Můj přítel a moje dcera se asi nesnaseji

Anonymní
11.4.20 01:38

Můj přítel a moje dcera se asi nesnaseji

Ahoj prosím moc o radu a zároveň se omlouvám jsem zoufalá. S přítelem spolu žijeme 10 let a vychováváme spolu moji dceru 12 a naši společnou dceru 9. Ze začátku to vypadalo že budeme mít hezký spokojený vztah. Ale bohužel čím víc je dcera starší tím víc nemá mého přítele rada. Bohužel si to můj přítel udělal tak trochu sám a samozřejmě je to i moje vina. Přítel nechápe že máme oba jinou kulturu a jinak vychováváme naše děti. A pořád dceři něco zakazuje a přikazuje. Třeba ji bezdůvodně bere telefon stím že ho má na dvě hodiny odložit ale on sám ji nijak zabavit neuměl. Vlastně si nějak už nepamatuju kdy si sní hrál nebo sní hezký mluvil. Bylo to už davno. Nebo ji pořád nutí k domácím pracem nebo ji neustále kontroluje co dělá a proč. Já jsem se mu několikrát snažila vysvětlit že to dělat nemůže. Že to takhle nejde protože ji tím „buzeruje“ ale on pořád nedal pokoj. Dcera už nakonec byla tak rozhozená že pak už na něj byla i drzá a drskata a tet vše vygradovalo tak že se hodně pohádaly a on na ni byl vulgární. Skoro jsme se kvůli tomu rozešli. Vlastně jsem ho vyhodila. Nedalo se to snést. Přítele miluju ale svoji dceru víc. Nakonec se vše po několika dnech těsně před tím než se málem odstěhoval uklidnilo. On se dceři omluvil že ví že to přehnal a že se bude snažit. Ale tet mi přijde že je moje dcera nešťastná. Nedokáže muodpustit a uvěřit. Ani já jsem mu ještě neuvěřili ale snažím se mu odpustit. Nevím jestli to s dcerou zvládneme. Trvalo to pár let co se tak choval a bojím se jestli to ještě zachraňuje nebo ne. Tet se přítel snaží hodně spolu o tom mluvíme. Ale bojím se že moje holčička už nebude šťastná a taky toho že to příteli dlouho nevydrží a začne to vše na novo. Prosím můžete mi nějak poradit? Budu ráda za každý názor a omlouvám se za délku. :,( :,( :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3829
11.4.20 01:47

Mě přijde divné že vlastně ji vychovává jako otec od dvou let tak by asi i měli jste tak to brát. Holka je v pubertě a tam je to mazec vždycky. Asi ho má ráda jako tátu, sama jsem to zažila, možná by on ji mohl dát víc náklonnost najevo. Měli byste se domluvit na jednotné výchově doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
11.4.20 01:53

@Leviatan no právě to on neumí, myslím dávat najevo náklonnost a ona o to Stratila vůči němu zájem. Myslíte si že je to opravdu o tom že je v pubertě? Trhá mi srdce když ji vidím jak se chvíli Vsteka a pak pláče a pak až za dlouho se zase směje. Už jsem opravdu zoufalá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3829
11.4.20 02:00

@obezni myslím že je to puberta. Hormony jsou síla. Zkus mu to nějak říct. Mohl by jí někdy říct „mám tě rád“. Možná ji trápí jestli cítí rozdíl od mladšího sourozence. Nemyslím že je to nenávist spíš žárlivost když už. Ono může vypadat že ztratila zájem ale to teď bude vypadat ve všem, ale pořád potřebuje cítit to bezpečné zázemí si myslím. Nech ho velet pevnou rukou ale domluvte pravidla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3750
11.4.20 05:18

Puberta jedna věc, o to je to těžší. Ale. Nevím, jestli jsem to pochopila po ránu správně, ale on s ní vlastně neměl nikdy moc vztah, je to tak? Jak vystupuje vůči vlastní dceři? Teď bych vyčkala. Myslím ale, že přítel spadne do vyjetých kolejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3165
11.4.20 06:46
@Anonymní píše:
Ahoj prosím moc o radu a zároveň se omlouvám jsem zoufalá. S přítelem spolu žijeme 10 let a vychováváme spolu moji dceru 12 a naši společnou dceru 9. Ze začátku to vypadalo že budeme mít hezký spokojený vztah. Ale bohužel čím víc je dcera starší tím víc nemá mého přítele rada. Bohužel si to můj přítel udělal tak trochu sám a samozřejmě je to i moje vina. Přítel nechápe že máme oba jinou kulturu a jinak vychováváme naše děti. A pořád dceři něco zakazuje a přikazuje. Třeba ji bezdůvodně bere telefon stím že ho má na dvě hodiny odložit ale on sám ji nijak zabavit neuměl. Vlastně si nějak už nepamatuju kdy si sní hrál nebo sní hezký mluvil. Bylo to už davno. Nebo ji pořád nutí k domácím pracem nebo ji neustále kontroluje co dělá a proč. Já jsem se mu několikrát snažila vysvětlit že to dělat nemůže. Že to takhle nejde protože ji tím „buzeruje“ ale on pořád nedal pokoj. Dcera už nakonec byla tak rozhozená že pak už na něj byla i drzá a drskata a tet vše vygradovalo tak že se hodně pohádaly a on na ni byl vulgární. Skoro jsme se kvůli tomu rozešli. Vlastně jsem ho vyhodila. Nedalo se to snést. Přítele miluju ale svoji dceru víc. Nakonec se vše po několika dnech těsně před tím než se málem odstěhoval uklidnilo. On se dceři omluvil že ví že to přehnal a že se bude snažit. Ale tet mi přijde že je moje dcera nešťastná. Nedokáže muodpustit a uvěřit. Ani já jsem mu ještě neuvěřili ale snažím se mu odpustit. Nevím jestli to s dcerou zvládneme. Trvalo to pár let co se tak choval a bojím se jestli to ještě zachraňuje nebo ne. Tet se přítel snaží hodně spolu o tom mluvíme. Ale bojím se že moje holčička už nebude šťastná a taky toho že to příteli dlouho nevydrží a začne to vše na novo. Prosím můžete mi nějak poradit? Budu ráda za každý názor a omlouvám se za délku. :,( :,( :,( :,( :,(

Ja teda nevim, ale ono je mozna logicke, ze pritel neciti takovy vztah k dceri, ktera neni jeho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4916
11.4.20 07:44

Jak se přítel chová k vlastní dceři? Mezi holkama není velký věkový rozdíl a v podstatě by pro ně měly platit podobná pravidla a povinnosti. Chápu, že k vlastní dceři má otec jiné city, ale chovat by se měl k oběma stejně! Každopádně zbytečnou buzeraci ničeho nedosáhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26105
11.4.20 07:52
@Anonymní píše:
Ahoj prosím moc o radu a zároveň se omlouvám jsem zoufalá. S přítelem spolu žijeme 10 let a vychováváme spolu moji dceru 12 a naši společnou dceru 9. Ze začátku to vypadalo že budeme mít hezký spokojený vztah. Ale bohužel čím víc je dcera starší tím víc nemá mého přítele rada. Bohužel si to můj přítel udělal tak trochu sám a samozřejmě je to i moje vina. Přítel nechápe že máme oba jinou kulturu a jinak vychováváme naše děti. A pořád dceři něco zakazuje a přikazuje. Třeba ji bezdůvodně bere telefon stím že ho má na dvě hodiny odložit ale on sám ji nijak zabavit neuměl. Vlastně si nějak už nepamatuju kdy si sní hrál nebo sní hezký mluvil. Bylo to už davno. Nebo ji pořád nutí k domácím pracem nebo ji neustále kontroluje co dělá a proč. Já jsem se mu několikrát snažila vysvětlit že to dělat nemůže. Že to takhle nejde protože ji tím „buzeruje“ ale on pořád nedal pokoj. Dcera už nakonec byla tak rozhozená že pak už na něj byla i drzá a drskata a tet vše vygradovalo tak že se hodně pohádaly a on na ni byl vulgární. Skoro jsme se kvůli tomu rozešli. Vlastně jsem ho vyhodila. Nedalo se to snést. Přítele miluju ale svoji dceru víc. Nakonec se vše po několika dnech těsně před tím než se málem odstěhoval uklidnilo. On se dceři omluvil že ví že to přehnal a že se bude snažit. Ale tet mi přijde že je moje dcera nešťastná. Nedokáže muodpustit a uvěřit. Ani já jsem mu ještě neuvěřili ale snažím se mu odpustit. Nevím jestli to s dcerou zvládneme. Trvalo to pár let co se tak choval a bojím se jestli to ještě zachraňuje nebo ne. Tet se přítel snaží hodně spolu o tom mluvíme. Ale bojím se že moje holčička už nebude šťastná a taky toho že to příteli dlouho nevydrží a začne to vše na novo. Prosím můžete mi nějak poradit? Budu ráda za každý názor a omlouvám se za délku. :,( :,( :,( :,( :,(

Ty kontroly, buzerace, nucení k dom. pracím, omezování telefonu atd. přítel dělá i u té své dcery?
Jaký mají vztah holky mezi sebou?

Co znamená, že máte oba jinou kulturu, on je cizinec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22750
11.4.20 07:58

Puberta teprve začala, ještě to teprve bude mazec. Můj muž má vlastní 14 letou a nechápe, kam se ztratila jeho holčička. Chtěl by ještě vychovávat, ale už to nejde moc. Obvykle jsou dvě možnosti, buď se zhadaji, nebo je klid, ale to proto, že rezignoval.
Omezování používání telefonu mi přijde rozumné. Nevím proč by místo toho měl dítě bavit on. Domácí práce mi taky prijdou normální, aby se zapojila. Že dceru kritizuje..není to proto, že on vidí, to co ty ne? Trochu brzdi v touze děti od všeho ochránit a dělat je šťastné.
Nicméně další dotaz.. dělá rozdíly mezi dcerami? I my máme " moje děti, tvoje děti, naše děti ". Udržet balanc je někdy těžké. Ale nesmí se sekat velké rozdíly v přístupu, ani křivdit.
Když se takhle bude chovat za 3 roky k vlastní pubertální dceři, taky ho vyhodis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22750
11.4.20 07:59
@Alušáček píše:
Jak se přítel chová k vlastní dceři? Mezi holkama není velký věkový rozdíl a v podstatě by pro ně měly platit podobná pravidla a povinnosti. Chápu, že k vlastní dceři má otec jiné city, ale chovat by se měl k oběma stejně! Každopádně zbytečnou buzeraci ničeho nedosáhne.

No, my máme nejstarší děti 14 a 10 a je to velký rozdíl. Holka je " skoro dospělá, pubertální" a kluk vyloženě ještě děcko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5445
11.4.20 08:06

Nelze vše svádět na pubertu. Je možné, že se tvůj partner chová k holce nevhodně a holka na to reaguje tak, jak reaguje. A myslím, žes to měla řešit dřív než po deseti letech, kdy už ho má plné zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12966
11.4.20 08:28

Pubertální konflikty s dospělými jsou přesně to, co tvoje dcera potřebuje. A bez toho, aby chvíli byla nešťastná se frustraci a nespokojenost nenaučí zvládat. Dokud to nespadá do hloubek nějaké psychické poruchu, tak holt život není peříčko, no.

Podstatné je, aby se dospělí nechovali podpásově, či přímo tyransky. SE zbytkem si holt puberťačka musí poradit.

Kdyby to bylo moc složité - vzstupte jako celá rodina do psychoterapie - ne že byste byli blázni či nemocní, ale dost to usnadní a vyčistí komunikaci a pomůže to k tomu, aby se všem doma žilo lépe a všichni fugnovali o fous konstruktivněji.

Adresář lidí co to umí tady

http://www.soft-zs.cz/terapeuti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22750
11.4.20 08:35

Taky myslím, že by se případně hodila pomoc. Vyhazováním z bytu se takové věci přece neřeší. Mladší dceru nemiluješ, že jí dokážeš kvůli neshodám, co máte primárně spolu, vyhodit otce z bytu? Jak ho pak mají brát vážně? Jak on se má cítit jako táta? Nemá v něčem třeba pravdu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8372
11.4.20 08:46

Na výchově by bylo třeba se shodnout. Nevidím nic špatného na tom, že dospělý omezí dítě v používání mobilu nebo po něm požaduje domácí práce. Proč by to po ní nemohl chtít?
Samozřejmě, vulgární by na ni být neměl. Je dospělý a měl by se ovládat.

Příspěvek upraven 11.04.20 v 08:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8372
11.4.20 08:46

Omyl. 2×

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...