Možný zánět dásní

Anonymní
10.2.20 23:40

Mozny zanet dasni, bez zubare

Ahoj. Posledni dobou jsem si vsimla, ze mi krvaceji dasne a jakoby mi zuby sly vice videt, ze ta dasen je takova nize. Zubare bohuzel nemam, schanim, nikde neberou, na soukromeho nemam penize. Muzu se zeptat, co vam pomohlo? Dopredu rikam ze jsem tehotna. Zuby se mi zhorsily behem tehotenstvi. Mate nejake rady na dasne? Co vam treba zubari doporucili pouzivat? Zuby si cistim pravidelne. Nekde jsem cetla, ze pomaha vyplach hermankem tak to ted zkousim, snad to pomuze :nevim: dekuju za kazdou radu. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

305
10.2.20 23:48

Jít na dentální hygienu, používat mezizubní kartáčky, používat ústní vodu. Zánět dásní vzniká zubním plakem. Člověk si kolikrát myslí že si zuby čistí správně ale není to tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 23:55

No na dentalni hygiene jsem nikdy nebyla :oops: musim tam byt u nich zapsana? Nebo se tam staci objednat?

• Nahlásit
  • Citovat
305
11.2.20 00:05

Tak tam není nutný chodit jako k zubaři. Takže není vyloženě ostuda že si na dentální hygieně hebyla. Určitě se tam ale objednej a oni sami určí jak často chodit. Jestli máš opravdu zánět dásní tak ti tam pomůžou. Ale k tomu zubaři bys měla jít tak i tak. Přeci jenom si těhotná (a navíc do průkazky budeš potřebovat razítko od zubaře)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
11.2.20 00:14

Jo a s tím zubařem, když nemůžeš žádnýho najít, zajdi si na zdrav. pojišťovnu a řekni že nemůžeš sehnat zubaře a oni ti dají kontakty na lékaře kteří berou pacienty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 06:04

@Jdani to jo. Ségra tam tenkrát volala. Dali ji seznam asi. 20 zubařu kteří ji musí vzít. Všechny obvolala a nevzal ji ani jeden.

• Nahlásit
  • Citovat
2770
11.2.20 06:21
@Anonymní píše:
No na dentalni hygiene jsem nikdy nebyla :oops: musim tam byt u nich zapsana? Nebo se tam staci objednat?
:zed: jak kdyby nestacilo ze nemas zubare ale ani na hygienu nechodíš… dobre ti tak… kdybys chtela zubaře, tak ho mas, bezne lidi jezdi 100 km daleko, ale nechat to dojit tk daleko, zvlast v tehotenstvi… se budes divit, az ti zacnou vypaadavat…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 06:34
@Anonymní píše:
Ahoj. Posledni dobou jsem si vsimla, ze mi krvaceji dasne a jakoby mi zuby sly vice videt, ze ta dasen je takova nize. Zubare bohuzel nemam, schanim, nikde neberou, na soukromeho nemam penize. Muzu se zeptat, co vam pomohlo? Dopredu rikam ze jsem tehotna. Zuby se mi zhorsily behem tehotenstvi. Mate nejake rady na dasne? Co vam treba zubari doporucili pouzivat? Zuby si cistim pravidelne. Nekde jsem cetla, ze pomaha vyplach hermankem tak to ted zkousim, snad to pomuze :nevim: dekuju za kazdou radu. Dekuji

Potírat dásně propolisovou tinkturou(pokud nemáš alergii na včelí produkty), vyplachovat ústa třeba odvarem z řepíku. Mně pomohl nedávno hřebíčkový olej(míchat asi v poměru 1:1 třeba s olivovým olejem). Ponoříš vatový špalíček, a masírovat dásně.

• Nahlásit
  • Citovat
16847
11.2.20 06:37
@Anonymní píše:
@Jdani to jo. Ségra tam tenkrát volala. Dali ji seznam asi. 20 zubařu kteří ji musí vzít. Všechny obvolala a nevzal ji ani jeden.

Přesně tak, tohle je rozšířený mýtus. V dnešní době soukromých a přeplněných zubních ordinací žadný lékař nemusí nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3182
11.2.20 06:52
@Jdani píše:
Jo a s tím zubařem, když nemůžeš žádnýho najít, zajdi si na zdrav. pojišťovnu a řekni že nemůžeš sehnat zubaře a oni ti dají kontakty na lékaře kteří berou pacienty

Daji ji mozna seznam zubaru, ale vsech v okoli. Ne tech, co berou..

Jinak zakladatelko, ze vic krvaceji dasne v tehotenstvi je casty. Kup si pastu a ustni vodu proti krvácení a hlavne mezizubní kartacky. Jenom normalnim to zdaleka nestačí. Prvni tri dny se s mezizubnim krvaceni spis zhorsi, ale pak se dasne stahnou. Zubni hygiena je urcite dobra, spousta pojistiven na ni v tehotenstvi i přispívá. A rychle zubare, i kdyby si mela dojizdet nekam dal..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5160
11.2.20 07:29
@Anonymní píše:
Ahoj. Posledni dobou jsem si vsimla, ze mi krvaceji dasne a jakoby mi zuby sly vice videt, ze ta dasen je takova nize. Zubare bohuzel nemam, schanim, nikde neberou, na soukromeho nemam penize. Muzu se zeptat, co vam pomohlo? Dopredu rikam ze jsem tehotna. Zuby se mi zhorsily behem tehotenstvi. Mate nejake rady na dasne? Co vam treba zubari doporucili pouzivat? Zuby si cistim pravidelne. Nekde jsem cetla, ze pomaha vyplach hermankem tak to ted zkousim, snad to pomuze :nevim: dekuju za kazdou radu. Dekuji

Většina úkonů se tzv. doplácí i u zubaře na pojišťovnu, protože ty úkony pojišťovna nehradí. Takže je omyl, myslet si, že u zubaře na pojišťovnu to bude zadarmo. Já už zvážila, že je lepší soukromý zubař bez pojišťovny, bere skoro hned a platby o tolik vyšší než na pojišťovnu nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4294
11.2.20 07:46

Zeptej se v lékárně na značky Corsodyl, Parodontax nebo Herbadent. Mně nakonec vyhovuje ten Herbadent, na Parodontax jsem měla alergickou reakci okamžitě po prvním použití, Corsodyl mi časem taky nedělal moc dobře, jakoby mi znecitlivil pusu a navíc jsem cítila tu pachuť v podstatě celý den. Kromě pasty a zubní vody dělají i takové gely, pro intenzivnější péči, když už je rozjetý nějaký problém. Na výplachy mi přijde lepší šalvěj, i když heřmánek mi často pomohl při nějaké akutní bolesti. Hřebíček je taky fajn. A pokud je nepoužíváš, tak určitě začni s těmi mezizubními kartáčky, budeš překvapená, kolik se toho vyšťourá z „vyčištěných“ zubů ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
11.2.20 08:50

Vyzkoušej propolisový extrakt : https://www.bione-shop.cz/…polis-82-ml/?…
Ale k zubaři nebo na dentální hygienu si v brzké době určitě zajdi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
11.2.20 09:09
@araw píše:
Přesně tak, tohle je rozšířený mýtus. V dnešní době soukromých a přeplněných zubních ordinací žadný lékař nemusí nic.

A já jsem si tak naivně myslela, že když už je to podle seznamu s pojišťovny, tak by to mohlo vyjít. Tak jsem zase o něco moudřejší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
12.2.20 15:12

Ahoj, pises, bze jsi tehotna-jako tehotna mas narok na prispevek nb i plnou uhradu ceny za dentalni hygienu, zalezi jakou mas pojistovnu. To bys mela fajn tam zajit a poradil by ti odbornik. Pomaha cistit mezizubnima kartackama. Dasne sice krvaci, ale uz tak po tydnu se to hodne zlepsi. Muzes i sledovaz ruzny dentalni hygienistky co radi online na soc. sitich. Kdyztak napis zpravu a dam par tipu. V tehotenstvi opatrne s tema bylinkama radeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama