Muconasal od 5. Měsíce v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.1.22 14:51

Muconasal od 5. Měsíce v těhotenství

Čauky holky,

Měla jsem v těhu covid a ucpali se mi i dutiny. Měla jsem více příznaků. Vše se odchodem covidu zlepšilo jen ucpaný nos zůstal. Dlouho jsem se vyhýbala kapkám a trpěla to, ale už je to nesnesitelné. V noci lapám po dechu a přes den je nevhodné mít ucpaný nos když denně hovořím průměrně s 20 klienty. Žádné přírodní kapky nepomohli a na ORL mi řekli ze je to tehotenska rýma a s porodem odejde.

Tak já nevím co mám dělat :-( bojím se aby muconasal neublížil malé ale jiné kapky na přírodní bázi mi fakt nepomahaj.

Mate nějaké tipy? Konvicku ani přírodní spreje prosím ne. Vyzkoušeno, nepomohlo.
Jo a je to nějaká maminka co teda cele tehu musela Kapat tyto srajdy jako je muconasal nebo olith?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14815
19.1.22 14:56

Parkrat jsem si v tehotenstvi taky strikla když sem měla rýmu a ucpané dutiny, ale úplně celý těhotenství teda ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7849
19.1.22 15:01

V prvním těhotenství jsem si stříkla muconasal na noc abych se vyspala ale nějakou delší dobu bych asi neriskovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28741
19.1.22 15:30

Mě na ORL doporučili akorát detsky nasivin, že nic jinýho nemůžu, ale ten se může brát max týden, jestli máš tehotenskou rýmu, tak budeš mít ucpany nos do porodu a fakt není dobrý si půl roku v kuse něco kapat do nosu. Max tak tu mořskou vodu. Celkově se ty kapky nemají kapat dlouhodobé ani u netěhotných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2008
19.1.22 15:38

Tak miminu to párkrát neublíží, že jo. Ale měj na paměti, že jsou ty kapky silně návykové, a když si ně vypěstuješ zvyk, tak se ho hodně špatně zbavuje. A zvyk se dá vypěstovat po týdenním užívání. Takže za sebe bych radši přežila mít ucpanej nos před klientama a hůř spát, než si muset celej život stříkat Olynthy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.22 17:58

Můžeš kapky používat. Zakazuje se to proto, že nelze tyhle věci testovat na těhotných a prokázat neškodnost (ale raději opatrně, než něco pokazit, s tím spihlasim). Muconasal při normálním užívání nemá jak poškodit těhotenství (info od gynekologa, obvoďáka a lékárníka). Ale bacha na dlouhodobé užívání kvůli návyku a sliznicím. U druhého těhotenství jsem ke konci dostala těhotenskou rýmu. Stříkla jsem si 1× do každé dírky před spaním a přes den tak 1/2 stříknutí těsně před nějakým kontaktem s lidma, abych nehuhlala na doktora, případně na poradě apod. Postupně to odeznělo, sliznice OK, závislost nemám, následky žádné. Prostě jsem si jednoho dne uvědomila, že jsem si třeba už 14 dní nestříkala do nosu. Znám ale 2 lidí, kteří si závislost vytvořili, jedna po 2 letech odvykání a operace, druhou to asi čeká, stříká už měsíce několikrát denně aspoň 3× do každé dírky, jinak má zacpaný nos. Takže: nikomu nic nedoporučuji, ale je zbytečné se trápit. Když se ale stříkat nemusí, je lepší ten zacpaný nos přežít, nebo řešit jinak. Kapky přece jen nejsou neškodné. Někdo tu ještě doporučoval nechat si namíchat vlastní na ROK či kde. No a někdy mi stačiljen pohyb, rozproudit krev, teplo a vlhko ve sprše nebo rozemnutý lístek rýmovníku pod nosem apod.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.22 17:59

Oprava: ROK = ORL

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat