06

@VitaminC @Terisos Vy jste se chytly té méně důležité části. Mně jde zejména o to, že se mi logicky nelíbí, že by měli kluci být 50 km daleko. Víkendy by při této vzálenosti, je malá, nebyly moc problém, ale středy ano a štve mě to už z principu.

MarieP
Závislačka 2995 příspěvků 05.03.17 22:07

@Snaduzvklidu, alimenty budeš dostávat jen od ex, aby se počítal i příjem chlapa museli by se vzít…jinak nevím jak zabránit stěhování, možná stridavka už nyní :nevim:… Naštěstí nemám, a snad ani nebudu mít, zkušenosti…

bigl
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 05.03.17 22:08

Já ti neporadím, chápu, že jsi teď rozhozený a naštvaný a máš strach, jak to všecko bude. Tady se rady asi nedočkáš, sesypou se tady na tebe jak supi, zkus se poradit někde jinde. Ještě asi u tebe nevychladlo naštvání na manželku a na to, že má milence. Chápu, že tě se. e, když děti přivede i s ním, to by zezačátku nemusela, ale tady na tomto serveru počítej spíš s odsouzením. Poraď se spíš u právničky :mavam:

Snaduzvklidu
Kecalka 187 příspěvků 05.03.17 22:08
@MarieP píše:
@VitaminC, proč? Jen se ptá :nevim: Žena si někoho našla - rozbila rodinu, on chce být jen součástí života svých dětí… A že se ptá na prachy :nevim:, ženské by to asi taky řešily a pokud bude mít děti u sebe, bude muset upravit práci, jako každá jiná samotná ženská / chlap… :nevim:

Děkuji. Přesně tak to je. Pokud by mi je opravdu nechala, tak jsem rázem ve stejné situaci v jaké jsou v drtivé většině ženy a samozřejmě by to ovlivnilo i moje možnosti příjmu. Ale jak říkám, tento vývoj nepředpokládám, hlavně chci bránit stěhování…

Kasperle
Kecalka 485 příspěvků 05.03.17 22:10

Taky si myslím, že alimenty si bude platit matka sama, milencovy děti to nejsou, tak proč by na ně platil. Ať to dopadne jakkoliv, tak hlavně ať se netrápí děti, které za nic nemohou, to je myslím nejdůležitější.

Snaduzvklidu
Kecalka 187 příspěvků 05.03.17 22:12
@MarieP píše:
@Snaduzvklidu, alimenty budeš dostávat jen od ex, aby se počítal i příjem chlapa museli by se vzít…jinak nevím jak zabránit stěhování, možná stridavka už nyní :nevim:… Naštěstí nemám, a snad ani nebudu mít, zkušenosti…

Já jsem právě z některých vláken zde vydedukoval (z těch kde otec platící alimenty žije s movitější dámou), že ten sňatek možná ani podmínkou není. Jinak pokud by se kvůli tomuto nemohli vzít, tak to by ženu pěkně štvalo, ale to už je trochu mimo. Střídavka nyní…U staršího ano, ale u 2 letého, když je žena na RD? Já nevím.

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 23219 příspěvků 1 inzerát 05.03.17 22:13

Pokud byste se o bydlišti nedohodli, měl by rozhodnout soud. Což v případě, ze se jedna o pouhých 50 km, je ti zřejmě jasné jak by to pravděpodobně dopadlo…
výživné se nebude platit z platu milence pokud nejsou manžele, a pokud by byli, jen by se k tomu přihlíželo jako ke zvýšení životní úrovně druhého rodiče.
A hlavně bych teď neplasila, kdoví co bude za 3-4 roky… už ani nemusí být spolu.

Příspěvek upraven 05.03.17 v 22:14

MarieP
Závislačka 2995 příspěvků 05.03.17 22:14

@Snaduzvklidu, ale tak na druhou stranu 50km, ještě není taková hrůza, ale naštve to, chápu tě… V nejhorším koupíš auto nebo se přestěhuješ taky…je to naprd, takový malý děti… Vůbec si to ani nechci představit… Hele fungují i bezplatné rodinné poradny, jsou v každém větším městě, měl by tam být i někdo kdo rozumí právním věcem…

Terisos
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 05.03.17 22:17

Ještě to může dopadnou jinak, milenec ji omrzí, co víš… A 50 km není moc, to nejspíš velký vliv na nic mít nebude…

MarieP
Závislačka 2995 příspěvků 05.03.17 22:18

@Snaduzvklidu, já fakt nevím, je malý…můj 19 měsíční by beze mě byl v pr…li :mrgreen: A jsem si jistá, že můj chlap by to svému ditku neudělal…záleží jak fungujete, jak je zvyklý…

sediza
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 05.03.17 22:20

Střídavá péče u dvouletého dítěte je opravdu síla. Jste rozumný, že se do toho nehrnete. Človek by měl hledet na to, aby deti byly co nejméně poznamenané…i pres­to, že človek za danou situaci nemůže. Musí to být těžké.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama