Mudr. tvrdí je, že je mimi malé

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
denkat
Kecalka 305 příspěvků 17.09.18 16:33
Mudr. tvrdí je, že je mimi malé

Ahojky všem maminám a těhulím, neptám se za sebe, ale za kamarádku…v ne­mocnici na kontrole ji Dr. tvrdila, že mimi odpovídá velikosti 32 TT, ale ona je v 36 TT a docela jí to to stresuje teď. Mimi má něco přes dvě kila…já osobně si myslím, že důvod ke stresu není, protože není zase tak malý a rodí se i děti předčasně mnohem menší váhy takže popřípadě by se s tím dalo něco dělat. Nehledě na to, že jí zbývá ještě měsíc do porodu takže do té doby ještě vyroste. Co myslíte?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 17.09.18 16:40

a průtoky a placentu kontrolovali? Já si naopak myslím, že to může být dost velký problém

shely
Povídálka 16 příspěvků 17.09.18 16:43

Ahoj, moje dcera od nějakého 32. týdne, rostla pouze minimálně, byla jsem na několika utz navíc,pořád se pohybovala na spodní hranici. ale protože vždycky něco málo přibrala a průtoky byly v pořádku, tak to nikdo nějak víc neřešil. Nakonec se narodila přirozeně 40+0 a měla 46 cm a rovné 3 kila.

denkat
Kecalka 305 příspěvků 17.09.18 16:44
@iiiv píše:
a průtoky a placentu kontrolovali? Já si naopak myslím, že to může být dost velký problém

Myslíš třeba kvůli to, že by placenta přestala dítě dostatečně vyživovat? …já nevím jestli dělali, to neříkala …ještě půjde ke své gynekožce tak se uvidí, co jí řekne ta

iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 17.09.18 16:48

ano, dítě nemusí být správně vyživováno

denkat
Kecalka 305 příspěvků 17.09.18 16:51
@iiiv píše:
ano, dítě nemusí být správně vyživováno

Tak já předpokládám, že jí její mudr. pošle ještě na vyšetření té placenty

Trinetka
Závislačka 4713 příspěvků 17.09.18 16:53

Tak asi bude otázkou, jestli váhu zkontroluje na příští poradně a jak se ,,hne,, miminko už by mělo přibírat asi tak 200g týdně až do porodu, takže se klidně může narodit víc než 3kg miminko.. Což je dost v normě..

denkat
Kecalka 305 příspěvků 17.09.18 16:56
@Trinetka píše:
Tak asi bude otázkou, jestli váhu zkontroluje na příští poradně a jak se ,,hne,, miminko už by mělo přibírat asi tak 200g týdně až do porodu, takže se klidně může narodit víc než 3kg miminko.. Což je dost v normě..

Já doufám, ale pro jistotu jsem se chtěla zeptat na zkušenosti ostatních tady, protože stresování teď v posledním měsíci neprospěje ani jí a ani mimču …měla celé těhotenství bez problémů tak snad i teď bude vše ok

Ada22
Kecalka 483 příspěvků 17.09.18 17:02

Jak píše @iiiv . Moje dcera také moc nerostla. Můj gynekolog mi z toho důvodu poslal i dříve do rizikové poradny. Tam to ,ale moc neresili. Pak jsem měla kliku, že jsem narazila na jinou doktorku a ta rozhodla v 39 TT o vyvolání porodu.Malá měla 2,5 kg a špatnou placentu. Měli by se sledovat průtoky a jak Mimi roste. Kdyby moc nerostlo, tak bych raději šla na vyvolání porodu.

denkat
Kecalka 305 příspěvků 17.09.18 17:10
@Ada22 píše:
Jak píše @iiiv . Moje dcera také moc nerostla. Můj gynekolog mi z toho důvodu poslal i dříve do rizikové poradny. Tam to ,ale moc neresili. Pak jsem měla kliku, že jsem narazila na jinou doktorku a ta rozhodla v 39 TT o vyvolání porodu.Malá měla 2,5 kg a špatnou placentu. Měli by se sledovat průtoky a jak Mimi roste. Kdyby moc nerostlo, tak bych raději šla na vyvolání porodu.

Já jí to řeknu, ale asi spíš až poté, co jí řekne gynekoložka na kontrole, nechci ji teď zbytečně stresovat

linlan1
Povídálka 31 příspěvků 17.09.18 17:45

Nemusi to nic znamenat, ale bude lepsi kdyz bude kontrolou. Meli jsme stejny problem, mala byla ve 30tt na 13 percentilu rustu. V 37tt byla podle mereni na 3 percentilu, tedy cca o 5 tydniu mensi. Chodili jsme 1×14 dni na mereni a 1×7 dni na prutoky. Mala se naeodila 38 tt a mela 2920g a 46cm. Takze normalni dite.
Odhady vychazely spatne jelikoz od 30tt uz mela hlavicku hodne nizko a spatne meritelnou a pozdeji se pretocila tak az ani bricho neslo dobre zmerit, tudiz 2 hodnoty ze 3 neodpovidaly realite a vysledek mereni hodne zkreslily.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 17:49

Syn se narodil 40+0 a měl 2810 g. Placenta byla úplně černá. Prý se to stává, že placenta začne stárnout dřív a hůř vyživuje miminko. Takže ikdyž se synek narodil v termínu byl malinký, 48 cm., kvůli té placentě. Nemůže mít kamarádka to samé? Mně tedy nikdo nic neřekl, nebyla jsem víc kontrolovaná. Možná proto, že mi za celé těhotenství nezjišťovali váhu miminka…

tininas
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 17.09.18 17:52
@denkat píše:
Ahojky všem maminám a těhulím, neptám se za sebe, ale za kamarádku…v ne­mocnici na kontrole ji Dr. tvrdila, že mimi odpovídá velikosti 32 TT, ale ona je v 36 TT a docela jí to to stresuje teď. Mimi má něco přes dvě kila…já osobně si myslím, že důvod ke stresu není, protože není zase tak malý a rodí se i děti předčasně mnohem menší váhy takže popřípadě by se s tím dalo něco dělat. Nehledě na to, že jí zbývá ještě měsíc do porodu takže do té doby ještě vyroste. Co myslíte?

Ahoj.

Já bych se poradila ještě s jiným gynekologem-porodníkem.
A rozhodně bych mu dopředu neříkala závěry toho prvního. :)

Příspěvek upraven 17.09.18 v 18:12

zudina
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 17.09.18 18:00

Tuhle tady byl denicek, ze miminko prestalo pribirat a nakonec umrelo pred porodem, nemelo ziviny. Nepodcenila bych to a vydupala si dalsi vysetreni treba u jineho doktora

rena621
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 17.09.18 18:09
@denkat píše:

No nejvic zalezi na tom proc tomu tak je. Jestli to je jen vahou ok ale kdyz je problem jinde to bych stresovala taky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >