Můj chlap se nechá šikanovat-jak si ho vážit?

Anonymní
29.11.19 14:34

Můj chlap se nechá šikanovat-jak si ho vážit?

Ahoj, už nevím co dělat. S chlapem jsme spolu už hodně dlouho. Je dominantní, řekla bych i dost asertivní, vždy dokáže říct svůj názor.. Prostě řekla bych že to je takový mačo.. Nedávno z něho vypadlo, že je sikonovanej v práci svým o deset let mladším kolegou. Ten jeho kolega je taková drzá huba a kazdyho shazuje, upozorňuje nahlas na chyby druhých, když vidí že někdo něco zkazí tak běhá po firmě o vyřvává, že ten někdo je debil… Atd. Už s pár kolegy měl ten kluk konflikt. Vždycky se mu ale ten druhej postavil a byl klid. Jen ten můj chlap toho není schopnej :( radila jsem mu ať se mu postaví, vlitne na něho, nebo to jinak nepřestane… Jenže on toho prostě není schopnej. Nejen že ho to trápí, ale v mých ocich tim tak nejak klesá a nějak si ho přestávám vážit. Přijde mi jak zbabělec. Už to trvá asi rok a vždycky, když mi zase vypráví, co mu ten jeho kolega provedl, tak se nejen rozcilim, ale i se za něho začínám stydět, jsem zklamaná a jei ho líto… A to mě trápí. Prostě nevím co s tím. Chci si ho jako chlapa vážit, ale takhle to nejde. Tohle je pro mě docela choulostivé téma tak proto anonymně. Díky za vaše rady!

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

384
29.11.19 14:41

Tak ho nějak podpoř. Jako říkat mu, že si ho nevážím, je docela drsný. Kdyby mi partner řekl, že si mě neváží, protože mám nějaké konflikty v práci, tak nevím, teda.. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 14:48

@HrozTaj Já ho právě podporuju už rok a dneska jsem to už nevydržela! To je pořád dokola. Přijde, půl hodiny mi to vypráví, já do něho pak hucim ať se tomu kolegovi postaví, i to trénujeme, opravdu jsem mu doted byla oporou, ale dneska jsem to už nevydržela. Už to trvá rok a pořád je to stejný a to, že nic nedělá a jen si mi stezuje, tak to fakt nikam nevede… Takze prostě nevím co s tim:pensive:

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10751
29.11.19 14:50

No protože nemáš ráda jeho, ale jen svou představu o tom, jaký by měl být tvůj manžel a když zjistíš, že holt je křehčí a potřebuje podporu, tak to už se ti moc nechce.

Jako moc ty po něm chceš aby tě přijímal takovou, jaká jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 14:54

Božinku, tak rozmlať tomu druhýmu hubu ty. A nemusíte to řešit další rok. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 14:54

@Ou Tak nějak nevím co tím myslíš. To není o tom jaký by měl být ale aby s tím něco udělal, protože tohle nikam nevede. Nemyslím, že je dobrý ho jen podporovat, ale vidět, že s tím už rok vůbec nic nedělá… Mám strach že když to fakt nezačne řešit tak že se to bude jenom zhoršovat a bude to tam mít ještě těžší…

• Nahlásit
  • Citovat
29.11.19 14:57

@samá práce
:potlesk: Přesně to jsem chtěla napsat! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 14:59
@samá práce píše:
Božinku, tak rozmlať tomu druhýmu hubu ty. A nemusíte to řešit další rok. ;)

Viď, když je paní taková ranařka :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 15:02
@Anonymní píše:
@Ou Tak nějak nevím co tím myslíš. To není o tom jaký by měl být ale aby s tím něco udělal, protože tohle nikam nevede. Nemyslím, že je dobrý ho jen podporovat, ale vidět, že s tím už rok vůbec nic nedělá… Mám strach že když to fakt nezačne řešit tak že se to bude jenom zhoršovat a bude to tam mít ještě těžší…

Patřím k těm, kteří se bránit neumí, takže velmi soucítím s Tvým mužem.

A Ty si uvědom, jestli si ho budeš vážit, když on odejde z práce a bude třeba dlouhodobě na ÚP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 15:15
@Anonymní píše:
@HrozTaj Já ho právě podporuju už rok a dneska jsem to už nevydržela! To je pořád dokola. Přijde, půl hodiny mi to vypráví, já do něho pak hucim ať se tomu kolegovi postaví, i to trénujeme, opravdu jsem mu doted byla oporou, ale dneska jsem to už nevydržela. Už to trvá rok a pořád je to stejný a to, že nic nedělá a jen si mi stezuje, tak to fakt nikam nevede… Takze prostě nevím co s tim:pensive:

a jak to konkrétně trénujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 15:20

Tak já bych do jeho práce vlitla už dávno, ale samozřejmě to nejde!

• Nahlásit
  • Citovat
29.11.19 15:20

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
29.11.19 15:23

Já zakladatelku chápu, sama řeším problémy přímo, a když je někdo kňoura a vymlouvá se aniž by si nechal pomoct tak mi taky časem dojde trpělivost, pak bych mu řekla, že když s tím nechce nic dělat, tak ať mi to pak ani neříká že už mě to nezajímá, ale pokud je to manžel a záleželo by mi na něm, jsem schopná vlítnout na kolegu sama :mrgreen: samozřejmě se to musí promyslet, ať se člověk neztrapni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 15:25

@PaníBovaryová Tak většinou se styl tý šikany opakuje. Tzn přítel přijde do výroby a ten druhej např. zařve na celý kolo: Bacha, přišel debil! Já pak hraju toho kolegu a přítel hraje teda sebe. A tak nějak trénujeme, co by mu mohl říct a jak… Ale jestli mu radím dobře nevim. Já bych už se teda dávno ozvala, i když je to těžký se postavit někomu takovýmu… Ale podle mě jinudy cesta nevede a jestli mi tu poradí někdo něco jinýho, smysluplnýho, tak budu jen ráda! Já se totiž dost bojim, že neřešená šikana na pracovišti může končit hodně blbě. Přítel za vedením jít nemůže, to by fakt pak musel dát výpověd, což si ted dovolit nemuže…

• Nahlásit
  • Citovat
888
29.11.19 15:27

A třeba podat oficiální stížnost nadřízenému?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama