Reklama

MŠ 5 dní v měsíci nebo rovnou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hvezdi
Stálice 84 příspěvků 09.10.10 13:05
MŠ 5dní v měsíci nebo rovnou ...

Prosím o radu. Mám syna 2roky a 9měsíců. Dala jsem ho již 3× do školky na dopoledne, každý týden jeden den. První den byl v pohodě, podruhé a potřetí už plakal. Teď sotva se přiblížíme ke školce, povídá, do školky nechci, nelíbí se mi tam. Ještě podotknu, že ta školka je nová a zatím tam je hodně málo dětí nastálo, vzali děti malé, které nikde nechtěly,takže postupně se kolektiv rozšiřuje a pokaždé, když jsme tam byli, byly tam jiné děti. Taky máme problém se svačinou, pokaždé je namazaný chléb, který on nechce. Teď sotva doma vidí, že krájím chleba, mami nechci. Nevím jak ho tam nutili nebo nenutili jíst. Jinak jedlík je dobrý, má rád ovoce, zeleninu, polévky i druhé jídlo. Umí se svléct a snaží se o oblékání, nicméně paní učitelka mi řekla, že jen tak v šatně sedí a kouká a neobléká se.
Ráno mé odchody ze školky byly s pláčem, přes den už neplakal.
Chtěla jsem poradit, jestli ho dávat na 5 dní v měsíci nebo raději počkat až mu budou 3roky a dát ho rovnou. Mám dojem, že je zmatený, že jeden den v týdnu na zvyk nestačí a pořád to bude s pláčem. Taky mu to trochu vrtá hlavičkou, říká - mami já jsem plakal, když jsi šla do tý práce.
Tak nevím, prosím poraďte. Děkuji

Reklama

Reakce:

Diggy
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 09.10.10 13:20

ahoj, tak já dávám dceru taky na 5 dní v měsíci ale je tam celý týden v kuse a potom čekáme zase na nový měsíc. je fakt že zaří bylo úplně v poho ale teď říjen byl katastrofa. celý týden plakala, nic nejedla, nezapojovala se do hry prostě nic. Jelikož má 1.prosince 3 roky a já musím do práce tak do školky chodí na zvykání. v pátek si už trochu hrála ale nic nejedla. je to o zvykání mi každý říká ale je to na nervy vidět dítě plakat. snad si zvykne, ale chce to čas. snad jsem poradila. renča

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 177 inzerátů 09.10.10 14:29

náš malý bude mít 3roky 20.listopadu a taky chodí na 5dní. Já teda ještě nejdu do práce, čekáme druhé, ale dala jsem ho tam, prtoože hlavně je už na něm vidět, že mu kolektiv opravdu chybí. Tady ale berou právě raději těch 5 dní v kuse, že je to lepší, než každý den zvlášť. Že za ten týden si dítko zvykne líp, kdežto když je tam týdně jeden den, tak ten proplače vždycky. My jsme teda v září byli naprosto nadšení a teĎ v říjnu taky vůbec nechce, každé ráno problém ho tam dostat a plakal, když jsem odcházela, ale prý vždycky jen chvíli a pak už se normálně zapojovala do všeho,i všechno jí (dokonce líp než doma) snaží se sám oblíkat apod…jen je takový vážný. Ale to je možná i tím, že zrovna zase má i takové mamináčské období-opět s ním musím jít usínat večer, hlídá si mě na každém kroku apod… a do toho nám tatínek odjel pracovně na celý týden, což malý ještě nezažil, tak možná to všechno dohromady.
Napřed se mi nelíbilo, že ho musím dát na celý týden v kuse a nemůžu si vybrat, ale nakonec jim dávám za pravdu, že je to tak asi lepší.

jjelena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.10 10:06

Ahoj, dceři budou 3 roky v prosinci, v září byla 3× celý den až do odpoledne a 2× dopoledne. Ted v říjnu půjde celý týden v kuse, protože já už nastupuju do práce. Podle slov naší učitelky je lepší celý týden v kuse než po jednotlivých dnech.

denvoj
Kecalka 278 příspěvků 17.09.12 14:35

Ahoj, :kytka:
oživuji tuto diskuzi… Prosím o názory a především zkušenosti, co si myslíte, že je lepší… Dát dítě do školky „na zvykání“ oněch 5 dní v měsíci(myslím 5 dní vkuse) nebo je to pro děti matoucí a je lepší je dát pak do školky „natvrdo“ na celý den?
Dnes byla Johanka ve školce druhý den. Poprvé byla v pátek a dnes podruhé. V pátek v pohodě, dnes už se slzičkama. Paní učitelka mi říkala, že jde jen o zvyk, což já samozřejmě vím a nečekala jsem, že by to proběhlo úplně hladce. Ale říkala taky, že nejhorší je to zvykání právě u těch „5ti denních dětí“. Mám totiž pocit, že asi nemají s metodou 5 dní v měsíci dobré zkušenosti nebo nevím, co si o tom mám myslet. Protože se mě paní učitelka ptala už v pátek(a to byla malá naprosto v pohodě), jestli budeme chtít chodit zase 5 dní i v říjnu. Tak jsem řekla, že ano a v listopadu taky(je narozená 22.11.).
Tak jsem teď taková rozpolcená a nevím, co bude pro malou lepší a přínosnější. Ještě dodám, že až nastoupím 23.11. do práce, tak budu muset malou dávat do školky od 6,30-16,00. Tak jsem si myslela, že takhle by aspoň znala trošku paní učitelky, děti, prostředí MŠ, trošku zakusila její režím atd. Prosím, poraďte. Děkuji moc :kytka:

Iji
Kecalka 247 příspěvků 17.09.12 15:08

Ahoj denvoj, no já malou dávala měsíc předem než jí byly 3 roky, na těch 5 dní. Ale já jí dávala jeden den v týdnu. Taky jsem si říkala, že to bude lepší, že se rozkouká a tak. A myslím si, že to byla chyba. Nezvykla si tam a pak když šla na každý den, stejně týden probrečela… Brečela opravdu jen týden a další týden jak když utne a bylo po pláči. Děti co tam chodí týden si ten týden probrečí a další týden, co to má už být dobré jsou doma a zas si odvyknou. Takže je možná lepší dávat dítě rovnou na každý den aby si neodvyklo. Nevím no. :nevim: Ale stejně záleží na každém dítěti, jak si zvykne a tak. Tak uvidíš jak ti to bude vyhovovat a taky jak se malé bude líbit a jestli bude nebo nebude brečet.

:mavam:

bezuška
Kecalka 352 příspěvků 17.09.12 16:01

5 dní v měsíci není pro děti moc dobré, mnohem lepší je každý den, lépe a rychleji si zvyknou…alespoň takové zkušenosti mám z naší MŠ, kde učím

denvoj
Kecalka 278 příspěvků 18.09.12 15:06

@bezuška @Iji Děkuji vám za odpovědi. Dnes šla malá do školky v pohodě, těšila se, hned šupajdila mezi děti, skoro mi zapomněla dát pusu. Byla jsem pro ni po o a prý byla celý den v pohodě, žádné slzičky. Tak uvidím, jak zítra a pozítří a podle toho se pak zařídím. Když to nepůjde, tak v říjnu do školky nepůjde a využiju těch 5 dní až v listopadu a to v návaznosti před její denní docházkou, abych aspoň ten jeden týden ji mohla vyzvedávat po o.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >