Možný zánět v těhotenství 30tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Korexada
Kecalka 141 příspěvků 03.11.14 16:49
Možný zánět v těhotenství?

Ahoj holky potřebovala bych poradit. Jsem 30tt. Dnes jsem byla u gynekologa s tím, že mě bolí v podbříšku, mám žlutý výtok(ten mám ale od začátku těhotenství a zatím kultivace byly v pořádku) a že mám divný pocit od močové trubice. Ale žádné řezání nebo pálení nebo tak. Výsledky ze stěrů prý budou asi za 10 dní. Mám do té doby brát antibiotika Duomox 1000 3× denně a ještě mám globule Macmiror.
Takže moje otázka zní, braly byste to preventivně, když vlastně nevíte jestli vám něco je? Zítra nesu do laboratoře ještě moč, tak mě napadlo si nechat udělat CRP jako samoplátce (nevím proč to hned nenapadlo gynekologa - mě to bohužel napadlo až doma).
Díky za názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 03.11.14 16:54

Pŕeventivně asi ne… ty globule klidně, ale atb ne… zkus to crp a počkat na výsledky z moči.. ale z moči by se to mělo poznat hned ne? dcera měla zánět močáku a dr to z moči poznala hned, že ho má (ale nevím jak, byla jsem v čekárně)

Korexada
Kecalka 141 příspěvků 03.11.14 16:57

@atominnka No prý mi z té moči budou kultivovat bakterie a že to bude nejdřív za týden. Taky jsem se divila, že tak dlouho.

Korexada
Kecalka 141 příspěvků 03.11.14 16:58

@atominnka Jo to je pravda, když kontrolují synovi, jestli nemá zánět močáku, berou mu CRP a zkoušejí bílkovinu z moči a výsledky jsou hned. Nevím proč to tak neudělali i u mě.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65101 příspěvků 03.11.14 17:06

@Korexada Já bych je brala, resp. já je brala, měla jsem v těhotenství zánět močáku s podobně nespecifickými příznaky a než čekat na kultivaci a riskovat, že to způsobí nějaký závažnější problém, tak raději risknu že by mohla být ATB zbytečně, plus své doktorce věřím, že to vyhodnotí správně… Jo a jinak u mě to tedy byla správná volba po 3 dnech bylo po problémech.

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 03.11.14 17:07

@Korexada a tvůj obvodák nemá CRP? že bys zašla tam?

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 03.11.14 17:07

@Korexada Kultivaci z moči bys měla znát hned, maximálně druhý den, pokud to posílají někam jinam do laborky.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 03.11.14 17:09

A s ATB bych počkala, já je odmítla v prvním trimestru na streptokoka v krku, řekla jsem, že si pro ně přijdu, pokud bych měla vysoké horečky. Ty se nedostavily a jsem ráda, že jsem miminko zbytečně nezásobila antibiotiky.

Korexada
Kecalka 141 příspěvků 03.11.14 17:12

@atominnka Nemá, ten na CRP posílá taky do laborky

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 03.11.14 17:15

Tak bych si, jak píšeš, zítra v laborce nechala udělat i to CRP, a řekla bych jim, že si pro výsledky přijdeš další den. Nechápu, proč by je doktor měl dostat až za deset dní. Myslím, že i to CRP bys měla mít hned druhý, max. třetí den.

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 03.11.14 19:27

@Korexada preventivne bych to nebrala a kultivace trva normalne 3 dny!!

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 03.11.14 19:28
@majki.r píše:
@Korexada Kultivaci z moči bys měla znát hned, maximálně druhý den, pokud to posílají někam jinam do laborky.

Kultivace na bakterie trva 3 dny.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 03.11.14 19:34

@blumen Je možné, že si to blbě pamatuju :?

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 03.11.14 19:37

@majki.r ja na kultivaci ted v tehotenstvi chodim kvuli zanetum pravidelne, naposled to byla kultivace moci, tak tohle vim zrovna presne :-( pokazde jdu v utery a vysledky jsou nejdrive v patek, driv to pry nejde :nevim:

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 03.11.14 19:42

@blumen Tak to budeš mít lepší info než já. Já na záněty močáku trpím už dlouho, ale je pravda, že poslední kultivaci jsem si nechávala dělat už před nějakou dobou, tak si to asi už nepamatuju dobře.;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >