Můj papoušek nesnáší mého přítele

Anonymní
5.5.21 09:56

Můj papoušek nesnáší mého přítele

Dobrý den. Uznávám, že to může vypadat vtipně, ale já už jsem z toho docela zoufalá. Je mi 20 a od mých 9 mám samečka papouška kakadu. Je na mě hrozně fixovaný, jak to u těchto papoušků bývá. Je úžasnej a je to fakt parťák. Mám ho strašně ráda. Problém je ten, že je to přes měsíc co jsem se přestěhovala k příteli a papoušek začal přítele nesnášet. Dělá na něj nálety, žárlí když se k sobě přiblížíme. Přitom když byl přítel párkrát u nás, tak ho papoušek ignoroval a třeba s jeho dcerou teď vychází úplně v pohodě. Zasedl si vyloženě na přítele potom, co jsme se k němu přistěhovali. Radím se samozřejmě i s chovateli, ale protože si s tím zatím nevíme moc rady, tak mě napadlo se zkusit zeptat ještě na různých webech, tak to zkouším i tady. Třeba tu náhodou někdo řešil něco podobného.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10739
5.5.21 09:58

Asi ti moc nápomocná nebudu, ale měla jsem samečka žaka a bylo to to samé. A to jsme si ho s bývalým pořizovali spolu. Jeho nesnášel a absolutně ho ignoroval. Nemohl ho z klece pouštět ven, pokud jsem nebyla doma já - nedostal by ho zpátky. Nepomohlo nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17523
5.5.21 10:00

No je to úplně normální, tihle papoušci jsou na svého majitele fixovaní snad ještě víc, než třeba psi. Je to prostě tvoje dítě/partner na půlku života. Pořídit si velkého papouška je mega závazek, zvlášť pokud hrozí, že do tvého života přibudou další lidé. No a on prostě žárlí :nevim: Jak ho naučit snášenlivosti neporadím, ale myslím, že dobrý chovatel by věděl, jak tu rodinnou hierarchii nastavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
5.5.21 10:02

Ja teda papouska nemam, ale nezkousel ho pravidelne uplacet nejakym jidlem, co ma papousek rad?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 10:04
@unuděná píše:
No je to úplně normální, tihle papoušci jsou na svého majitele fixovaní snad ještě víc, než třeba psi. Je to prostě tvoje dítě/partner na půlku života. Pořídit si velkého papouška je mega závazek, zvlášť pokud hrozí, že do tvého života přibudou další lidé. No a on prostě žárlí :nevim: Jak ho naučit snášenlivosti neporadím, ale myslím, že dobrý chovatel by věděl, jak tu rodinnou hierarchii nastavit.

To já samozřejmě vím, že je to obrovský závazek. Taky ho jako svoje dítě beru. S přítelovou dcerou jsme to zvládl, s tou vychází dobře. Přítele taky bral/ignoroval, když jsme bydleli u našich, ale teď se to zlomilo no. S chovateli se radím, uvidíme jestli to pomůže.

• Citovat
  • Nahlásit
9112
5.5.21 10:05

At to zkusí přes žrádlo, ale u kakadu pozor na tucnou stravu. Mají tendence k tloustnuti, zvlášť jestli to je růžák. Jako asi nebudou úplně kámoši, ale časem si na něj snad zvykne. Jako u kakaduu to tak je, oni nejsou extra kontaktni. Nebo mu pořiďte ještě samicku.

Příspěvek upraven 05.05.21 v 10:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1269
5.5.21 10:07

Taakova vsobecna zviraci rada? co treba aby mu zacal pritel podstrojovat? jakoze aby jen on mu zacal davat vsemozny pamlsky? pripadne nevim jestli papusci maji nejaky podobny drogy jako kocky (santa, kozlik) ze by mel neco do klece na uklidneni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 10:36
@JancaS84 píše:
At to zkusí přes žrádlo, ale u kakadu pozor na tucnou stravu. Mají tendence k tloustnuti, zvlášť jestli to je růžák. Jako asi nebudou úplně kámoši, ale časem si na něj snad zvykne. Jako u kakaduu to tak je, oni nejsou extra kontaktni. Nebo mu pořiďte ještě samicku.Příspěvek upraven 05.05.21 v 10:09

Jo přítel uplácí dobrotama, já s ním trénuju víc přes klikr aby měl unavenou makovici a nemyslel na blbosti.

• Citovat
  • Nahlásit
606
5.5.21 11:04

Tam asi taky bude hrát roli změna prostředí. Pokud jsi ho přestěhovala ze známého prostředí jinam, může to podporovat tu "nenávist " k příteli.
Myslím, že pomůže čas. Ty se mu věnuj jako doposud, zachovej stejné rituály a časem Kakadu třeba pochopí, že mu tě nikdo nechce ukrást.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11637
5.5.21 21:41
@Anonymní píše:
Jo přítel uplácí dobrotama, já s ním trénuju víc přes klikr aby měl unavenou makovici a nemyslel na blbosti.

Nez jsem docetla sem, napadl me ten klikr. Pres to se da naucit leccos.
Muzes ho ucit sama veci, ve kterych bude figurovat pritel (treba ukol „dotkni se pritele“ - odmena), nebo naopak - budes trenovat jednoduche cviky, ktere uz umi, akorat odmenovat bude misto tebe on, a pak i on bude s papouskem pracovat.
Mohlo by to zabrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 20:33

Ahoj, mám úplně stejný problém. Na žádné řešení jsem bohužel nepřišla, ale je to fakt strašný. :zed: Papouška miluju, ale přítele taky, že?! :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 20:37

Asi ti moc nepomůžu, ale je to časté. U nás nepomohlo nic…Nálety papoušek tedy nedělal, ale totální ignorace a do klece jsem mohla strčit ruku jen já…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 20:40

No bohužel můj žako je vyloženě na mě uražený a na přítele protivný :cert: už mi to fakt štve a hlavně nwm co a jak. Úplatky nepomáhají, domluva nepomáhá, snahy o sblížení s přítelem nepomáhají…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 20:47

Další věc je, že začal být opět strašně sprostý. Naučili ho to naši, bo jim to přišlo velice vtipné. Ja ho to zas pracně odnaucila, ale jak vidno, nezapomněl to. :pocitac: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
11637
10.5.21 02:22
@Anonymní píše:
Další věc je, že začal být opět strašně sprostý. Naučili ho to naši, bo jim to přišlo velice vtipné. Ja ho to zas pracně odnaucila, ale jak vidno, nezapomněl to. :pocitac: :mrgreen:

Dej video :lol:. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat