Mravenčení, brnění rukou v noci

Anonymní
25.10.20 06:52

Mravenčení, brnění rukou v noci

Ahoj. Prosím o radu. Už 3 týdny mě budí v noci a nad ránem brnění rukou, jako když si je člověk přeleží. Někdy jedna, jindy druhá nebo obě. Budí mě to. Když pak vstanu a chodím postupně to odezní. Ráno mám taky ztuhlý krk, šíji a ramena. Byla jsem u lékaře, krev mám dobrou, nic na mě neviděl. Neurolog také nic na první pohled neviděl, ale jsem objednaná na rtg páteře. Beru hořčík, vápník, vitaminy B, i když krev byla v pořádku. Vyloučila se borelioza, klíště, cukrovka,…Změnila jsem polštář. Spím jen na boku, někdy mám možná zalomenou hlavu, že by tohle? ale spím tak celý život. Přes den hodně pracuju s PC a mám předkloněnou hlavu, mám sedavé zaměstnání. Jsem už z toho úzkostná…Bojím se, co by to mohlo být…karpální tunel to prý není. Snad to bude jen od namožené páteře…zatím zkouším nějaké cviky podle youtube na páteř…Měl někdo něco podobného, co pomohlo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3633
25.10.20 07:01

To jsem mívala taky…od páteře. Objednala bych se k fyzioterapeutovi. Poctivě cvič. Na matraci si kup pametovou penu. To mi taky pomohlo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3210
25.10.20 07:06

Já jsem to měla po druhém porodu, nejen v noci, ale pak už i ve dne. Pomohly mi koupele v Epsomske soli. Je to zdroj hořčíku, každý týden hodinu. Výsledky se projevily okamžitě, nejdřív se brnění zmirnovalo a po půl roce odeznelo úplně. Co bereš za hořčík? Ne všechny jsou dobré vstrebatelné a každá forma je na něco trošku jiného..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23856
25.10.20 07:08

Mne tak brni stehna. A mam v nich křeče. Ale me doktor teprve čeká. Jaky horcik beres? Ja ho moc dobre nesnáším, mivam prujem. Ale měla jsem zatim jen normalni Magnezium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3210
25.10.20 07:11

@vokishka Zkus snížit dávku, průjem se projevuje předávkování. Nebo existuje hoecikovy olej, ten se maže na kůži. Ale potřeba ho opatrně zkoušet, případně zredit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.10.20 07:16
@Anonymní píše:
Ahoj. Prosím o radu. Už 3 týdny mě budí v noci a nad ránem brnění rukou, jako když si je člověk přeleží. Někdy jedna, jindy druhá nebo obě. Budí mě to. Když pak vstanu a chodím postupně to odezní. Ráno mám taky ztuhlý krk, šíji a ramena. Byla jsem u lékaře, krev mám dobrou, nic na mě neviděl. Neurolog také nic na první pohled neviděl, ale jsem objednaná na rtg páteře. Beru hořčík, vápník, vitaminy B, i když krev byla v pořádku. Vyloučila se borelioza, klíště, cukrovka,…Změnila jsem polštář. Spím jen na boku, někdy mám možná zalomenou hlavu, že by tohle? ale spím tak celý život. Přes den hodně pracuju s PC a mám předkloněnou hlavu, mám sedavé zaměstnání. Jsem už z toho úzkostná…Bojím se, co by to mohlo být…karpální tunel to prý není. Snad to bude jen od namožené páteře…zatím zkouším nějaké cviky podle youtube na páteř…Měl někdo něco podobného, co pomohlo?

Nemáš v poslední době víc stresu? A nenabídl Ti doktor třeba kapák s horcikem?

@vokishka pokud beres rozpustne, tak ho zkus vymenit za tablety, ja vyzkousela X druhu sypacich a ze vsech prujem a navic mi nezabiraly. Po týdnu chození na kapak ni v nemocnici nasadili hořčík v podobě tablet a nic. Zadny prujem.
Samozrejme prujem muze znacit i predavkovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 07:27
@ProfZav píše:
Já jsem to měla po druhém porodu, nejen v noci, ale pak už i ve dne. Pomohly mi koupele v Epsomske soli. Je to zdroj hořčíku, každý týden hodinu. Výsledky se projevily okamžitě, nejdřív se brnění zmirnovalo a po půl roce odeznelo úplně. Co bereš za hořčík? Ne všechny jsou dobré vstrebatelné a každá forma je na něco trošku jiného..

nejdřív jsem měla magne forte + b6, ale ve čtvrtek mi praktik dal magnosolv 1× denně, ale v krvi jsem měla hořčík a vápník normální.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 07:30
@smutný.smajlík píše:
Nemáš v poslední době víc stresu? A nenabídl Ti doktor třeba kapák s horcikem?@vokishka pokud beres rozpustne, tak ho zkus vymenit za tablety, ja vyzkousela X druhu sypacich a ze vsech prujem a navic mi nezabiraly. Po týdnu chození na kapak ni v nemocnici nasadili hořčík v podobě tablet a nic. Zadny prujem.
Samozrejme prujem muze znacit i predavkovani.

stresy mám od prosince lonského roku veliké. (doma, v práci)

• Citovat
  • Nahlásit
3210
25.10.20 07:43
@Anonymní píše:
nejdřív jsem měla magne forte + b6, ale ve čtvrtek mi praktik dal magnosolv 1× denně, ale v krvi jsem měla hořčík a vápník normální.

Nejlepší formy jsou magnesium taurát, treonát a malát. Nevím, co je přesně v tom magnosolvu. Třeba oxid hořečnatý je úplně na nic, vstřebají se ti z něho jen 4% do těla. Zkus si vygooglit Mg protokol, ona je to s tím hořčíkem celkem věda.. A dokonce i myslím, že to, že máš hodnoty Mg v krvi ok, ještě nemusí znamenat, že se i dobře vstřebává. Ale tohle jsem jako možná někdy někde četla, muselo by se to ověřit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3210
25.10.20 07:46
@Anonymní píše:

Tady bude ten zakopanej pes.. Tělo se brání..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23856
25.10.20 08:05
@ProfZav píše:
@vokishka Zkus snížit dávku, průjem se projevuje předávkování. Nebo existuje hoecikovy olej, ten se maže na kůži. Ale potřeba ho opatrně zkoušet, případně zredit.

Beru 2× denně, to mi nepripada moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3210
25.10.20 08:09

@vokishka Já jsem brala jablecnan hořečnatý, doporučují 1 kávovou lžičku jednou denně. Vůbec mi to nesedlo, celý den jsem nemohla jít ven, abych se nepo.. Nakonec jsem brala tak na špičku nože a v pohodě. To dávkování je hrozně individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.10.20 08:10
@Anonymní píše:

Stres má na to obrovský vliv. Doktor mi sám potvrdil, že ty křeče jsou psychosomatickeho puvodu, to by vysvetlovalo ten dostatecny horcik v tele. U me to bylo uplne stejně.
Krece jsem mela delsi dobu, sem tam bodava bolest, jindy zaskuby ruzne po tele a v posledni fazi naval tlaku do hlavy. Telo se vyrovnava s navalem stresu. A z osobni zkusenosti cim vic to budes potlacovat, tim to bude horší. Takže bych zacala s řešením problémů predne :kytka:
Btw. nechci strasit, ale ja to odkladala až to skoncilo kolapsem, vycerpanim tela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23856
25.10.20 08:12
@ProfZav píše:
@vokishka Já jsem brala jablecnan hořečnatý, doporučují 1 kávovou lžičku jednou denně. Vůbec mi to nesedlo, celý den jsem nemohla jít ven, abych se nepo.. Nakonec jsem brala tak na špičku nože a v pohodě. To dávkování je hrozně individuální.

Ja uz ted pockam na doktorku, co řekne. Je fakt, ze jsem uz 2× chodila i na injekce B12, treba mi zase chybi tohle. To se asi beznym magnesiem nedoplni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3210
25.10.20 08:14

@vokishka Na doplnění béčka je dobrý sušený lahudkovy droždí. A je to i dobrý :-) Já si to sypala třeba do míchaných vajíček nebo do Polívky. Nebo do pomazánky. Je to trochu slané, dá se to dát i do jogurtu našla o nebo třeba do cottage.. No, konec nutricniho okénka :-) Zrovna B12 se často suplementuje nevhodnou formou, droždí je jistota :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama