Můj syn má nejspíš blok z nočníku

5187
30.5.17 08:52

Můj syn má nejspíš blok z nočníku

Ahoj holky, vím že těch témat je tu hodně ale potřebuji poradit co dělat. Synovi budou za měsíc 2 roky. Ještě nikdy se na nočník nevyčural, nikdy. Koupila jsem i dětské sédátko na wc, s tím že po potřebě si může wc spláchnout. Bez úspěchu. Zkoušela jsem ho i nechat celý den bez plíny s tím, že jsem mu dala trenýrky aby cítil když se počůrá, po třech dnech jsem to vzdala.Bylo mu úplně jedno že je počůranej, do wc nevykonal potřebu ani jednou. :( Ted jak je krásně, tak mu plínku nedávám a lítá naostro.Ale co jsem si poslední dva dny všimla že mi toho vypije daleko méně než dříve. Nevím jestli to třeba není tím že se bojí že se počůrá. Přitom ho za to nebijeme ani by mě to nenapadlo, i když stále uklízím louže tak mu za to nenadávám. Nejspíš ještě není zralý. Ted je ale taková příležitost odplenkovat ho aby mohl příští rok do školky :( Přitom ale říká hezky čůrat ale až když tu potřebu vykoná. Holky poradíte co mám dělat a nějaký vaše fígle? ještě jsem slyšela dát mu nočník někam kde na něj tolik nepůjde vidět, že se třeba stydí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30.5.17 09:01

Chce to jen čas, nám to trvalo tak tři, čtyři měsíce. Nyni jsme ve stádiu kdy je venku a doma bez plinky a řekne si, na spaní ji ještě má. Pospichame kvůli školce, pozítří mu budou dva.Ale opravdu to chce jen trpělivost a ne nějaké figle.Taky nejdřív měl hysteraky jen, když si měl na něj sednout, pak seděl ale necural a cural všude okolo, pak už bylo vidět, že si čůrání uvědomuje, ale nestíhal…Atd…Chce to jen čas a opet trpělivost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
30.5.17 09:04

Dneska se mi naše 15 měsíční poprvé vykakala do nočníku :dance: musela jsem se o to s váma podělit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
30.5.17 09:08
@Danulinka16 píše:
Chce to jen čas, nám to trvalo tak tři, čtyři měsíce. Nyni jsme ve stádiu kdy je venku a doma bez plinky a řekne si, na spaní ji ještě má. Pospichame kvůli školce, pozítří mu budou dva.Ale opravdu to chce jen trpělivost a ne nějaké figle.Taky nejdřív měl hysteraky jen, když si měl na něj sednout, pak seděl ale necural a cural všude okolo, pak už bylo vidět, že si čůrání uvědomuje, ale nestíhal…Atd…Chce to jen čas a opet trpělivost…

Moc děkuji za pozitivní zprávu :hug: Snažím se být trpělivá, ale zároven mám strach že to nestihneme odplenkovat :( takže myslíš že pomůže když ho nechám nahatého bez plíny celý den? Před chvilkou se zs počůral na zem.Bylo toho jen trošku tak jsem ho rychle posadila na nočník a nic :( a to ho motivuji že když se vyčůrá, půjde zalejt stromeček. U ostatních vrstevníků to vidí, že když tu jsou, vyčurají se a jdou zalejt strom. Snažím se, aby to viděl u ostatních dětí a zatím nic.Snad si to uvědomí do konce léta :( Přes zimu je to blbý, aby mi nenastydl když se bude pořád počůrávat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
30.5.17 09:34

Typuju to na to, ze neni dozraly…kazdopadne postupujes spravne, chce to proste nabizet. Jeste to treba muze zkouset s tatou rovnou u zachodu nebo kamaradka dala plysaka na nocnik a trochu tam nalila vodu, a pak ukazovala ze se meda vycural. Kluk se chytl a „soutezil“ s medou kdo se vycura driv :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 10:20
@vejilka píše:
Moc děkuji za pozitivní zprávu :hug: Snažím se být trpělivá, ale zároven mám strach že to nestihneme odplenkovat :( takže myslíš že pomůže když ho nechám nahatého bez plíny celý den? Před chvilkou se zs počůral na zem.Bylo toho jen trošku tak jsem ho rychle posadila na nočník a nic :( a to ho motivuji že když se vyčůrá, půjde zalejt stromeček. U ostatních vrstevníků to vidí, že když tu jsou, vyčurají se a jdou zalejt strom. Snažím se, aby to viděl u ostatních dětí a zatím nic.Snad si to uvědomí do konce léta :( Přes zimu je to blbý, aby mi nenastydl když se bude pořád počůrávat

Máte času dost, to zvládnete, je dobře, že to děláš takhle s předstihem, nutit děti měsíc, dva před nástupem do školky je pak podle mě stres pro ty dětičky. Ja bych ho nechala oblečeného bez pliny, ať cítí to mokro.Ja měla jeden den počurany koberec asi 10× :zed: :lol: Jinak u nás byla odměna bonbonek, asi není nejlepší motivace, ale naštěstí už ho dokážu i oblbnout, ze se obejde bez odměny :oops:.A pořád se ptát, chceš čůrat, chceš čůrat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
30.5.17 10:29
@Danulinka16 píše:
Máte času dost, to zvládnete, je dobře, že to děláš takhle s předstihem, nutit děti měsíc, dva před nástupem do školky je pak podle mě stres pro ty dětičky. Ja bych ho nechala oblečeného bez pliny, ať cítí to mokro.Ja měla jeden den počurany koberec asi 10× :zed: :lol: Jinak u nás byla odměna bonbonek, asi není nejlepší motivace, ale naštěstí už ho dokážu i oblbnout, ze se obejde bez odměny :oops:.A pořád se ptát, chceš čůrat, chceš čůrat…

Tak dneska jedu naplno od rána. Je nahatý doma. Když začne čůrat tak to slyšim a běžim k němu posadit ho na nočník. Jednou se to povedlo a dočůral se :dance: Musela jsem si ale stoupnout opodál. Snaží se přede mnou utíkat do jiné místnosti kde si zavře a vyčůrá se. Měla jsem hroznou radost, on taky.Tak jsem mu hrozně zatlestala, pochválila a šel zalít kytičku ven.Od 7 rána jsme vzhůru, ted je půl 11 a už se počůral 6× na podlahu. :lol: Je to teda mazec pořád na něj koukám, snaží se přede mnou schovat. Když má na sobě tepláčky tak je mu to jedno že se počůral :(
jsem zvědavá jak se to vyvrbí. Bonbony nemám :( ale baví ho to zalévání. Já právě chci naučit ted at pak se tím nestresuji. Hlavně je teplo to je super příležitost. Jinak mi začal zas pít :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama