Mrkvový vývar proti průjmu

325
11.12.10 17:28

MRKVOVÝ VÝVAR PROTI PRŮJMU - PORADÍTE?

Holky,

potřebovala bych poradit. Před 14 dny jsem byla s malou na 3měsíční prohlídce. Tam jsem říkala doktorce, že malá trpí zřejmě průjmem. Dělali jí výtěr ze zadečku, a včera jsem volala na výsledky a žádný virový původ nenašli. Doktorka nám poradila mrkvový vývar, který mám přidávat do mléka. Ale nevím jak na to. Jestli to uvařit z kojenecké vody a kolik přidat do mléka. Malá není kojená, dostává Nutrilon.

A jde opravdu o průjem? :nevim:

Kaká tak 2× - 3× denně. První stolice je hodně řídká, sytě žlutá bez kousků a má to skoro všude. 8-o :-) Další pak bývají spíš do zelené barvy s cuckama. Hodně teda pije fenyklový čaj, protože trpěla na bolení bříška. Ale na to, že by jí něco bolelo nevypadá. Je spokojená, dobře spinká i hamá. Jen občas při krmení pobrekává a kroutí se. Ale shamá to co má. To nevím, čím může být. :-(

Budu vám vděčná za každou radu. Jestli to je průjem, tak jak připravit ten vývar z mrkve a jak jí ho podávat.

Moc moc předem děkuji všem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1853
11.12.10 17:39

to bych ani neřekla ,že má malá průjem ..... .
no každopádně nemusíš odvar vyrábět stačí koupit v lékarně nebo drogerii mrkvovou štávu .No ale bála bych se že se zacpe .To už mi přijde lepší dávat banán ten stolici jednoduše „normalizuje“.
Ikdyž v tom vašem případě mi to přijde docela zbytečný .nejspíš hodně kaká ,protože ji kromě mlíka nalíváš ještě tím čajem proti prdíkům :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
11.12.10 18:00
pavlak5 píše:
no každopádně nemusíš odvar vyrábět stačí koupit v lékarně nebo drogerii mrkvovou štávu .No ale bála bych se že se zacpe .To už mi přijde lepší dávat banán ten stolici jednoduše „normalizuje“.
Ikdyž v tom vašem případě mi to přijde docela zbytečný .nejspíš hodně kaká ,protože ji kromě mlíka nalíváš ještě tím čajem proti prdíkům :-)

Banán ve 3 a půl měsících 8-o ? Pokud teda dobře čtu metřík zakladatelky.Nejsem pro předčasné zatěžování organismu příkrmy. První doporučený věk pro příkrmy je dosažené 4 měsíce a i u nekojených dětí pokud možno ještě o něco později, pokud to jde.

Se stolicí nekojených dětí neporadím. V lékárně jde koupit Hipp ORS - mrkvový nápoj s ionty a minerály, doplňuje tekutiny při průjmu. Ne všem dětem chutná. Mrkvovou šťávu dělá i Hami, Hamánek, DM, snad každá řada s kojeneckými příkrmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3389
11.12.10 18:19

ano má 3 měsíce a 16 dnů podle metříku.....já od 3 let jedla mrkev s jablkem a všelicos a žiju… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
11.12.10 18:25

A co rýžový vývar???(nechat fakt dost dlouho rýži vařit a z tý vody udělat sunar) :think: nevím jestli může ale ta snad staví tuším taky ne??

Jinak bych neřekla že má průjem, jája taky kadil několikrát denně, z počátku prdnul téměř po každém koju a nejlépe když byl čerstvě přebalen :lol:
Jinak řidké to může mít i z toho fenykl. čaje .. že má víc tekutin … kdyby pila míň či málo nebo vůbec, bude to mít asi tužší (divim se sama sobě jak člověk za 5 let zapomene takovýhle věci :) )

• Nahlásit
  • Citovat
4834
11.12.10 18:50

https://www.emimino.cz/…minka-43270/
Podívej se na mou diskusi.
Je tam tenhle odkaz
http://www.fnbrno.cz/Article.asp?… řídila jsem se podle něj.
Pokud však kojíš,tak bych to neřešila,protože jestli ti přibývá ,je vše v pořádku :think: Možná má dost a zbytek prostě jde ven.
Mrkev bych tedy po zkušenostech nedávala,ale záleží na tobě.
Známá teď řeší to samé a plně kojí a dítě ji prospívá,tak,že za 4dny přibralo to,co jiné za týden.400g.
Jinak mi to potom hlava nebere.
Ty stránky z Brněnské nemocnice jsou dobré.Jelajsem potom podle nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
11.12.10 18:55
Jana206 píše:
pavlak5 píše:
Ikdyž v tom vašem případě mi to přijde docela zbytečný .nejspíš hodně kaká ,protože ji kromě mlíka nalíváš ještě tím čajem proti prdíkům :-)

Banán ve 3 a půl měsících 8-o ? Pokud teda dobře čtu metřík zakladatelky.Nejsem pro předčasné zatěžování organismu příkrmy. První doporučený věk pro příkrmy je dosažené 4 měsíce a i u nekojených dětí pokud možno ještě o něco později, pokud to jde.

Se stolicí nekojených dětí neporadím. V lékárně jde koupit Hipp ORS - mrkvový nápoj s ionty a minerály, doplňuje tekutiny při průjmu. Ne všem dětem chutná. Mrkvovou šťávu dělá i Hami, Hamánek, DM, snad každá řada s kojeneckými příkrmy.

Zaprvé jsem psala ,že mi ta stolice připadá víceméně normální .A pak banán se podává i na JIP u předčasně narozených dětí s problémy se zažíváním .Taky po mrkvi jsme my měli třeba exatém ,a může dítě nakonec ucpat .Banán normalizuje řídkou stolici zhustí a hustou udělá snadněji „průchozí“.A alergii na banán jsem snad nikdy neviděla ani o ní neslyšela .Jak píšu myslím ,že má řidší stolici z toho čaje ,protože v tomto počasí a věku dítěte by mělo potřebu tekutin pokrýt správně dávkované UM.
Jistě není třeba zatěžovat organizmus dříve než je nezbytně nutné ,ale nedělejme z toho dogma .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4834
11.12.10 18:55

Jo a co takhle vyměnit UM,promiň,ušlo mi,že nekojíš.Některá mlíka prostě dětem nesednou,zácpa,blinkání,řídká stolička.Pak to může být i alergie na BKM,ale to už je zase o něčem jiném.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4834
11.12.10 18:58

Nebo nedělá dobroutu ten bylinkový čaj,zkus nahradit obyčejnou převařenou vodou,alespoň na pár dní.Pokud má sliznice vlhké,tak se neboj,že má málo tekutin.Myslím ústa,sliny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
11.12.10 19:31

Je pravda, že bylinkový čaj dráždí žaludek. U nás v nemocnici ho pro děti nedoporučují, ani v dětské formě. Prý je lepší černý - při problémech se zažíváním, jinak ovocný.

Anonymní, nechtěla jsem rozpoutat diskuzi na téma, jestli dávat banán nebo ne ve 3 měsících a rozhodně nejsem zvědavá na anonymní útoky.
Pokud vím, zakladatelka ani její lékařka se o banánu nezmiňovala a nevím, kdo by dával tříměsíčnímu dítěti banán jako první pomoc, ale každého věc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
11.12.10 20:00

Jé, admini, díky :potlesk: . Nejvíc mi vadilo, že v tom příspěvku nebyla rada zakladatelce, ale jen uštěpačná poznámka na to, že jsem nedoporučila banán. Toto by se v diskuzích vážně objevovat nemělo :kytka:

Co se týče alergií, já jsem o alergii nic nepsala. Ale např. i alergie na jablko je extrémně vzácná, ale vyskytuje se. Jednoho takového člověka znám. Po požití jablka mu oteče pusa. A to dokonce i po požití oloupaného jablka. Protože většina z těch extrémních případů je alergie na jablečnou slupku, ne dužinu. On jablko nemůže, jedině tepelně upravené jako kompot.

Každopádně válku jsem fakt rozpoutat nechtěla, i když jsem použila vykuleného smajlíka :-) Naopak, ráda se dozvím jiné informace a jiné praxe. Ale svému dítěti bych ve 3 měsících banán jako první pomoc určitě nepodala. Musela bych být přesvědčena pádnými argumenty lékaře :-)
Vadí mi to zatěžování trávícího traktu jinými potravinami. V tomto věku se mléko nejlépe tráví :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3389
11.12.10 21:35

no měly by se odtajnovat spíš anonymy co zakladaj nevhodný diskuze a kde se opravdu ženský hadaj…ne kvuli tomu že jsem jedla mrkev…opravdu sranda… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
11.12.10 21:52
kacusek píše:
no měly by se odtajnovat spíš anonymy co zakladaj nevhodný diskuze a kde se opravdu ženský hadaj…ne kvuli tomu že jsem jedla mrkev…opravdu sranda… :lol:

Mozna si to jen myslis ze jist mrkev ve 3 mesicich je legrace ,nejspis to je vazna vec a melo by se to tu resit :think: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3389
11.12.10 22:12

ano moje mamka byla tyran a cpala mě nebezpečnou mrkví :mrgreen: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
11.12.10 22:53

Ahoj,ja Ti muzu doporucit probioticke kapky,nebo lactobacily,davam je malymu od 1.mesice,s prestavkama,ale mame klid s kakanim.Upravuji stolici,at uz je zacpa,nebo prujem,navic posiluji imunitu.Probioticke kapky jsou lepsi,to jsme nebyli nemocni vubec.

Pokud mel prujem,tak virovy a to jsem mu davala mrkev,ryzovy odvar-povarenou ryzi-15min ve vode,pote rozmixovala a dala vypit,oslazenou Glukopurem,ale nezatezovala bych jeste poradne nevyvinutou strev.soustavu tak maleho mimca.

Jinak kdyz malej vypije vic caje,tak ma stolici taky ridkou a po hermanku uplne :-) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama