Mucosolvan Junior- co na noc?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
35637
16.10.21 16:46
@Terrinka93 píše:
Zdravím dámy. Mohla by mi tady nějaká dobrá duše poradit? Malá se mi dnes vzbudila s vlhkým kašlem samozřejmě v sobotu, abych nemohla k dr, klasika u nás :roll: došla jsem tedy aspoň pro Mucosolvan Junior. Když jí ho dám teď, tak dnes už raději ne, co? Aby se nedavila celou noc? A myslíte, že mám dát něco na noc? Mám tussin a dnes jsem koupila fenistilovy kapky, ale s těmi nemám vůbec zkušenosti, nevím jestli jsou pri těchto nemocech ku pomoci :nevim: mám vůbec něco dávat? Jo a je jí osm měsíců. A ještě otázka, jak jí ten Mucosolvan podat? Nebude se pak dusit ještě víc? U prvního si nepamatuju, že by měl někdy něco podobného, takže nevím, co je nejlepší. Předem děkuji za rady :kytka:

to bys šla s kašlem, který trvá pár hodin, hned k doktorce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846
16.10.21 16:47
@vokishka píše:

Někdo s tím jde i na pohotovost… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29592
19.10.21 07:36
@vokishka píše:

já s osmiměsíčním bych šla, například s dvouletým už bych vyčkala, co udělá domácí léčba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29592
19.10.21 07:40
@Doctus píše:
Na noc místo Tussinu raději Sinecod (cca 10× větší obsah účinné látky).Na vykašlávání u 8měsíční Mucosolvan určitě ne, raději břečťanové preparáty (Prospan, Hedelix), dle nejnovějších doporučení by preparáty s ambroxolem (např. Mucosolvan) neměly děti do 2 let vůbec dostat, ale samozřejmě jsem obeznámen s tím, že v lékárnách to jaksi stále doporučují (a někteří lékaři taky).

a proč ambroxol do 2 let ne?
naše dětská sestra pracovala předtím na novorozeneckém a říkala, že Mucosolvan se dává předčasně narozeným dětem na dozrání plic, že je to úplně nejlepší lék na kašel u dospělých i u dětí,
a pak prosím o vysvětlení, proč v poslední době dávají lékaři kašlajícím dětem ten Fenistil? já to pořád nechápu, přece je to lék na alergii?
děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13679
19.10.21 09:10

Osmiměsíčnímu dávám na vlhký kašel ráno a večer Prospan, k tomu zároveň Fenistil, protože dolečujeme další záležitosti… :zed: Vše na radu lékařů a utlumený teda není, spíš naopak :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13679
19.10.21 09:12
@stinga píše:
naše dětská sestra pracovala předtím na novorozeneckém a říkala, že Mucosolvan se dává předčasně narozeným dětem na dozrání plic, že je to úplně nejlepší lék na kašel u dospělých i u dětí,
a pak prosím o vysvětlení, proč v poslední době dávají lékaři kašlajícím dětem ten Fenistil? já to pořád nechápu, přece je to lék na alergii?
děkuji

Fenistil jim pomůže splasknout skliznice, které můžou být podrážděné kašlem a rýmou…my to máme teď i na doléčení po zánětu středního ucha. Vyloženě na léčbu vlhkého kašle to určitě není, ale jako podpora, aby je to nedráždilo a lépe se dýchalo jo. Aspoň to je mé laické vysvětlení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846
19.10.21 12:05
@lenajs píše:
Fenistil jim pomůže splasknout skliznice, které můžou být podrážděné kašlem a rýmou…my to máme teď i na doléčení po zánětu středního ucha. Vyloženě na léčbu vlhkého kašle to určitě není, ale jako podpora, aby je to nedráždilo a lépe se dýchalo jo. Aspoň to je mé laické vysvětlení :)

Tak nějak, děkuji za příspěvek. :palec:

@stinga píše:
děkuji

Nevím, kdy tam dotyčná sestra pracovala. V minulosti byly pokusy s podáváním ambroxolu těhotným k urychlení dozrávání plic, v současnosti hrají prim kortikoidy. Určitě bych ambroxol nepovažoval za nejlepší lék na vykašlávání, za ten považuji erdostein.

https://www.prolekare.cz/…angelini.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29592
19.10.21 12:10

@Doctus aha, to je zajímavé
a dá se erdostein koupit bez lékařského předpisu?

• našla jsem Erdomet a ten se bez předpisu koupit nedá
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846
19.10.21 12:15

@stinga
S erdosteinem je to složitější, preparát je Erdomed, který je ve 3 formách, sirup, sáčky a tobolky. Pouze sáčky jsou volně prodejné, zbytek je na předpis, ale v době e-receptu není problém poslat SMS s e-receptem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29592
19.10.21 12:32
@Doctus píše:
@stinga
S erdosteinem je to složitější, preparát je Erdomed, který je ve 3 formách, sirup, sáčky a tobolky. Pouze sáčky jsou volně prodejné, zbytek je na předpis, ale v době e-receptu není problém poslat SMS s e-receptem.

no tak to bych si zas nedovolila doktorce říkat, co má předepsat :nevim:
zrovna je to u nás aktuální - dcera má teda už 5 let, a doktorka ji už druhý týden léčí kašel Ambroxolem, když to nebude dobré do pátku, tak nasadí atb - takže jsem na očr od 11.10. a furt nic, dítě kašle a kašle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846
19.10.21 17:23

@stinga
Zkusil bych Ambroxol úplně vysadit, neboť s léky na vykašlávání pacient bude kašlat, ať chceme nebo ne. Určitě by se dala žádost o předpis Erdomedu formulovat tak, aby to lékařka vzala dobře. Akutní kašel u dětí běžně trvá i měsíc, určitě není nezbytně nutné po 2 týdnech sahat po ATB, pokud je CRP „klidné“, nejsou horečky a poslechový nález neodpovídá zápalu plic (ev. RTG je negativní).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29592
19.10.21 21:01

@Doctus děkuji za radu s Ambroxolem, v pátek jdeme k doktorce, tak se na erdomed zeptám, no to že není nutné nasazovat atb - možná ne, ale já nemůžu být měsíc na očr s obyčejným kašlem, už tak mi to přijde hrozně natahované léčení - prostě o ničem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846
19.10.21 21:38

@stinga
Bohužel akutní kašel u dětí může trvat několik týdnů, ATB v případě virové nebo postinfekční příčiny nepomohou a dítě bude vesele kašlat dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29592
19.10.21 21:45
@Doctus píše:
@stinga
Bohužel akutní kašel u dětí může trvat několik týdnů, ATB v případě virové nebo postinfekční příčiny nepomohou a dítě bude vesele kašlat dál.

no právě toho se obávám, možná až nebudem mít na jídlo a přejdem na trávu, kašlat přestane, ale to už budu dávno bez práce a bez peněz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846
19.10.21 22:00

@stinga
Narážím na to, že ATB nemusejí pomoci (a zřejmě ani nepomohou). 2 týdny trvající kašel není bohužel ničím výjimečným, už vůbec není indikací k nasazení ATB. Příčin kašle může být u dětí více, od adenoidní vegetace, přes reflux, počínající asthma atd. Naštěstí bakteriální příčina je pouze v malém % případů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat