Můj pes mě napadl, už i když jsem spala!

Anonymní
9.1.20 03:07

Můj pes mě napadl už i když jsem spala !

Zdravím všechny a děkuju že jste tuhle diskuzi otevřeli… Mám psa křížence staforda kterého jsem kdysi vzala od kamarádky která se ho chtěla zbavit,(od té doby se mnou ukončila kontakt) v tu dobu mu bylo tříčtvrtě roku, co ale bylo překvapením po pár dnech že pes napadá ostatní psy a hodně často i lidi, bohužel se to týká i mě. Chodily jsme na cvičák, na samostatných lekcích úplně spickove poslouchá ale když přišel čas na společné lekce se psy, jako kdyby byl v tranzu a jen vyváděl a chtěl napadat ostatní, vzdali to s námi i tam, hodně čtu jak manipulovat s takovým psem a řídím se všemi důležitými informacemi které jsou v takových případech prej nezbytné, má hodně pohybu, nerozmazluji ho, ale zároveň umím pochválit když udělá něco správně, má opravdu vše co potřebuje, po zdravotní stránce 100% zdravý. Doma se nikdy nevycural. Hlavně nikdy ho nebiju!! Nikdy! Napadá mě při běžných věcech jako když chci aby slezl dolu z postele, když sedím na židli přijde mě mě sedne si a já ho chci pohladit, když jim, někdy když okolo něj jen projdu, když chci aby mi Uhl z cesty, atd atd…ale co mě doslova šokovalo že jsem spala a napadl mě ve spánku! Když jsem usínala spal ve svém pelechu na zemi na druhé straně místnosti, absolutně tomu nerozumím.. chtěl mě pokousat pak mě obcházel a furt na mě vrčel a cenil zuby. Ze zoufalosti jsem mu hodila brambůrku na zem co jsem měla na nočním stolku aby odešel :,( od prvního dne co ho mám dbám na důslednost v jeho výchově ale jsem už bezradná, ani mě okolí nechápe proč to dělá ( napadá mi i návštěvy)co by jste dělali vy? Ted je psovi 2,5 roku a čím více se snažím ho srovnat tím mi to přijde horší, jsem po téhle dobe už zoufalá a začala jsem mít strach. Do teď jsem žila v představě že to zvládneme, ale teď už jsem schopná říct že to asi už nejde :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4376
9.1.20 04:52

Miluji psy. Ale mám to s nimi jako s lidmi. Pokud je pes debil, nemám slitování.
Mohlo se mu stát něco v utlem věku. Ovšem myslím, že tebou popisovanou výchovou by už se mohl srovnat. Může být v těžké pubertě. Ale že tě napadl ve spánku mě vede spíš k tomu, že je to prostě vadný kus, že to má v sobě a osobně by tohle pro mě byla stopka.
Nevyzpytatelné zvíře je asi horší než nevyzpytatelny člověk. Pokud ještě chceš něco zkusit, tak mě napadá jen Desensky. Ale i on tam má psy, kteří prostě vychovat nejdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1803
9.1.20 04:59

Jako že spíš on k tobě přijde a kousne tě? Se psy mám nějaké ty zkušenosti, ale s timhle jsem se nikdy nesetkala. Napadá mě co navštívit veterináře. Nemohl by mít třeba nádor na mozku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
674
9.1.20 05:07

Sorry jako, ale tenhle by šel o dům dál a to dost nekompromisně. :nevim: mám psy ráda, a dovolím si říct, že mám i nějaké zkušenosti, ale tohle je úplně mimo. A ten nádor na mozku, jak píše @zuza92 je dobrá myšlenka, protože se pes se obvykle takto nechová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 05:23

@Hala @zuza92 já nevím při kontrolách atd vždy řekli že je v pořádku, nevím možná jak jsem ušla šel si lehnout ke mě někdy to dělá třeba jak jsem ležela jsem se o něj třeba opřela nevim co ho k tomu vedlo :think: ale každopádně jsem ještě od te doby neusla chtěl několikrát jít ke mě ale vždy ho odkazů na místo

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 05:25

@AlenaSu kdo si takového psa vezme? Nikdo a zatajit jaký je? To taky nemůžu udělat, dávala bych si za vinnu kdyby pak někomu ublížil.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 05:30

Ještě se s někým poradit.. Máme staforda a dvě děti. Je to naprostý mazel a miluje nás, my jeho. Můj muž řekl jak by nás napadl šel by.. To si nemůže pes dovolit bohužel. Kort tenhle, není to Jorksir. Tento by ti mohl dokopat hodně ublížit a nedej bože by přišla kamarádka s malým dítětem… Jak se chová když jdeš na procházku???

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 06:18

Podle mě kdyby tě staford napadl, tak jsi při nejmenším v nemocnici. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
394
9.1.20 06:23

Najdete si nekoho, kdo se zameruje vylozene na psi potizisty a problemove chovani, i za cenu dojezdu dal. Vy potrebujete cloveka, kterej zhodnoti konkretniho psa a nauci vas s nim pracovat v kritickych situacich a taky jak jim predchazet. Pisete sympaticky a vidno, ze mate o psa zajem a venujete se mu, mozna vam ale neco malo unika, ja nevim takhle se radit preci stejne neda, chce to nekoho kdo toho psa pozna. Mozna je za tim zdravotni problem, mozna si on nese neco z minulosti, exkamaradka byla asi pekny kvitko. Tohle je opravdu kuriozni situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
9.1.20 06:57

Takze kdyz pes zautoci odmenujes ho bramburkami? Psa bych nechala odborne prohlednout zda to nema zdr. duvod, ppdle toho bych resila s odborniky. Jak se k nemu chovas kdyz zautoci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3590
9.1.20 07:06

Podle mě sis vzala velké sousto, vzít si dospělého, nesocializovaného, agresivního psa a ke všemu tohle plemeno může jen blázen, promiň.
Vytáčí mě pitomci ala tvoje kamarádka, co si pořídí psa (skoro vždy je to tohle, nebo podobné plemeno) a když zjistí, že ho nezvládají (což s nulovými zkušenostmi ani nemůžou) tak ho někam odloží jako nepotřebnou hračku :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
9.1.20 07:11

@Berry77 tak on tady muze byt dost problem, ze je to krizenec. Krizenci bull plemen byvaji nevyzpytatelni a otazkou je jak se o nej starala ta kamaradka. Take jsem mela bull psy zachranene v dospelosti. Na kazdeho se vzdy naslo reseni a z kazdeho byl super pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
9.1.20 07:12

Křížením a nedodržováním čisté linii vznikají mimojiné kříženci s nevyzpytatlnými projevy a poruchami chování. O to hůř, že napadnutí od těchto psů mívá o dost brutálnější následky než napadnutí od pudla. Aby na tebe doma vrčel, obcházel a chystal se k útoku je naprosto nepřijatelná věc. Až zaútočí, bude velmi zle. Ptáš se na názor lidí, můj je ten, že bych to probrala s veterinářem, popřípadě natočila jeho agresivní chování vůči mně a řídila se jeho radou. Nechala bych ho utratit. Takového psa s informací, že je agresivní na páníčka si nikdo nevezme. Zatajit to a žít s tím, že může někoho zranit ne-li víc, to bych nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
9.1.20 07:19

Psy mám ráda. Tenhle pes potřeboval opravdu zkušeného psovoda. To hned tak někdo není. Rozhodně bych ti nic nevyčítala, když sis ho brala, netušila jsi, do čeho jdeš. K nám na cvičák jeden čas docházel pán s ovčákem a bylo to něco takového, co popisuješ ty. Tehdy jen jeden z výcvikářů by byl býval schopen toho psa převychovat, ale neměl na něj čas ani místo doma. Když si ho na chvíli půjčil, tak pes během chvilky šlapal jako hodinky a na tom výcvikáři mohl oči nechat. Takže nevím, jak pán se psem nakonec dopadl - prostě tam přestali chodit, protože pes byl mezi ostatními psy nezvladatelný. A doma - co vím - pes pánovi rovněž „vyhrožoval“. Co já bych ti poradila…mysli na sebe. Psa se snaž udat, v zájmu rychlosti bych ho dala i do útulku - s tím, že jim řekneš, jak moc dominantní je. Doma ho do té doby měj jen s košíkem. Kdybys měla zahradu a na ní kotec, dalo by se uvažovat o tom, že ho s pomocí někoho zkusíš převychovat. Ale máš-li ho v bytě, je to pro tebe strašně nebezpečné. To není o obyčejném kousnutí. On ti může urvat obličej nebo tě zabít. Jestli ti bude někdo nadávat, že se vzdáš psa, že ho zradíš atd. atd., někdy je třeba přiznat si, že na něco člověk nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15917
9.1.20 07:27

První pomoc na teď: pes bude spát v jiné místnosti, pokud není možnost na noc oddělit, tak pořídit klec. Vzít na veterinu a domluvit vyšetření mozku (případně zjistit názor veterináře, zda-li je to není blbost, aby jsi neplatila zbytečnou akci. Pokud není, tak vykastrovat. Kontaktovat někoho, kdo se problémovým chováním kříženců stafordu zabývá. Upřímně si myslím, že děláš vše, co umíš a ten efekt, který by to u zdravého jedince mělo, to nemá. Eutanazie je také možnost. Vždy až ta poslední, ale pokud se začneš bát i spát, ten pes nejistotu cítí a rozhodí ho to ještě víc. Aby si ho lidí prehazovali, jak horký brambor (dát ho někomu, kdo si myslí, že ho zvládne a pak se ukáže, že jen přecenil síly a pošle psa dál ) mu neprospeje. Spíš naopak. Je třeba zvážit, jestli existuje místo, kde by pes mohl být relativně spokojený, nebo je to ve společnosti lidí prostě vyloučené. Má pak smysl ho pořád držet v jeho nespokojenému bytí až do doby, kdy opravdu udělá průšvih a místo varování, vrčení s jiných forem vyhrožování, opravdu zaútočí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat