Mrkvový olej na opalování - zkušenosti

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzanar01
Stálice 72 příspěvků 28.05.19 21:04
Mrkvový olej na opalování

Nemáte někdo zkušenosti s mrkvovým olejem na opalování? Na FB ho hrozně chválí, ale těžko říct jestli je to pravda a nebo jen lapač peněz. Přemýšlím že ho vyzkouším. Díky

Reakce:
Evulina
Neúnavná pisatelka 17175 příspěvků 28.05.19 21:12
@zuzanar01 píše:
Nemáte někdo zkušenosti s mrkvovým olejem na opalování? Na FB ho hrozně chválí, ale těžko říct jestli je to pravda a nebo jen lapač peněz. Přemýšlím že ho vyzkouším. Díky

Mrkvovej je dobrej, ale co se týče UV ochrany, tak jednoznačně vede olej z malinových jader. Přirozený SPF 30, bez chemie či bez bílého zinkového povlaku. Já mám maliňák doma a chystám se na takový experiment, co udělat, aby se tím člověk tak nenamastil, protože, ruku na srdce, je to olej a tak je pak po namazání člověk mastnej. Chystám se vzít bambucké máslo (to má taky přirozený UV faktor, i když slabý) a zamíchat do toho trochu toho maliňáku. Moje přání je, aby z toho vznikl dobře roztíratelný krém, ne tolik mastící jako samotný malinový olej. I když SPF se tím o něco sníží, ale my k moři nejedem a myslím, že 10-20 by nám klidně stačilo.

Uživatel je onlinemodravlocka
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 28.05.19 21:16

@zuzanar01 Používat něco, co má SPF 6, nemá moc smysl. Ta ochrana je prostě nedostatečná i do našich podmínek.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17175 příspěvků 28.05.19 21:29
@modravlocka píše:
@zuzanar01 Používat něco, co má SPF 6, nemá moc smysl. Ta ochrana je prostě nedostatečná i do našich podmínek.

To číslo znamená, pokud vím, dobu působení. Já osobně si myslím, že ty vysoké faktory jsou už fakt moc. Myslím, že do našich podmínek klidně desítku a je to ok. Ona panika z každého slunečního paprsku pak taky ve finále znamená nedostatek vitaminu D3 a tunu chemikálií rozetřených do kůže. Mňamka.

Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 28.05.19 21:50
@Evulina píše:
To číslo znamená, pokud vím, dobu působení. Já osobně si myslím, že ty vysoké faktory jsou už fakt moc. Myslím, že do našich podmínek klidně desítku a je to ok. Ona panika z každého slunečního paprsku pak taky ve finále znamená nedostatek vitaminu D3 a tunu chemikálií rozetřených do kůže. Mňamka.

Kazdy dermatolog ti doporučí i do našich podmínek minimálně 15, a to za predpokladu, že jsi snedsi a dobře se opalujes. Problém je v ozonove vrstvě, která je tenčí než bývala před lety. Popravdě, za sebe raději snesu trochu té chemie rozetřene do kůže než abych se spalila. Jsem pomerne světlý typ a různých spálenin kůže jsem si v dětství užila až až…indulona holt nestačila a nic jiného se pořádně nedalo v té době sehnat. Takze několikanásobně zvýšené riziko melanomu…taky mňamka.

Jinak tento super duper olej z odkazu je jedna velká chemická laboratoř, mrkvový olej viděl pouze z rychlíku.

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 28.05.19 21:58

Víš co, já kdysi trpěla na sluneční alergie a proto jsem začala užívat nahroderm (používá se právě před létem, je to proti alergiím, na krásné a dlouhodobě opálení a jsou tam dva typy betakarotenu). Na alergie už fakt netrpim, dokonce skel ho užívala jeden rok i vkusem, jako prevenci pigmentových skvrn. Ale hlavní, co jsem chtěla napsat, že jsem celoročně snědá a jakmile vylezu na slunko, tak jsem jak čokoláda. To jsem opravdu tak rychle nebývala…no rozkřiklo se to tak, že ten produkt byl že Švýcarska už podruhé letos naskladnen, protože je to sezónní produkt, a podruhé beznadějně vyprodán. Lidí vidí, že to fakt funguje. Takže na příští sezonu doporučuju.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17175 příspěvků 28.05.19 22:07
@modravlocka píše:
Kazdy dermatolog ti doporučí i do našich podmínek minimálně 15, a to za predpokladu, že jsi snedsi a dobře se opalujes. Problém je v ozonove vrstvě, která je tenčí než bývala před lety. Popravdě, za sebe raději snesu trochu té chemie rozetřene do kůže než abych se spalila. Jsem pomerne světlý typ a různých spálenin kůže jsem si v dětství užila až až…indulona holt nestačila a nic jiného se pořádně nedalo v té době sehnat. Takze několikanásobně zvýšené riziko melanomu…taky mňamka.Jinak tento super duper olej z odkazu je jedna velká chemická laboratoř, mrkvový olej viděl pouze z rychlíku.

Já kupuju tenhle olej, je to fakt pouze přírodní olej a dokonce ho lze i dávat do salátu :mrgreen: a opravdu, když se mažem, se nespálíme :palec:
 https://www.afood.cz/…urus-d69.htm

Azeretereza
Závislačka 2826 příspěvků 28.05.19 22:08

Taky jsem nad ním přemýšlela, tak se prifarim. Já jsem taky docela světlá, přirozenou barvu vlasů mám světle hnědou a zelený oči. Nemám ale žádný pihy, jen ty ze slunce, žádný mateřský znamínka a tady u nás se mi nikdy nestalo, že bych se spálila - a to se nemazu opalovacím krémem vůbec. Ani se nespalim, ale ani neopalim. Jestli jsem se spálila na sluníčku párkrát v životě, tak je to moc, u moře se mažu prvních pár dní a pak jen pro forma a maximálně OF 15. Stejně i tak rozdíl moc vidět není, abych se opalila výrazněji, musím do solarka, ale to nechci v létě, abych pak mohla na slunce. Tenhle olej mě zaujal na fb, i cena je příznivá, tak mě zajímá, jestli to fakt funguje. Ale zas jestli je to jen chemie tak asi nic moc :nevim:

Evulina
Neúnavná pisatelka 17175 příspěvků 28.05.19 22:10

Jinak letos zkusím asi tenhle, nemám teď tolik peněz jenom na ten olej, snad bude taky tak dobrý: https://www.naureus.cz/…semien-50-ml?…

Evulina
Neúnavná pisatelka 17175 příspěvků 28.05.19 22:14
@zuzanar01 píše:
Nemáte někdo zkušenosti s mrkvovým olejem na opalování? Na FB ho hrozně chválí, ale těžko říct jestli je to pravda a nebo jen lapač peněz. Přemýšlím že ho vyzkouším. Díky

Teď vlastně přemýšlím, jak jsi to myslela zakladatelko. Jestli hledáš olej na ochranu před UV zářením anebo olej pro rychlejší a výraznější opálení :think:

zuzanar01
Stálice 72 příspěvků 28.05.19 22:55

@Evulina právě spíš to rychlé a efektivní opálení. Mám od narození po těle růžové fleky a abych měla trošku lepší pocit vyjít ven v kratasech je, že se opálím, není to pak tolik vidět. Používám samoopalovaky ale nebaví mě pořád se mazat. Tak hledám něco po čem se dobře opálím.

Uživatel je onlinekorneli
Kecalka 111 příspěvků 29.05.19 11:16

Vitamín D je důležitý od sluníčka, proto moc vysoké faktory nejsou vůbec dobré, kůži pak brání proniknutí vytaminu.

Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 29.05.19 12:05
@korneli píše:
Vitamín D je důležitý od sluníčka, proto moc vysoké faktory nejsou vůbec dobré, kůži pak brání proniknutí vytaminu.

Má to 2 strany mince, o tom nikdo nepochybuje. Proto to chce brát trochu s rozumem a nemazat se preventivně každé ráno třicítkou. Ale pokud jde člověk na půl dne k vodě nebo se jde cíleně slunit, je vyšší ochrana na místě. To, že si člověk na odpoledne „blokne“ vytváření vit. D, výrazně vyváží jiné benefity.

Váš příspěvek
Reklama