Menstruační kalíšek a termální lázně

Anonymní
22.11.19 09:31

MS kalíšek a termální lázně

Ahoj holky,
situace se má tak, že v únoru jedeme do termálů. Počítala jsem termín, aby mně vyšly mimo MS. Ale cyklus se z ničeho nic zkracuje a zatím to vypadá, že se trefíme rovnou do MS. Prášky na oddálení brát nechci, Jsem zvyklá se koupat s kalíškem.. Ale vím, že tam je dost smradlavá a silná voda. Je to v Bukfudo. Přemýšlím, jestli to kalíšku nějak neublíží?
Asi řeším blbosti, ale dneska mně to napadlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3990
22.11.19 09:40

Ublížit by mu to nemělo. Pokud ti z něj velká část nečouhá (může být), neměl by byl nijak intenzivně v kontaktu s vodou a i kdyby - přece jen se vyvařuje v hrnci, máchá se v dezinfekčních tabletách, v roztoku peroxidu a v kdečem, ta trocha termální (teplé siřičité) vody lékařskému silionu neublíží. Pro svůj klid bych ho častěji měnila a umývala čistou vodou a počítala s tím, že může třeba získat trochu „povlak“ (jakoby zašedne), ale to vyřeší pár kapek kyseliny citrónové při dalším vyvaření.

S čím ale počítej, je to, že při dlouhém pobytu v horké vodě se může podstatně zvýšit intenzita krvácení a i kalíšek se vevnitř může (vinou toho zvýšeného prokrvení děložního hrdla) chovat trochu jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 09:46

@SlečnaDahlia Děkuju. Uvidím. Jsem zvyklá i na saunu ale tohle mě zaskočilo. Tak třeba to nebude potřeba. Každopádně tablety nechci, protože plánujeme miminko. Takže nechci zbytečně rozhazovat cyklus. Moc děkuju za odpověď. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
19508
22.11.19 09:54

@SlečnaDahlia no právě, spíš než o kalíšek jde o to, že při menstruaci není zrovna vhodné se ráchat v horké vodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15447
22.11.19 10:04

Ne, kalíšku to neublíží, ta voda stejně není teplejší než tvoje tělesná teplota. Jen ho po lázni důkladně opláchni. JEstli chceš být jó důkladná, tak ho oplachuj v octové vodě, abys neutralizovala zásadité minerály z té vody, ale ta voda je léčivá a tím že je hodně slaná, tak pomáhá udržovat přirozené prostředí poševního mikrobiomu.

Případně vezmi dva kalíšky a střídej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 10:27
@stinga píše:
@SlečnaDahlia no právě, spíš než o kalíšek jde o to, že při menstruaci není zrovna vhodné se ráchat v horké vodě

To chápu. Počítám, že dobu omezím. Pokud by to tak vyšlo..

• Citovat
  • Nahlásit
394
22.11.19 15:30

Vždyť kalíšek se vyvařuje ve vroucí vodě, přežije toho hodně, po lázních bych ho stopro vyvařila a neměl by být problém :andel:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 15:52
@HrozTaj píše:
Vždyť kalíšek se vyvařuje ve vroucí vodě, přežije toho hodně, po lázních bych ho stopro vyvařila a neměl by být problém :andel:.

No, spíš mám strach ze složení té vody. Ne z teploty. Ale když se v tom lidi koupou.

• Citovat
  • Nahlásit
394
22.11.19 15:56
@Anonymní píše:
No, spíš mám strach ze složení té vody. Ne z teploty. Ale když se v tom lidi koupou.

Někdo ponoří kalíšek do peroxidu, aby ho vydezinfikoval, tam bych se už bála, že to povrch třeba naruší (ale prý taky ne)… Voda, ve které se budeš koupat, určit nebude kyselina :andel:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat