Mraveniště v orchideji

578
20.5.20 14:42

Mraveniste v orchideji

Prosim o radu, uz tyden spicluju mravence doma (myslim, ze se chystaji odnest i nas :lol: ) a dnes jsem nastrazila mravenci bufet… a pri servirovani tyhle dobroty jsem objevila hnizdo.. usalasili se v moji nejkrasnejsi orchideji… :roll: jak je vyexpedovat, aby to ta kytka prezila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.5.20 14:46

Mě se mravenci usadili ve vánočním kaktusu :mrgreen: tak jsem nezkušená vzala první věc co mě napadla, biolit na včely a pořádně jsem ten kaktus a hlínu vyšplíchala :mrgreen: kaktus žije stále a mravenci jsou fuč :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15495
20.5.20 14:46

Přesadit a při přesazování, než vložíš do nového substrátu, opatrně propláchnout kořínky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10827
20.5.20 14:49

@Xmichaelah Presadit. Pred presazenim bych koreny orchideje vlozila do vazy s vodou, treba na cely den, abych mela jistotu, ze mravenci umreli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
20.5.20 14:58

Tak ja to zkusim hodit do kyble s vodou :( treba se vyplachnou… takze nadeje na zachranu kytky tu je :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
20.5.20 15:08

@Lucinda73291 no ta orchidej ma kvest :joy: trochu se bojim na to pouzit drastarnu :joy:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3660
20.5.20 15:26

Já můžu doporučit toto a funguje na 100% https://eshop.oslavan.cz/…vencum-100-g?…. Používám ho už hodně dlouho a vždy zabere. Stačí nasypat pár granulek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
20.5.20 20:31

@katyca diky, ja ted zkousim ten mravenci bufet, kdyby nezabral zkusim tohle :palec: ale ja potrebuju ihned zlikvidovat to mraveniste v te kytce… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama