Mučivé vložky - jak na tampóny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 07:51
Mučivé vložky- jak na tampóny?

Ahoj je mi 14 a mam menstruaci okolo 3 let. Na zacatku jsem byla s vlozkama v pohode ale pak jsem ji mela jednou hrozne silnou a skoro jsem protekla. Od te doby jsem si zacala vytahot kalhotky nahoru a nosit silnejsi vlozky mela jsem pak pocit ze krev nevytece stranami protoze budou prilnute vice na tele. Po nejake dobe jsem tomu podlehla a ted kazdou menstruaci doslova trpim. Nosim male kalhotky ktere se mi az zarezavaji do kuze, boli to a tudiz musim v tu dobu nosit dlouhe veci prez zadek aby to nebylo videt. Chodim doslova jak posrana vlozky jsou mi velice neprijemne, nechci nikam chodit a snazim se moc nechybat ale rikam si ze to nejak tech 6 dni preziju. Chtela bych pouzivat tampony ale bojim se ho zavest uz jsem to jednou zkousela a neslo to. A take se bojim toho ze by tampon silnejsi menstruaci nevydrzel a protekla bych. Intimky nechci pri tamponu nosit jsou mi stejne neprijemne jako vlozky. Napiste mi prosim jake tampony jsou vhodne na poprve a co vydrzi a jak bych to mela udelat aby to slo vazne jsem v koncich. Omlouvam se za gramaticke chyby.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sediza
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 21.08.18 07:57

Kup si ob mini. Postupuj podle návodu a neboj se. Opravdu se ti nemuze nic stát. Já bych vložky už nedala. Jak si človem zvykne na tampony, uz se k vlozkam nevrati.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2261 příspěvků 21.08.18 07:58
@Anonymní píše:
Ahoj je mi 14 a mam menstruaci okolo 3 let. Na zacatku jsem byla s vlozkama v pohode ale pak jsem ji mela jednou hrozne silnou a skoro jsem protekla. Od te doby jsem si zacala vytahot kalhotky nahoru a nosit silnejsi vlozky mela jsem pak pocit ze krev nevytece stranami protoze budou prilnute vice na tele. Po nejake dobe jsem tomu podlehla a ted kazdou menstruaci doslova trpim. Nosim male kalhotky ktere se mi az zarezavaji do kuze, boli to a tudiz musim v tu dobu nosit dlouhe veci prez zadek aby to nebylo videt. Chodim doslova jak posrana vlozky jsou mi velice neprijemne, nechci nikam chodit a snazim se moc nechybat ale rikam si ze to nejak tech 6 dni preziju. Chtela bych pouzivat tampony ale bojim se ho zavest uz jsem to jednou zkousela a neslo to. A take se bojim toho ze by tampon silnejsi menstruaci nevydrzel a protekla bych. Intimky nechci pri tamponu nosit jsou mi stejne neprijemne jako vlozky. Napiste mi prosim jake tampony jsou vhodne na poprve a co vydrzi a jak bych to mela udelat aby to slo vazne jsem v koncich. Omlouvam se za gramaticke chyby.

Zkus si koupit tampon s aplikátorem,za­vedeš ho tím na místo,kam je potřeba. Ale bez intimky já osobně se neobejdu,i když tampon měním každé dvě hodiny,někdy se stane,že bych spodní prádlo ušpinila. Ne protečením,ale spíš,když se člověk nemůže při výměně vysprchovat.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 21.08.18 08:07
@sediza píše:
Kup si ob mini. Postupuj podle návodu a neboj se. Opravdu se ti nemuze nic stát. Já bych vložky už nedala. Jak si človem zvykne na tampony, uz se k vlozkam nevrati.

To bych zase netvrdila, ja jsem leta pouzivala jen tampony, nosila jsem je i v noci, ale pak me zacalo tak silene bolet bricho, ze jsem se zase rada vratila k vlozkam. Ted tampon jen kdyz uz to jo musi bejt. Ale mam hooodne slabou ms, tak tri dny.

Jinak souhlasim, zacni s nejmensi velikosti, ja pouzivala Kotex nejmensi. Naucis se ten grif zavadeni, pak muzes zvetsovat, uvidis jak dlouho ti vydrzi.

Coconutt
Stálice 52 příspěvků 21.08.18 08:16
@sediza píše:

Nesouhlasim. Ja pouzivala take jen tampony dlouhe roky. Cim jsem starsi, tak doma vic nosim vlozky a pokud nekam jdu, tak si vemu tampon.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 21.08.18 08:26

já se zeptám, holka, proč nosis male kalhotky?já tampony nesnasim, mám pocit, že mám neco v tele, co tam nepatrí, fuj…Vložku vyhodím a je klid.Staci mít beznou velikost, menit casto.zádný problem…

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 21.08.18 08:43

začni s nejmenšíma, až se je naučíš zavádět, tak větší :nevim: ve čtrnácti už by to neměl být problém.. ale jestli máš opravdu ‚hrozně silnou‘ menstruaci, tak ti ten tampón stejně dlouho nevydrží, já měla v tvém věku menstruaci takovou, že jsem musela mít nejsilnější tampón a k tomu i vložku a musela obojí měnit nejpozději po dvou hodinách, takže jestli máš opravdu silnou, bez vložek se nejspíš neobejdeš :roll:

andelka83
Generální žvanilka 20169 příspěvků 21.08.18 08:43

Já od 15 jenom tampony. Většinou kotex,ale myslím že jsem začínala taky na o.b. s aplikátorem. Brzo jsem ho nepotřebovala. Po prvním porodu jsem přešla na kalíšek. Ale ten moc pro mladou holku,pannu není. Takže tampony. Vložky též moc nemusím,nosím je jen po porodu a někdy nadoma když to nemám silné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 08:49

Kdyz budes mit tampon, tak si stejne vezmi tenci vlozku, obcas protect muze.
Jake mas ty vlozky? Jakou znacku? Dle me mas spatne. Kalhotky si kup vetsi.
Tampon na zkousku velikost mini, treba o.b.

A jinak ja tampony nesnasim, nosim radeji vlozky :nevim:

Anonym nebo smazat, dekuji

Uživatel je onlineSue2008
Kecalka 116 příspěvků 21.08.18 08:52

Ahoj zakladatelko, jak ja te chapu. Taky jsem s hruzou nosivala dve vlozky najednou a stejne mi protekly :zed: Ted nosivam tampon (nejvetsi) a stejne i vlozku a nekdy i to je malo :cert: Ted k tematu. Urcite zacni s mini, at ziskas ten grif. S aplikatory jsem se nikdy nezkamaradila, ale to je asi individualni. A hlavne nezkousej aplikaci tamponu mimo ms, dres to zbytecne na sucho ;). Drz se,ptala jsem se na silnou ms i na gynde a bylo mi receno, ze je to lepsi resit po detech :nevim: takze to mas asi jeste na dlouho :kytka:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20067 příspěvků 21.08.18 09:01

Zkus se poradit i s mamkou (předpokládám, že tampony nebo vložky ti kupuje ona, tak proberte značky).

Jinak já taky začínala na ob mini. A když to člověk dostane do ruky, tak větší.
Taky pokud máš menstruaci výrazně silnou, bylo by záhodno to probrat s gynekoložkou.
A malý kalhotky - neblbni, jen si ubližuješ úplně zbytečně, kup si pár kousků bavlněných pohodlných, takových prostě klasických bombarďáků, ty drží dostatečně.
Taky sem mívala silnou menstruaci, do školy nosila tampon i vložku, náhradní kalhotky a přes krámy jedině černý kalhoty, který případnou nehodu schovaly :roll:

Innocence
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 1 inzerát 21.08.18 09:05

Ze začátku se zavedení tamponu bojí asi každá mladá slečna. Ale fakt to nic není, párkrát to zkusíš a po vložkách ani neškytneš. Teda neříkám, že nejsou výjimky, ale za zkoušku to stojí :). Na noc, já osobně, teda stále používám vložky, ale to jen pro můj pocit, že nechávám krev aspoň pár hodin volně odcházet a nejsem nonstop „ucpaná“.

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 21.08.18 09:07

Zkus si prostě dát klidně dvoje kalhotky. Tzn. že na ty s vložkou navlíkneš ještě jedny. Líp to drží. Třebas na noc…

Lerista
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 21.08.18 09:59

Já měla jen vložky dokud jsem byla panna. A máma mi tampony přísně zakazovala. Sama je nikdy nepoužila. Pak jsem si zvykla na tampony, ale až v dospělosti. Po porodu jsem rok nesnesla tampon, tak jsem se zase vrátila k vložkám. Ale beru HA dlouhé cykly, tak mám MS 4× za rok a to se dá. Až do 20 let jsem měla MS naprosto nepravidelnou, nosila jsem v tašce vložky pořád. A bohužel to nezačalo špiněním, ale najednou jsem se zvedla a cítila jak teče krev. Fakt hrozné období. Jednou jsem vložky zapomněla a dostala to. Měla jsem v kalhotkách nacpaný toaleťák a s tím musela na tělocvik a pak hodinu cesta domů. Musela jsem mít bundu kolem pasu abych zamaskovala kalhoty nasáklé krví až ke kolenům. Brrr. Když si na ty časy vzpomenu.

Mirčulka
Kecalka 238 příspěvků 21.08.18 13:44

@Lerista taky vzpomínám na vložky bez lepiček a křidýlek velikosti cihly, na obou koncích jen půl metrová gáza. Než jsem došla na autobus, měla jsem ji mezi lopatkama :palec: ale to už je 30 let

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >