MS po ukončeném těhotenství ve 2. nebo 3.trimestru

45
2.5.16 10:37

MS po ukončeném těhotenství ve 2. nebo 3.trimestru

Ahoj holky, četla jsem tu už spousty diskuzí o první menstruaci po kyretáži. Většinou se jednalo o potraty v prvním trimestru.
Jsem už 5. týden po porodu mrtvého miminka ve 30.tt. Porod proběhl nekomplikovaně a poté mi dělali kyretáž.
Je tu někdo takový, který má podobnou zkušenost? Nevím totiž, jestli je v tom nějaký větší rozdíl. V prvním trimestru je to totiž jen o zákroku a v dalších stádiích těhotenství probíhá porod. Možná v tom není vůbec žádný rozdíl a možná veliký.
Před týdnem jsem byla na kontrole u gynekoložky a řekla mi, že za chvíli dostanu menstruaci. Ale je to už týden a nic :nevim: Zapomněla jsem se zeptat, jak dlouhá to chvíle bude. Určitě počkám minimálně těch 6 týdnů.
Vím, že první menstruace většinou bývá silnější a bolestivější a před porodem mi většinou už týden bolelo břicho…a teď pořád nic.
Ale asi je jiná se vším všudy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3202
2.5.16 10:46

V první řadě posílám obejmutí a hodně sil :hug: Za druhé nevím co bylo u tebe příčinou, ale určitě do konce šestinedělí neplaš, de facto si prožila klasický porod a mě se po očistkách první MS dostavila až týden po šestinedělí, co mám ve svém okolí maminku andílka, která také rodila předčasně, tak prý vše poté probíhalo jak po klasickém porodu, hojení, zavinování dělohy, šestinedělí..

Držím palce, aby si tohle těžké období ustála :kytka:  :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
2.5.16 10:57

@Kattynka000 Děkuji :hug:
Příčinou nebyla žádná VVV, jen jsme měli obrovskou smůlu. Příčinou byla pupeční šňůra…Jinak malý byl zdravý. :(
Moc děkuji za odpověď. Ještě úplně neplaším, ale…už bych ji ráda přivítala… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3202
2.5.16 11:01

@Evjir Já tě chápu, po smrti malého jsem strašně moc chtěla ránu „zalepit“ dalším miminkem a nemohla se dočkat až ta mrcha MS přijde… A kupodivu se povedlo hned po šestinedělí :hug: Je smutné, když to ke všemu nemá žádný „logický lékařský důvod“, ale važně je to jen smutná náhoda, vím jak moc bolí to nezodpovězené „PROČ“.. Vím, že teď to tak asi necítíš, ale věř, že se s tou bolestí naučíš žít a zase se jednou dokážeš usmívat a těšit se na další den :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
2.5.16 11:18

@Kattynka000 Ani nevíš, jak ráda tohle čtu. Není nad to, když Ti někdo rozumí. Rodina i blízcí jsou mi obrovskou oporou, ale není to úplně ono, když si to nezažili…a plně doufám, že nezažijí!
Navíc holky, jako jsi ty, nám ostatním přináší velikou naději. Že bude líp a že snad jednou si vlastního malýho drobečka pochováme. I když je to těžký, vidím, že každý den je lepší a věřím, že líp opravdu bude.
Děkuji Ti :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3202
2.5.16 11:27

@Evjir Nejsi v tom sama, je nás bohužel hodně, ať už těch, co rodili předčasně, nebo těch, kterým miminko zemřelo až po porodu. Samotné mi tu holky moc pomohly, takže se neváhej ozvat, na tohle by nikdo neměl být sám :hug: Drž se, jednou bude líp, zas se budeš usmívat, těšit se ze života a radovat se :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
2.5.16 11:37

@Kattynka000 :hug:
Proto jsem tu. Už jen některé diskuze Ti moc pomůžou. Kéž by takové situace pro nás ženský neexistovaly… ale to je život.
Moc Ti ještě jednou děkuji, je mi líp :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3202
2.5.16 12:01

@Evjir :hug: To jsem ráda, že ti pár vět aspoň trošku pomohlo. Kdyby cokoli, neváhej se ozvat :hug: Psychiatrička mi strašně pomohla větou „Brečte, křičte, kopejte, něco rozbijte, každá reakce je normální, nenormální je, když umře miminko“ :hug: Ať uděláš cokoli, ať ti k vyrovnání se pomůže jakýkoli způsob, vše je normální, udělej cokoli ti pomůže. Bolest sice nezmizí, ale naučíš se s ní žít a každým dnem se ti bude dýchat a vstávat líp :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
2.5.16 13:09
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
3.5.16 15:56

Ahoj..mela jsem to teda trochu jinak, rodila jsem ve 25tt a miminko zilo mesic. nicmene mesicky jsem dostala pote, co mi ukoncili laktaci nekdy cca 7 tydnu po porodu. neboj, telo si najede na rezim samo. prvni se musi dat dohromady vnitrnek po prodelanem porodu, menstruace pak naskoci sama. co se tyce sily, tak je to individualni, me nic extra nebolelo, ani nebyla nejak vyrazne silna. ale naopak se mi porodem nastartovalo cele telo a menstruace prisla pak kazdy mesic (mivalala jsem otresne nepravidelny cyklus)..
drz se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
3.5.16 16:12

@Delis děkuji.
Naštěstí se mi laktace nerozjela a dostala jsem včas léky. Fyzicky se cítím dobře. Tak si tělo najede samo na režim. Přesně jak říkáš.
Je mi moc líto, jak jsi dopadla ty. Muselo to být hodně bolestivý. U mně osud rozhodl dřív a naštěstí jsem si neprošla tím, co ty. :( :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
3.5.16 16:23

@Evjir ono je to hrozne vzdycky, nemelo by se to vubec dit. urcite bych jeste chvili pockala, aby si s tim telo zkusilo poradit samo. a neboj, vse se v dobre obrati a za chvilku si budes prat, aby se ta mrcha ruda uz neobjevila :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
3.5.16 17:42

@Delis děkuji Ti, už aby přišla…ale tolikrát tento rok zase chodit nemusí. Stačí 2×-3× a pak se zase nějakých pár měsíců nemusí objevit… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
9.5.16 09:50

Holky, tak přišla!!! ;) 38.den po porodu. A zatim zas tak strasny to neni. Alespon malicka radost, telo zacalo fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
9.5.16 09:50

Holky, tak přišla!!! ;) 38.den po porodu. A zatim zas tak strasny to neni. Alespon malicka radost, telo zacalo fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat