Můj přítel, bratr a matka

Anonymní
26.8.20 11:32

Můj přítel, bratr a matka

Ahoj, je mi 20 a mám 2 bratry. Starší ma 25 mladší 15. Taky mám přítele, ten má 22. Jak já tak můj přítel studujeme vysokou školu, tudíž oba bydlíme u svých rodičů. Naši jsou rozvedení a starší bratr se odstěhoval. Takže žijí jen s mamkou a mým 15ti letym bratrem. Můj bratr není žádné dítě, chodí s kamarády ven, nedávno byl i na jedné Helax akci, kde se opil. Ale moje mamka ho vidí jako malé děcko. Všechno dává za vinu mi. Na té akci jsem byla taky, ale se svým přítelem a byl tam větší počet lidí takže opravdu bylo nemyslitelné abych tam svého bratra hlídala navíc když tam on šel se svými kamarády. Nakonec mamka servala mě za to, že můj bratr se tam opil i přes to, že jsem ho tam za celou tu akci ani nepotkala. Navíc ona o akci věděla a dokonce ho tam pustila, nevím co od 15 ti leteho kluka čekala.
Taky si ze mě dělá jeho chuvu. Když jdeme s přítelem třeba do kina a můj bratr ccce jít taky hned mi nakazuje, ať ho vezmu s sebou protože on v kině dlouho nebyl. Takhle je to se vším - jdeme na jídlo, on dlouho nebyl v restauraci, jdeme na hory - dlouho nebyl na horách. Se svým bratrem si nerozumím, nemám si s ním co říci. Je věčně drzý a protivný. Nejde ale o to, že bych se neuměla vžít do role mladšího sourozence. Jak už jsem psala výše, mám ještě o 5 let staršího bratra. Ani v 15 ani nikdy dříve by mě nenapadlo chtít jít někam s ním, když jde se svou přítelkyní. Vlastně jsem s ním nechodila nikde, když chtěl ať jdu ještě mě musel ukecavat. Jenže tady je to úplně naopak, protože naše mamka má pocit že brácha má snad 5 a ne 15.
Dokonce minulý týden, když jsem šla k příteli můj mladší bratr přímo brečel, že chce jít se mnou. A co udělala moje mamka? Řekla mi ať bratra vezmu s sebou, že by se stejně doma celý víkend nudil. Samozřejmě, že jsem ho nikde nevzala. O to naštvanejsi pak byla na mě, že on se chudák nudí doma a já si jdu na víkend pryč. Chtěla bych se odstěhovat, ale jak jsem psala, studuji vysokou školu takže moc možností nemám. Navíc tady v Praze jsou nájmy docela drahé, abychom to s přítelem utahli jakožto 2 studenti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1525
26.8.20 11:39

U přítele byste bydlet nemohli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 11:42

@jednoslunicko
Nemohli, přítel je z 5ti sourozenců, žijí taky jen s mamkou - on je nejstarší a pokoj má společný s 12 ti letym bratrem :lol: jinak mají poměrně malý byt 3+1 takže bych se tam spíše jen pletla.

• Citovat
  • Nahlásit
997
26.8.20 11:43

A co otec? tam se přestěhovat nemůžeš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 11:43
@Anonymní píše:
@jednoslunicko
Nemohli, přítel je z 5ti sourozenců, žijí taky jen s mamkou - on je nejstarší a pokoj má společný s 12 ti letym bratrem :lol: jinak mají poměrně malý byt 3+1 takže bych se tam spíše jen pletla.

Pardon 4+1

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 11:45

@gabrriel
O svém otci se starším bratrem prakticky nic nevíme, jen, že byl alkoholik a měl dluhy odešel od nás když mi byl rok a staršímu bratrovi 6. Celou dobu se o nás nezajímal, takže by určitě teď po 19ti letech zájem taky nejevil

• Citovat
  • Nahlásit
17722

Řekla bych mamce v klidu, že máš bratra ráda, ale že chceš být s přítelem sama a ne ho vodit s sebou jako ocásek. Bratr je matky starost a ne tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774

A co koleje? To byste neutahli? Jinak nezbývá, než vydržet, až budete vydělávat.. nebo začít studovat dálkově a jít pracovat.. moc možností není ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4701

Chodte při vejsce na brigády, vy dva s pritelem, plus výživný od rodiču..neříkej že byste nějakej kamrlik nesehnali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
26.8.20 11:46

A kolik let vám chybí do konce studia?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17722

A benjamínek má jiného otce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3250

Nejsi matka Tvého bratra. Pokud se chlapeček nudí, ať mu maminka vymyslí program, gastronomické zážitky v restauracích, vezme ho do kina, atd. Řekla bych jí to narovinu, že nejsi matka Tvého bratra a že ho nikam brát nebudeš. Naštvaná může být ledatak sama na sebe, že není schopná se svému dítěti věnovat. Hlavně chceš mít s přítelem soukromí, budovat si svůj život, což s bratrem za zadkem vážně nejde. Za chvíli vám ho bude snad strkat do ložnice né? Hází na Tebe její zodpovědnost, což si nenechej líbit, o tom, že Ti to může rozložit partnerský vztah, ani nemluvě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 11:48

@divine woman
Tohle moji mamce vysvětlit nejde. Tvrdí že hodně pracuje. Pracuje od pondělí do pátku klasický 3smenny provoz - týden ranní, týden odpolední a týden noční 8 hodin denně. Prý je unavená a chce si odpočinout a nemá teda údajně čas s bratrem někam chodit. Přes víkend trčí celý den doma se svým manželem (není to otec ani jednoho z nás) a divaji se na filmy.

• Citovat
  • Nahlásit
724
26.8.20 11:48

No jo, tak asi je mamce líto, že upřednostňujes svého přítele před svou rodinou. Ona je starší a zřejmě moc dobře ví, že s přítelem se klidně můžeš každou chvíli rozejít, ale bratr ti zůstane celý život, pokud se k sobě budete chovat hezky. Co zkusit ten čas mezi ně rozdělit? Když nechceš, aby s vámi šel do kina a delal, můžeš přece vzít někdy taky jen bráchu a jít s ním sama. Stejně tak si s brachou můžete (klidne přece i s mamkou) udělat nějaky společný vylet, aby se teda někam dostal. A pokud ti to vážne tak strašne moc vadí a s bráchou žádný čas trávit nechceš, tak se asi budes prostě muset odstěhovat a najít si nějakou brigádu, abys to utahla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17722
26.8.20 11:50
@Anonymní píše:
@divine woman
Tohle moji mamce vysvětlit nejde. Tvrdí že hodně pracuje. Pracuje od pondělí do pátku klasický 3smenny provoz - týden ranní, týden odpolední a týden noční 8 hodin denně. Prý je unavená a chce si odpočinout a nemá teda údajně čas s bratrem někam chodit. Přes víkend trčí celý den doma se svým manželem (není to otec ani jednoho z nás) a divaji se na filmy.

Tak odtud vítr fouká. Matka pracuje jako každý jiný. Směny jsou náročné, ale pracují tak miliony lidí. A největší problém bude, že chce mít klid s novým manželem. Proto se snaží bráchu vecpat tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama