Mrtvý zub bolest mám pořád

11
6.1.19 17:44

Mrtvý zub bolest mám pořád

Dobrý den
Už skoro dva roky mě bolí zub a pan doktor mi řekl že tam nic nevidí, a stále mě to tak nějak bolí občas i na studený, zub je mrtvý čištění kanálků a zub mě trápí opravdu už dlouho, řekl jsem mu ať mi to vytrhne ale že né že tam nic nevidí, tak jsem šel jinam a tam mi řekli že už jedině se podívat mikroskopem a to stojí dost.. má někdo zkušenosti s tímhle? díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2323
6.1.19 18:05

Taky me dvakrat bolel mrtvy zub. Doktorka vzdycky udelala rtg cele pusy a v obou pripadech byl problem v uplne jinem zubu, ktery zatim ale nebolel 8o Jakmile bylo opraveno, mrtvy zub se uklidnil :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13337
6.1.19 18:07

a dělal doktor rentgen, jestli není u kořenu třeba zánět? Manžela takto bolel umrtvený zub a byl tam špatně vyčištěný kanálek. Odhalila to až nová zubařka. Ta stará tam také stále nic neviděla… Po přečištění bolest ustala. Já bych tedy radši investovala do ošetření a mikroskopem než trpět bolestí nebo přijít úplně o zub. Co bez něj budeš dělat? Implantát taky není zadarmo a když budeš chtít můstek, zničíš ještě dva další zuby okolo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4497
7.1.19 00:23

Pokud je zub opravdu mrtvý, tak nemůže reagovat na studené, ledaže by tam byl zapomenutý nevyčištěný kanálek, který zlobí a probíhá akutní zánět. Kanálek na rtg nemusí být vidět..a ani akutní zánět. Na rtg se pozná chronický zánět..typický periapikalni u kořene.

Jediná možnost je opravdu mikroskop..pokud nechceš o zub přijít. Nebo to může být vedlejší zub.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama