Mĕšice, Hovorčovice, Čakovice, Letňany

11
31.7.13 17:26

Mĕšice, hovorčovice, čakovice, letňany

Chodím pravidelně s kočárem na výšlapy (cca 3-4 hodinové) ve všední dny i o víkendu po okolí Hovorčovic, tj. Mĕšice, Líbeznice, Pakomĕřice, Bořanovice, Březinĕves, Třeboradice, Čakovice, Letňany, Miškovice, Vězeň, Sluhy, Mratín. Potomstvo staré 11 měsíců. Cestou si užívám malebnosti vesnickych stavení, architekturu, urbanistiku, přírodu obecně a ornitologii zvlášť, zmrzlinu a občas male pivo někde na zahrádce. Pokud by měl někdo chuť se občas přidat a pokecat, budu v tomhle vláknĕ annoncovat, kdy a kam vyrazím. Upozorňuji, že jsem taťka, ne maminka! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11
1.8.13 08:48

Tak dneska jen krátká trasa Hovorčovice 9:30, Pakomerice 10:00, Libeznice 10:25 a procházka mezi válkami a RD vLibeznicich, asi i návštěva zahradnictví. Tablet mám s sebou, občas kouknu zda někdo odpovědel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
1.8.13 16:17

Výletík byl fajn, i když se nikdo neozval. Nevadí, budu to zkoušet dál. Jo, ještě jsem zapoměl napsat, o kterých tématech jsem schopen alespoň trochu pokecat, aniž bych mluvil úplně nesmysly: chovatelstvi, příroda, zahradniceni, stavba domu, architektura, urbanistika, cestovani…polygrafie, reality…cyklistika, badminton, plavání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
2.8.13 09:24

Dnes: 9:40 Hovorčovice, 10:10 Mĕšice zamecky park, cca 11:00 trasa směr Libeznice, zahradnictví. Všechny trasy mám vychytal tak, aby byly mimo silnice s odpocinkovymi místy ve stínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1621
27.8.13 22:27

Uvazujeme ze si poridime domecek v Hovorčovicích jsme z letnan a mame 9 mesicniho kluka. Jake to tam jeee a okoli?! Treba se nekdy v brzke dobe pridame :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
26.9.13 13:41

No, na Hovorčovice člověk z města musí trochu zvyknout. Za největší minus považují absenci lesa v okolí a téměř rovný terén. Hodně záleží na části Hovorčovic, kde by jste kupovali dům, některé části vesnice jsou že současnosti, některé tak z padesátých minulého století a to ještě z ukrajiny :-). Na mnoha místech není vozovka, ale jen sterk nebo bahno. V zimě pár debilu topí petflaskama, takže se moc nedá dýchat. Služby nic moc, ale trochu se to lepší, vydejni místo pošty, školka, tři hospody, cajovna&klub, tenis, živnostníci, fotbal. Naštěstí vše ostatní je v Praze a ta je za humny. Výhody - klid, vlastní dům ve vlastní zahradě, statistický velmi slušně počasí (většina deště se stáhne do údolí Labe a Vltavy), většinu roku dobře rozptylové podmínky, do budoucna nepochybně zhodnocení nemovitosti vzhledem k poloze na hranici s Prahou a vzhledem k výhledovemu připojení obce k Praze. Sorry za překlepy. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1621
26.9.13 15:04

@mr70 moc dekuju!
Ja jsem na vesnici zila od narozeni asi 20let pak 5 let v londyne to byl šok :) a ted v praze letnanech ale hovorcovice nejsou tak zke aspon z orvniho pruzkumu :) zvazujeme řadovku U rybnika a nebo se nam jich libilo par v Libeznici… Tak se treba casem potkame na kočárkování :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
26.9.13 15:33

Třeba :-)

Radovky u rybnika jsou v pohode (nevim zda jsou mysleny moderni tribarevne Startery s pidizahradkami nebo klasicke radovky za hristem), u Starteru je třeba pocitat jen s tim, ze z jedne strany je fotbalove hriste (občas hluk) a z druhé tenisove kurty (přes den a vecer permanentni pink - pink - pink…). Rizika: obe lokality jsou de facto pod hrazi rybnika v pasmu, které podle povodnove studie z r. 2011 v pripade stolete vody v Hovorcovickem potoce dostanou poradne na frak. Stejna studie doporucuje upravy reciste potoka a jeho prostupu pod komunikacemi tak, aby se toto riziko snížilo na minimum, ale zatím se v tomto smeru nic nepodniklo. Další negativum u klasických radovek mezi hristem a trati na Vsetaty je budouci vystavba vysokorychlostni trate (VRT) Praha - Drazdany, která neprinese pro Hovorcovice nic dobreho (pouze projizdi velkou rychlosti a vydava znacny hluk). Koridor VRT vcetne ochranného pasma je jiz zakreslen v uzemnim planu.

Nechci strasit, sam jsem tu spokojeny, jen hlasim negativa, protože plno pozitiv bude urcite nabizet realitni makler :-)

Libeznice je obecne o něco lepsi místo k zivotu, lepsi dopravni obsluznost, vic obchodu a služeb, atd. Obe obce mají frekventovanou paterni komunikaci, kterou je občas problém prejit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.9.13 15:38

Protoze jsem primo z Hovorčovice z lokality U rybnika, tak radeji anonymne. Dekuji za pochopeni.

Ja bych oproti @mr70 nebyla tak skepticka, musim rict, ze sluzby nam vyhovuji. Vydejni misto posty po pracovni dobe a ne jako v sousednich Mesicich, kde posta zavira v 5 hod, coz pracujici clovek oceni. Dale skolka, ted probehla zmena reditelky, snad k lepsimu, mela by byt otevrena i o prazdninach. Skola se bude resit, vzhledem k tomu ze minuly rok se narodilo kolem 45 deti a letos jen za leden-duben 25 deti, tak toto mnozstvi jiz nebudou brat spadove skoly. Obchod tu nejaky je, ale je to tak na zapomenuty chleba, nikdy nemuze konkurovat Globusu. Pro deti je zde vyborny fotbal, kde se klukum a holkam opravdu venuji, dale tenis, pak nejake krouzky jako zpivani, ale to je lepsi ZUS v Cakovicich. Autobusova dostupnost vyborna, rano bus po 10 min, odpoledne po 15 min. Horsi je to mimo spicku, ale to clovek dojede autem, dulezite je to, aby se dostaly deti. S tim, ze v Hovorcovicich neprsi souhlasim! V treboradicich cerno a mokro, v Hovorcovicich sucho. V lokalite U rybnika jsou silnice bud asfaltove nebo ze zamkove dlazby, fotbalove hrisle lezi primo v lokalite a je zde vlakova zastavka. Pripojeni obce k Praze se resi asi 20 let, pro obec to vyhodne neni, uzemni plan s tim nepocita.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.9.13 15:41
@mr70 píše:
Třeba :-)

Radovky u rybnika jsou v pohode (nevim zda jsou mysleny moderni tribarevne Startery s pidizahradkami nebo klasicke radovky za hristem), u Starteru je třeba pocitat jen s tim, ze z jedne strany je fotbalove hriste (občas hluk) a z druhé tenisove kurty (přes den a vecer permanentni pink - pink - pink…). Rizika: obe lokality jsou de facto pod hrazi rybnika v pasmu, které podle povodnove studie z r. 2011 v pripade stolete vody v Hovorcovickem potoce dostanou poradne na frak. Stejna studie doporucuje upravy reciste potoka a jeho prostupu pod komunikacemi tak, aby se toto riziko snížilo na minimum, ale zatím se v tomto smeru nic nepodniklo. Další negativum u klasických radovek mezi hristem a trati na Vsetaty je budouci vystavba vysokorychlostni trate (VRT) Praha - Drazdany, která neprinese pro Hovorcovice nic dobreho (pouze projizdi velkou rychlosti a vydava znacny hluk). Koridor VRT vcetne ochranného pasma je jiz zakreslen v uzemnim planu.

Nechci strasit, sam jsem tu spokojeny, jen hlasim negativa, protože plno pozitiv bude urcite nabizet realitni makler :-)

Libeznice je obecne o něco lepsi místo k zivotu, lepsi dopravni obsluznost, vic obchodu a služeb, atd. Obe obce mají frekventovanou paterni komunikaci, kterou je občas problém prejit :-)

Bydlime par metru od trati a vubec vlaky neslysime ani brzdici. Take jsem se toho bala, nez jsem pozemek koupili, tak jsem tam casto vysedavala v aute:-)Libeznice dle meho maji horsi autobusove spojeni, autobusy nejezdi do Letnan, ale k Ladvi nebo do Kobylis. Pro deti me prijdou lepsi Letnany.

• Nahlásit
  • Citovat
11
26.9.13 15:47

Jo, asi jsem se s tim pripojenim obce k Praze nevyjadril jasne, to vyhledove pripojeni obce je mineno v ramci jedne generace - z logiky věci. Praha se bude rozrůstat tak jako v minulosti, obvykle k tomu dochazi skokove, v posledních 50 letech k podobnému pripojeni okolnich obci doslo ve dvou velkych vlnách a v rade malych individuálních.. Souvisi to obvykle se stavebnim boomem, resp. konjunkturou. Ta skončila kolem roku 2007 a na další si zase budeme muset par desitek let počkat :-) ale nakonec k tomu samozrejme dojde. Zacatkem 20 stoleti si taky mnoho lidi neumelo predstavit, ze by (Kralovske) Vinohrady patrily k Praze :-)
Jinak z hlediska dani z nemovitosti a z mnoha dalších duvodu je opravdu lepsi, ze zatím k Praze nepatrime.
Edit: vlaky zatím vazne nijak nevadi, jezdi malo a jsou skryty za zemnim valem. VRT ovšem bude jezdit vysokou rychlosti, při plne rychlosti vydava aerodynamicky tresk a provoz na trati bude mnohem castejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.9.13 17:29
@mr70 píše:
Jo, asi jsem se s tim pripojenim obce k Praze nevyjadril jasne, to vyhledove pripojeni obce je mineno v ramci jedne generace - z logiky věci. Praha se bude rozrůstat tak jako v minulosti, obvykle k tomu dochazi skokove, v posledních 50 letech k podobnému pripojeni okolnich obci doslo ve dvou velkych vlnách a v rade malych individuálních.. Souvisi to obvykle se stavebnim boomem, resp. konjunkturou. Ta skončila kolem roku 2007 a na další si zase budeme muset par desitek let počkat :-) ale nakonec k tomu samozrejme dojde. Zacatkem 20 stoleti si taky mnoho lidi neumelo predstavit, ze by (Kralovske) Vinohrady patrily k Praze :-)
Jinak z hlediska dani z nemovitosti a z mnoha dalších duvodu je opravdu lepsi, ze zatím k Praze nepatrime.
Edit: vlaky zatím vazne nijak nevadi, jezdi malo a jsou skryty za zemnim valem. VRT ovšem bude jezdit vysokou rychlosti, při plne rychlosti vydava aerodynamicky tresk a provoz na trati bude mnohem castejsi.

Aha a Nevis, kdy by se to tak melo stavet? A kde presne povede, jestli misto te stavajici? Nic jsem o vrt neslyslela. Mozna bych s ohledem na rychlost vystavby v CR byla klidna, ze je to taky v radu generace.

• Nahlásit
  • Citovat
1621
26.9.13 17:48

Moc vam oboum dekuji za nazory a nove prinosy!!! Je pravda ze realitni makler jen basni :) a pokud vite o nekom kdo by v okoli prodaval bez realitky budu jeste vdecnejsi :dance: konci nam k novemu roku fixace na byt v letnanech a tak bychom radi do vetsiho s tim nasim prirustkem :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.9.13 19:30

@mr70 Ted me doslo, jak hloupy dotaz to byl, zda bude stat ta rychlotrat na miste puvodni trate. :) Nemas nahodou cerny easy walker a dvojcata? Obcas takoveho chlapka vidavam a kolem hovorcovic a rikala jsem si, ze chodi tedy pekne daleko. Tak to by na tve 3-4 tury sedelo :)

• Nahlásit
  • Citovat
11
26.9.13 22:54

No, abych jen nestrasil, bydlim v Hovo už 10 let a nelituji, pokud ma člověk vztah k zahradě, stojí to za to. A hodně věci se tu postupně zlepšuje. Z centra jsou Hovo blíž než mnoho pražských sídlišť na jižním a východním konci Prahy. Určitě doporučuju. Prodávají se tu i pozemky a domy přes Bezrealitky, ale stačí kouknout na GoHome.cz … Kdyby byl zájem, stačí poslat SZ, jsem nezávislý realitní poradce.
VRT bude stávající trať krizit a v tom je ten problém -zrovna u Hovorcovic bude mimourovnove křížení důvodem zvýšení hlukove zátěže. Vlak jedoucí 180 a více km na vyvýšeném kolejišti je slyšet.. To o rychlosti výstavby v ČR sedí, bohužel VRT je evropská priorita, takže na ni dojde, pokud bude pokračovat EU. Ale ne dřív než za 15 -20 let, tipuji.
Chlápek s černým EasyWalkerem a dvojčaty jsem já :-) a túry dělám několikrát týdne, jen jsem sem přestal psát kdy a kam, když nebyl zájem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama