Mrtvice a ztráta paměti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 11.06.19 22:05
Mrtvice a ztráta paměti

Pěkný večer,

jak je to s pamětí po mrtvici? Dnes ho pouští na normální pokoj, ale pořád si myslí, že je rok 2010. Ten člověk je v mém srdíčku, ale známe se krátce. Mé děti ho milují, on miluje je. Tolik si přál podniknout velké rodinné setkání, ale pokud zůstane v roce 2010, znamená to, že si nás nikoho nebude pamatovat. Z tohoto důvodu není možná ani návštěva v nemocnici, takže mám jen informace od jeho nejbližší rodiny. Vůbec nevím, co čekat, ale je to jediné, co mohu zatím dělat. Vzpomene si někdy? Bojím se, že takhle zůstane a já už mu nebudu moci říct, co mi na srdci leží. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Reakce:
Zumpa
Kecalka 185 příspěvků 11.06.19 22:07

Moje máti má také ztrátu větších datových úseků, imho se už paměť nevrátí. Ale u Vás to tak být nemusí.

mili73
Povídálka 16 příspěvků 11.06.19 22:27

Můj táta měl v 65 letech mrtvici a zapomněl všechno, jen své rodné město si pamatoval. Nepoznal mamku ani sourozence, ani své 3 děti. Byl na psychiatrii, ale po měsíci se mu paměť začala pomali vracet. Je tomu 6 let a je úplně v pořádku, nepamatuje si nic z nemocnice. Přeji ať Vám to dopadne také tak.

Ou
Echt Kelišová 7765 příspěvků 11.06.19 23:27

Takováhle větší retrográdní amnezie většinou nebývá trvalá. Nejdřív za ním zajdi jen ty, bez dětí a uvidíš, netlač na něj a nepropadej emocím. Jestlí má nějaký tvou oblíbenou voňavku, tak ji určitě použij - vůně v tomhle jsou dost zajímavé, že jdou do paměti jinudy, než slova a nebo to co člověk vidí. Případně taky chutě, jestli je něco, co mu vaříš jen ty a on to má rád, tak to může jen pomoci (pokud nemá předepsanou dietu).

Měl by mít nárok na lázně, až bude stabilizovaný, ať jede do Klimkovic -jsou tam na neurorehabilitaci fakt skvělí.

A ty potřebuješ nepanikařit a dát jeho mozku čas. Nemůže za to a regenerace se nedá moc urychlit a nedá se říct, jestli to bude trvat dny, nebo delší dobu.

držím palce a přeju hodně sil a happy end.

Čistě teoreticky, když to nepůjde ani po návratu z lázní, tak ho prostě pozvi na rande a sbal ho znovu.

Příspěvek upraven 11.06.19 v 23:28

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 23:27

Sestra prodělala mozkovou mrtvici ve 26 letech. Spoustu věcí zapomněla, musela se znovu učit psát, počítat, mluvit. Všechny vzpomínky si jí po čase vrátily, jen si pak nepamatovala nic z nemocnice. Ale i přesto, že vůbec nevěděla, co se před nehodou stalo, první slovo, které po čtrnácti dnech řekla, bylo jméno jejího dítěte. Měla velký otok na mozku a paměť se vracela pomaličku. Když byla první dny v nemocnici, nikdo nám nedokázal říct, co jí čeká.

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 13.06.19 11:20

@Ou děkuji, je to můj nevlastní otec

Váš příspěvek
Reklama