Můj přítel rád hraje PC hry

18.6.15 22:40

Můj přítel rád hraje PC hry

Dobrý den, prosím potřebuji poradit. Můj přítel je veliký milovník PC konkrétně počítačových her už od 15 let. Nevím proč, ale strašně mi to vadí, připadá mi to velice dětinské. Pořád mi tvrdí že to nejsou hry jako hry, že jde o určitý děj a kdybych také hrála, tak bych na to měla jiný názor. Zabíjí nějaké zombiky či co a mě to přijde prostě nezáživné, možná proto ten můj názor s odporem. Jde o to, že máme doma dvě malé děti a mrzí mě, že když třeba vařím, nebo mám nějakou jinou práci okolo domácnosti, on si těch dětí skoro vůbec nevšimne a ještě když např. dcera po něm něco chce, on na ni vyštěkne aby ho nechala na pokoji nebo ať ho neruší. Děti má jinak moc rád, jen se jim moc nevěnuje. :( Když jsme si dnes o tom pokoušeli promluvit, jediné co mi k tomu řekl bylo, že kdy asi tak má mít čas pro sebe, že buď je v práci nebo se večer věnuje mě, proto na PC chodí přes den, když má volno, nebo než jde do práce, samozřejmě když něco dělám. Já nemám sebe menší problém s tím, že se mi chce po večerech věnovat, jen si říkám, že by tím ale přeci neměl zanedbávat děti. Já nevím, co si o tom myslíte? :nevim: Už jsme se kolikrát kvůli tomu pohádali, myslí si, že jen žárlím na počítač. :zed:

Příspěvek upraven 18.06.15 v 22:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14654
18.6.15 22:46

@jirina482
Osobně se domnívám, že se u tvého přítele jedná o závislost, která je srovnatelná s jakoukoliv jinou závislostí. Měl by vyhledat odbornou pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
18.6.15 22:47

Tak se domluvte tak, aby to vyhovovalo oběma. např, ja mam tedka skolu, ucim se, takze.. jeden den o vikendu vypadnu s detma na cey den pryc a on si muze delat co chce, druhy en mu dam deti a ucim se. Pres tyden prijde z prace a do 7 je s nami, pak jdu deti naveceret a uspat a on si dela sve a ja sve. delame si spolecne vylety a vecery. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
18.6.15 22:49

Samozřejmě potřebuje čas pro sebe, ale měl by svůj volný čas rozdělit mezi sebe (tedy hry) a rodinu. Takže by měl omezit hraní her ve prospěch dětí. To je můj názor. Otázka je, kolik času na tom tráví a jestli už v tom není nějaká závislost. To, jestli je to dětinské, bych nehodnotila, ať si dělá co chce, když to nebude dělat permanentně místo rodičovských „povinností“ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ekores
18.6.15 22:55

Od jednoho takového jsem utekla… Ale s ním vůbec nebyla rozumná domluva. Buď jen spal, nebo hrál na PC hry. Třeba i 16 hodin denně. Do tří do rána a podobně. Je to peklo.

• Citovat
  • Upravit
18.6.15 23:01

Já bych to ráda nechala být, ať si hraje večer když ho to tak baví, také bych si našla nějakou svou zálibu. Jenže u nás to funguje tak, že jakmile mi po 20h skončí povinost, okamžitě se musím všímat jen jeho. Přijde mi to od něj docela sobecké, ale to je asi jen věc názoru. :? Jak u toho dlouho sedí…to je individuální. Když jsme doma tak většinou je tam každý den, pokud ho tedy nevytahnu s dětmi ven, byl by klidně i schopen sedět u toho od rána do večera jako to dělal než začal chodit semnou. Mrzí mě, že k tomu má hned tak pro mě urážlivý závěr, že jen žárlím na PC a nebo mi řekně že můžu být za tohle ráda, že každý jiný radši hledá zábavu v hospodě. :roll:…Asi ten počítač nechtěnnou náhodou vyletí z okna a bude :lol:

Příspěvek upraven 18.06.15 v 23:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719

To mám doma taky, jenom s rozdílem, že hry hraje pouze večer až děti spí. Když přijde z práce hraje si s děckama potom je okoupe čte jim pohádky. Je to vše jenom na domluvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615

Můj taky hraje, má to jako relax. Děti se lozí kolem a já si k němu často sednu a čumím mu přes rameno a kecám do toho… :D (teď frčí Zaklínač, je to jak pohádka, občas mu vynadám, že nepočkal a nevím, co se stalo :P )
Kolik času věnuje počítači, kolik vám a kolik dítěti? Chlapi slyší na čísla… zkuste sebrat kousek jeho času od počítače, kousek z toho pro vás a dejte dohromady 20minut pro dceru :) Třeba to zabere…
A zkuste překonat odpor a zeptat se, jakýže to příběh tam je… třeba to není tak pitomý - navíc jako chlap potřebuje někde vybít adrenalin… a v práci ani doma neloví medvěda a ani nebrání silou svou rodinu… tak aspoň chce pár zombíkům ustřelit palice ;)
Třeba to postupně zabere…
Určitě dostanete další tipy od holek tady…
A aspoň nedřepí v hospodě 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
18.6.15 23:19

U nás taky frčí PC hry, ale je teda pravda, že večer, když malá spí. A já jsem ráda, že mám klid nebo čas na svoje věci. Kleplo by mě uspat dítě a pak skákat kolem chlapa a ani po něm to nechci. Je pravda, že přes den ho to ani nenapadne. A opravdu lepší než hospoda, ale prostě večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ekores
18.6.15 23:24

@petraw Ano přesně. Záleží ná míře závislosti. Pokud je to v těchto mezích, tak proč ne.

• Citovat
  • Upravit
13534
19.6.15 00:26

U vás nejsou problém ty hry, tam je spíš tvoje chyba, že mu to kritizuješ. Je to koníček, aspoň ho máš doma, lepší než kdyby byl každý den v hospodě, ne? ;) Ale přehání to - pokud je to na úkor dětí, tak to není OK. Promluvte si o tom v tomhle smyslu. Ne „jsi jak dítě, ty tvoje hry jsou děs“, ale „musíme se domluvit na míře, která je kompromisem, protože zanedbáváš rodinu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11726
19.6.15 05:23

Muj taky miluje pc hry. A kolikrat ho poslu at si jde neco zahrat, protoze musi mit cas jen sam pro sebe ( on mi ho taky doprava ), navic se od toho odreaguje. Neprijde mi, ze by ten tvuj hral treba 7h denne takze rady o odborne peci jsou nesmysl. Proste to ma rad no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
19.6.15 06:56

Můj taky hraje, kolikrát je do toho tak zažraný, že musím opakovat, když něco chci. Ale nemám s tím problém, baví ho to, mě zas baví něco jiného, nesedí u toho celý den, když chci s něčím pomoc nebo někam jít apod., domluvíme se. Není to naštěstí fanatik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20156
19.6.15 07:04

U nás hrajem oba ;)

Přes den jen trochu, protože někdo uvařit/uklidit/vyprat/odvést do-ze školky musí, že jo.
Muž přijde z práce, sedne k tomu tak na 20min-30min., pak umeje nádobí (já přes den nemeju), mezitím já vyvenčím psa (někdy beru děti sebou, někdy jsou veku samy).
Pak je společně nahážem do vany, muž chystá večeři, já se koupu, pak je večeře, čtení pohádky (muž), děti jdou spát.
Pak jeden uspává nejmladšího, druhý je na PC (střídíme se obden), pak společný film/seriál, cca v 22.30 já jdu spát a muž paří na PC.

Ono to může fungovat, když oba jsou schopní nejdříve vyřídit priority. U vás vidím jako problém to, že se přítel nezapojuje a od počítače vrčí na děti.

Taky bych to směrovala jako domluvu, která bude vyhovovat oboum, co navrhuješ ty apod.
Snažila bych se vyhnout slovům „musíme“ a „kompromis“ - pokud to řešíte už delší dobu, mohlo by ho to zbytečně nutit do defenzivy.

@serpent píše:
Můj taky hraje, má to jako relax.
A zkuste překonat odpor a zeptat se, jakýže to příběh tam je… třeba to není tak pitomý - navíc jako chlap potřebuje někde vybít adrenalin… a v práci ani doma neloví medvěda a ani nebrání silou svou rodinu… tak aspoň chce pár zombíkům ustřelit palice ;)

S tímhle souhlasím. I muž říkal, že to má místo „jeskyně“. Prostě u toho vypne - neřeší práci, děti, nic - řeší cizáky (v jeho případě) a může vypnout.

Tvůj přítel nepřepnul z bezdětnosti do rodičovství. Muž taky hrál celé dny, když jsme se seznámili (pokud se neučil nebo nebyl ve škole). Ani jsem nečekala, že se to změní a už na klávesnici nešáhne. Zvláště když jsme v tom oba stejní. Jen prostě už toho času není tolik a pořád jsou pro nás hlavní děti.

BYdleli jste spolu před dětma? JAk jste se předtím dělili o práci v domácnosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17939
19.6.15 07:21

Pokud ti odpovedel, ze kdy jako ma mit cas na sebe, tak bych se ho zeptala, kde je cas, kdy se vyhradne venuje detem..

Jinak tezko radit, takoveho jsi ho poznala a rodinu zalozila dobrovolne. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama