Reklama

Mrtvé zvířátko, kam s jeho tělíčkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 12:58
Mrtvé zvířátko, kam s jeho tělíčkem?

Prosím o radu a omlouvám se za drobet morbidní téma.
Co děláte s těly vašich domácích mazlíčků?
Bohužel musím jít zítra na veterinu nechat uspat naší fretku. Je nevyléčitelně nemocná a již by se jen trápila. Jenže co s jejím tělíčkem? Již jsme v takové situaci byli, ale to bylo v létě, tak jsme ji zakopali na zahradě. Jenže teď v těhle mrazech… Na druhou stranu, nechat ji na veterině, kde ji naloží spolu s ostatními těly zvířátek do jednoho kontejneru… No však nejspíš víte, jak to chodí.
Byl jste někdo v podobné situaci? Jak jste to řešili?
Děkuji
( Prosím anonym, je to pro mě citlivé téma a nechce se mi zatím o tom s nikým mluvit.)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Glumka
Kecalka 326 příspěvků 29.01.17 13:04

Jednou mi umřel králík v zimě. Táta s bráchou pobrali krumpáče a kopali půlmetrovou díru ve zmrzlé hlíně. Trvalo to, ale prostě muselo se. Ale takové myši jsem dávala do hrobečku z krabičky, vystlala jsem ji kapesníky a vatou, ale pak je někdo odnesl do popelnice.

Kriss Tina
Závislačka 4723 příspěvků 29.01.17 13:05

Tak zalezi jak ktere zvire, psasme meli dogu tak to bysme nemeli kam dat takze musela zustat na veterine, jinak treba mysi, potkany atak sme zakopavali na zahrade (i v zime precejenom nepotrebujou metrovou dirutak se to vykopat da), kamaradka treba zabalila mrtvy morce do pytle a hodila do popelnice. Teta zas oblibemymu potkanovi nechala udelat i malou rakvicku (touz je teda extrem). Zalezi na vas, jetli jste meli ke zviratku hodne blizky vztah klidne bych ho zakopala, pude to hur ale aspon si pak nebudete vycitat ze ste ho nechali na veterine :nevim:

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 29.01.17 13:10

I v mrazech se dá tělíčko na zahradě zakopat. Jde to ztuha, ale jde to. Udělala bych to tak.

Pipet
Generální žvanilka 24070 příspěvků 29.01.17 13:10

Když někde na pár hodin rozděláte oheň, tak potom půjde kopání lépe - půda rozmrzne.

Jinak my taky zahrabáváme, když je to v zimě a maličké zvířátko, tak kremace v kotli :oops: (ale fakt max. křeček, nic většíno bych tam neházela).

budi
Závislačka 4104 příspěvků 29.01.17 13:12

Určitě udělat hrobeček na zahradě… obzvlášť jestli máte děti, tak ať to pro ně není takové „vypařila se bez rozloučení“

Naše děti se už ptaly, jestli náš Kocour bude mít hrobeček až jednou mře, a kde. Právě nám zemřel děda, děti byly na pohřbu, tak to mají čerstvě v hlavě a řeší pořád hrobečky a nebíčko :srdce:

I teď v zimě to určitě zvládnete… není potřeba hluboký hrobeček na tak malé zvířátko, to jistě někdo vykope… zmrzlé to bude kousek a pak by mohlo jít normálně kopat

Kelsey
Hvězda diskuse 44238 příspěvků 29.01.17 13:13

Naposledy 12r.zpet domaci mazel nasich pudlice zemrela, ta ma hrob na zahrade.
Pak maji ovce na maso, tak loni umrela jedna, dojela si pro ni kafilerka.

Titty
Echt Kelišová 8096 příspěvků 29.01.17 13:14

Nás to brzy také čeká, naše milá fenečka už před sebou nemá moc času. :,(
A taky se mi ji nechce nechávat na veterině. Existují i krematoria pro zvířata, ale nevím…

Titty
Echt Kelišová 8096 příspěvků 29.01.17 13:16

@Pipet rozdělat oheň mě nenapadlo, to by nám mohlo pomoct.

Kelsey
Hvězda diskuse 44238 příspěvků 29.01.17 13:20

Az nam umre nas kocour, tak se cela rodina ubrecime, utrapime, protoze bez nej byt nemuzeme :oops:. Raději si to ani nepripoustim, ze neco takove muze nastat.

jitka 11
Neúnavná pisatelka 18729 příspěvků 29.01.17 13:20

Fenku rodiče zakopali na zahradě, kousek dál sestra pohřbila kočičku- to bylo na jaře a na podzim.

Doma, před barákem, u záhonku jsme zakopali 2 pískomily. Prvně jsme je dali do krabičky, potom až do země. To bylo předjaří.

xk.kx
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 29.01.17 13:22

Vcera nam umrela nase cubinka bernska salasnice, takze velky pes. Byla to milacek, takze nechat ji do kafilerky nepripadalo v uvahu, zem zmrzla, ze by manzel kopal jeste dnes. Zavolali jsme bagr a ten to vykopal jedna dve. U fretky si myslim, ze by se to dalo zvladnout krumpacem, i kdyz asi kazdy zviratko musii byt min 60cm pod zemi. Je mi lito Vaseho zviratka, je to hrozny:-(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 13:23

No trochu se děsím toho kopani. Přece jenom teď dlouho mrzlo a hlavně oba dva ležíme s chřipkou v peřinách.
@budi malá má 2 roky, tak jsem myslela ji z toho ještě vynechat. Že je nemocnej chápe, tak ji jen říct, že šel do nebička.
Zakladatelka

Heivka
Závislačka 2971 příspěvků 29.01.17 13:24

Prvního psa jsme zakopali na zahradě kamarádky švagrové (byl to švagrové pes, my di ho brali na dožití) až jednou zemřou moji psi, nechám je zpopelnit v krematoriu pro zvířata. Jen doufám, že to ještě dlouho nebudu muset řešit.

wewe-ricka
Kecalka 244 příspěvků 5 inzerátů 29.01.17 13:25

@Titty existují i krematoria, jak píšeš…my máme našeho pejska zpopelněného a v urničce…nedo­kázala bych ho po 11 společných letech nechat na veterině…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama