Mrzelo by vás, kdyby vaše děti radši spaly v hotelu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 18:30
Mrzelo by vás, kdyby vaše děti radši spaly v hotelu?

Ahoj, prosím anonym, osobní info. Dlouhodobě žiju v zahraničí a když jedu na návštěvu do Čech, spím u rodičů. Každá moje návštěva se nese v duchu, že ráno se několik lidí rve o koupelnu a jediný záchod. Večer se rodiče položí k televizi a odpadnou. V bytě navíc nemají myčku a vyžadují pomoc s mytím nádobí. Jsem zvyklá na svůj klid a život a i když je moc chci vidět, tak návštěvy víc a víc odsouvám s vidinou toho, jak se ráno snažím urvat pět minut v koupelně, myju kupy nádobí a večer hraje Prostřeno. Vlastně i když jsem na dovolené, mám se hůř, než kdybych doma chodila do práce. Ráda bych šla na hotel, kde bych měla klid a za rodiči si v klidu šla posedět a popovídat si. Ale bojím se, že rodiče by mohli dost špatně vzít, že u nich nechci být. Na místě rodičů, mrzelo by vás to? Jezdím sama bez manžela, tak se nemohu vymluvit na to, že už bychom se opravdu nevešli.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
zuza92
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 01.10.18 18:36

A rodiče bydlí ještě s někym, nebo co to je několik lidí se rve o koupelnu :mrgreen: . Mně by to asi trochu mrzelo, jak často tam jezdíš, když žiješ v zahraničí? Myslim že těch pár dní by se dalo přežít ne? :)

radúna
Extra třída :D 12041 příspěvků 01.10.18 18:38
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonym, osobní info. Dlouhodobě žiju v zahraničí a když jedu na návštěvu do Čech, spím u rodičů. Každá moje návštěva se nese v duchu, že ráno se několik lidí rve o koupelnu a jediný záchod. Večer se rodiče položí k televizi a odpadnou. V bytě navíc nemají myčku a vyžadují pomoc s mytím nádobí. Jsem zvyklá na svůj klid a život a i když je moc chci vidět, tak návštěvy víc a víc odsouvám s vidinou toho, jak se ráno snažím urvat pět minut v koupelně, myju kupy nádobí a večer hraje Prostřeno. Vlastně i když jsem na dovolené, mám se hůř, než kdybych doma chodila do práce. Ráda bych šla na hotel, kde bych měla klid a za rodiči si v klidu šla posedět a popovídat si. Ale bojím se, že rodiče by mohli dost špatně vzít, že u nich nechci být. Na místě rodičů, mrzelo by vás to? Jezdím sama bez manžela, tak se nemohu vymluvit na to, že už bychom se opravdu nevešli.

Mě ano.
Už proto, že moje vlastní dítě by mi neřeklo, jak se u nás cítí. A místo aby mi na férovku řeklo, že musí u nás umýt nádobí (mimo jiné), tak jde radši na hotel…

Petra Z
Hvězda diskuse 52210 příspěvků 01.10.18 18:42

Kolik lidí se rve o tu koupelnu??
A ty tam nejíš?? Pro kolik lidí se tam vaří,když mají hory nádobí?

marg
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 01.10.18 18:42

Co koupit vašim k Vánocům myčku?

selia
Ukecaná baba ;) 2059 příspěvků 7 inzerátů 01.10.18 18:43

Mně taky ano. Asi bych měla pochopení, kdyby tam bylo fakt hodně lidí, s celou rodinou a tak, ale pokud jediný problém by byla jedna koupelna pro tři lidi a mytí nádobí, tak by mi to přišlo, že to moje dítě o mně už vlastně ani nestojí. Na rovinu bych rodičům řekla, že ráno v koupelně potřebuji víc času / soukromí, nádobí myla spolu s mámou (já myji, ti utíráš, něco na ten způsob) a večer se je místo televize asi snažila nalákat na procházku, popovídání u vína, společenskou hru, nebo bych donesla na flashce nějaký film, co si mi líbí víc. Ale ani jedno, i kdyby to nešlo by mi nestálo za to, u rodičů nebýt.

Uživatel je onlinelamicina
Ukecaná baba ;) 1973 příspěvků 01.10.18 18:49

Mrzelo by mě to hodně. přišlo by mi, že Ti jde jen o vlastní pohodlí, je to takový citově oploštělý. Moje máma taky nemá myčku, no tak zavzpomínáme, jaký to je mýt nádobí růčo. Ta zas kouká na seriálky ala Divoký anděl. Tak si dám víno, sedím s ní a tlemím se a ona se směje mě nebo mi vysvětluje, kdo je kdo.

pannda
Kelišová 6651 příspěvků 33 inzerátů 01.10.18 18:49

Pokud se nad takové návštěvy nedokážeš povznést, oželit těch pár dní s rodiči, byť je to tvůj nekomfort, tak nechápu. Jak často k nim jezdíš?
Mám sestru, která takto s celou rodinou přijede do panelákového bytu na víkend tak 3×-4× do roka a nikdy si na nic nestěžovala…

Uživatel je onlineZelnicka
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 01.10.18 18:50
@Anonymní píše:

Vlastně i když jsem na dovolené, mám se hůř, než kdybych doma chodila do práce.

neporadím, jen vyjádřím podporu a jen napíšu, že mám úplně stejné pocity, když jedu k mamince (s dětmi, občas i s manželem), já tam navíc i vařím (ale je tam myčka)… penzion by nikdo neskousl, navíc je tu u nás i finanční stránka věci.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18806 příspěvků 01.10.18 18:51
@Anonymní píše:

Ty kupy nádobí našpiní tvoji rodiče?

Ijen
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 01.10.18 18:53

Mrzelo by mě, pokud by mi dítě nedokázalo říct vlastní názor na situaci. I třeba to, že nechce u nás spát, mýt nádobí a koukat se třeba na Prostřeno v TV. A kdybych byla druhá strana tak koupím rodičům myčku, a pozvu je na dobrou večeři.

janoma
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 01.10.18 18:58

No pane jo. Pokud máš problém povznést se nad umývání nádobí párkrát do roka a ranní frontu na koupelnu,tak k nim nejezdí :roll:
Jsi pohodlná,zvyklá na své.
Věř,že u rodičů se většina na a s některými věcmi nestotoznuje,ale jede tam za SVYMI RODIČi :srdce:

Pruhovaný_mýval
Kecalka 247 příspěvků 01.10.18 19:04

Tak záleží na tom jací jsou tvoji rodiče. Třeba moji rodiče volí na návštěvy vždy dobrovolně hotel, protože se chtějí ráno koukat na televizi, nechtějí spát ve spacáku na gauči a mačkat se v mým malým bytě. Mě to žíly nijak netrhá a věřím, že opačně by to bylo stejně. Jinak situace u rodičů, potažmo prarodičů mého muže je úplně opačná. Vím, že mě klidně ubytují na posteli, na které se nedávno pomočilo dítě, dají mi ložní povlečení, ve kterém už někdo spal, trpí inkontinencí a na tom bytě je to znát…necítím se tam dobře, ale kdybych se ubytovala v hotelu, utrhlo by jim to srdce. Proto je třeba situaci velmi důkladně zvážit, kolik dokážeš snést, a nakolik oni mají pochopení.

Sany80s
Kelišová 6629 příspěvků 01.10.18 19:06

Jasně, že by mě to mrzelo. Ale mnohem víc bych zpytovala svědomí, kde jsem udělala ve výchově chybu.
Jinak my občas býváme u příbuzných v jedenácti na jednu koupelnu a nikdy jsem nezaznamenala problém.
Večer se jeden po druhém vystřídáme a ráno nevstávají všichni v pěti minutách a navíc teda nedělají nic, na co by bylo potřeba v koupelně soukromí. Pokud někdo nepotřebuje na čištění zubů soukromí.
Pokud uvažuješ o penzionu, kup vašim myčku.
Zbytek bych radši nekomentovala, přijde mi to hrozně smutné.

Monchichik
Kelišová 5491 příspěvků 01.10.18 19:13

Tak to já ti zase rozumím, protože prostě mám taky ráda svůj klid. Nešlo by mi o pomoc s mytím nádobí, ale všeobecně nesnáším spát jinde než doma, nemám ráda cizí byty, i když tohle býval tvůj domov. Ale z mého pohledu už není a já bych s nima klidně pobyla celý den pak šla na hotel. Takže kdyby mi i moje dítě řeklo, že tady se mnou pobude a pak chce jít do hotelu, mně by to nevadilo :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >