Můj syn mě nemá rád? Vůbec mě nepotřebuje

Anonymní
17.1.20 22:54

Můj syn mě nemá rád? Vůbec mě nepotřebuje

Ahoj holky… zrovna jsem se hrozně pohádala s přítelem..
Můj syn má rok a půl. A přijde mi že mě vůbec nemá rád a že mě snad ani nepotřebuje.
Teď večer jsem mu pomáhala se vyprázdnit protože má zácpu a musela jsem poslouchat ten šílený řev u toho.. když bylo po všem vzala jsem ho na ruce a zakryla ho peřinou abych ho uklidnila.. přišel přítel a hned se natahoval k němu. Strašně se mě to dotklo a začala jsem příteli nadávat, na něj i na syna, že já tady dělám všechno, já se o něj starám já jsem kvůli němu nespala celé noci a probrečela.. a on nechce u mě ani být. Dokonce i u doktorky nebo když někde jsme se uklidní u něho nebo ke mě ani nechce a řve když mi ho přítel dá… Pak lidi divně koukají jako že co? Ani u mámy nechce být? Já jsem z toho zoufalá, chci cítit tu lásku svého dítěte a že jsem pro něj potřebná.
Už to ani mezi mnou a přítelem neklape, přestala jsem mít chuť na sex, nechci ani aby se mě dotýkal, nechce se mi s ním nic. (antikoncepci neberu)
Fakt nevím co to se mnou je… je tohle normální? Přejde to?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3106
17.1.20 22:58

Deti jsou hrozně senzitivní…asi cití, ze jsi psychicky labilní a přítel je psychicky v pohodě, proto se na něj víc upíná. Začni řešit svůj psychický stav a zlepší se i tvůj vztah se synem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1937
17.1.20 23:00

No jestli synovi a partnerovi nadávás a rves na ne tak se ani nedivím. Hod se do klidu. Děti se většinou chovají tak jak se k nim chováme my. Bohužel někdy musíš dítěti provést něco co ho třeba bolí, ale kvůli jeho zdraví, jasně že pak hledá útěchu u táty. Já se můžu taky celý den přetrhnout starosti o malou, ale jak přijde táta z práce tak je prostě jeho, protože s ním dělá kraviny a já musím být ta přísnější, ale nehroutim se z toho tak to prostě je.

Příspěvek upraven 17.01.20 v 23:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
17.1.20 23:00

Na mě teda zrovna nepůsobíš jako klidná, vyrovnaná matka, třeba je přítel víc vpohodě a proto u něj syn chce být. U nás je to naopak, i když se chlap fakt strašně snaží náš syn je zatím mamanek ale mého chlapa by tedy určitě nikdy nenapadlo aby na mě kvůli tomu ječel, natož pak na syna! :nevim: 8o jako chápu že to třeba zamrzí ale to tě fakt neopravňuje k takové reakci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
908
17.1.20 23:02
@Anonymní píše:
Ahoj holky… zrovna jsem se hrozně pohádala s přítelem..
Můj syn má rok a půl. A přijde mi že mě vůbec nemá rád a že mě snad ani nepotřebuje.
Teď večer jsem mu pomáhala se vyprázdnit protože má zácpu a musela jsem poslouchat ten šílený řev u toho.. když bylo po všem vzala jsem ho na ruce a zakryla ho peřinou abych ho uklidnila.. přišel přítel a hned se natahoval k němu. Strašně se mě to dotklo a začala jsem příteli nadávat, na něj i na syna, že já tady dělám všechno, já se o něj starám já jsem kvůli němu nespala celé noci a probrečela.. a on nechce u mě ani být. Dokonce i u doktorky nebo když někde jsme se uklidní u něho nebo ke mě ani nechce a řve když mi ho přítel dá… Pak lidi divně koukají jako že co? Ani u mámy nechce být? Já jsem z toho zoufalá, chci cítit tu lásku svého dítěte a že jsem pro něj potřebná.
Už to ani mezi mnou a přítelem neklape, přestala jsem mít chuť na sex, nechci ani aby se mě dotýkal, nechce se mi s ním nic. (antikoncepci neberu)
Fakt nevím co to se mnou je… je tohle normální? Přejde to?

Ahoj. Našemu prckovi byly v září 2. A bez tatínka si ani neuprdne :P V noci volá táto. Když je v práci, tak v noci kňourá, že táta není.. Hlavně že pak ráno se tulí ke mně a je samej úsměv. Večer usíná tak, že drží tátu kolem krku. Když pustíme hudbu, běží za tátou, ať s ním tančí.. Když ho vezmu na ruku já, vztekne se a chce k tátovi. Když je u táty a já natáhnu na něj ruce, odstrkuje mě.. Nevím proč to dělá. Možná jak je pořád se mnou, má mě plné zuby :lol: ale rozhodně nejsem teda naštvaná na manžela. Natož na prcka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 23:02

Potřebuješ psychiatra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
908
17.1.20 23:05

@sediza A tomuto bych i věřila. Já osobně třeba bývám myslím si často vnitřně nervózní.. Zdravotní problémy.. Téměř denodenní bolesti hlavy. Migrény.. Takže úplně v pohodě nejsem. Ale vzteklá na kluka rozhodně ne. Ale asi
opravdu cítí, že nejsem úplně ready.. :(

Edit: když migrenu nemám a je mi fajn i ten kluk se jinak ke mně chová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
352
17.1.20 23:06

Nepřejde, pokud na sobě nebudeš pracovat. Muj syn v tomto věku taky trpěl na zácpu, nikdy nikdy nikdy bych o tom neuměla psát jako ty…„musela poslouchat ten řev“… strašný od tebe. Musí z tebe cítit, ze to s tou láskou a péčí z tvojí strany nebude tak horké a tihne proste k tomu, u koho jsou city vřele a přirozene.
Pro mě to období dětské zácpy bylo peklo, úplná bezmoc pri pláči svého syna, neschopnost mu pomoct, touha vzit tu jeho bolest na sebe… to u tebe není?
Pak je uvnitř tebe něco špatně. Chladný vztah k manželovi to jen potvrzuje. Šla bych rovnou za terapeutem, tohle období musíš v sobě rychle vyřešit a překlenout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1635
17.1.20 23:08

Tak tohle by mě ani nenapadlo řešit… Prostě hledá u otce útěchu a co je na tom? Dítě není schopné takové hry mám radši toho a toho záměrně.. Je to logické ze když vy jste z něj v nepříjemné situaci např. Ho u dr. Držíte a dr ho např. kontroluje tak pak hledá útěchu/pocit bezpečí u něj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 23:11

@Medičkaa Já v životě na syna neječela, nic jsem o tom nepsala tak nevím kde jste to vzali. Když se s přítelem hádáme tak neřveme. Tím že jsem nadávala na syna jsem myslela tak že jsem přítelovi vyčítala různé chyby a řekla něco nehezkého i o synovi, že si můžou zůstat sami beze mě když je jim tak fajn.
Nedovolila bych si řvát na tak malé dítě, nikdy jsem ho ani přes ruku neplácla…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.1.20 23:13

@Hofida Proč ze mě děláte nějakou chladnou mámu? Proč myslíte že mě jeho řev štval? Protože mě to trápí a nechci aby se trápil on. Chtěla jsem ho uklidnit sama jako máma, obejmout, pochovat… ale zase to mus udělat táta. A to je mi líto, že já nemám šanci.

• Nahlásit
  • Citovat
906
17.1.20 23:50

Ciao, a já ti to prostě nevěřím :) Píšeš teď v afektu, ale skoro bych si tipla, že kdybychom zapátraly, našly bychom pár chvil, kdy si se synem rozumíte a kdy je s tebou rád… Takhle malé dítě potřebuje mámu VŽDY.

Zároveň ti věřím, že tě tohle trápí. Napadá mě pár možných souvislostí… To, co popisuješ, znám od matek, které moc dobře neumí číst signály dítěte - těžko se jim určuje, zda má hlad nebo je unavený, co zrovna potřebuje, jestli se miminko chce chovat tak či onak… A táhne se to zpravidla od porodu. Znám to v extrémní podobě, kde se děti okamžitě zklidní v náručí kohokoli jiného, kdo jim tu pozornost dává - předpokládám, že u vás to tak vyhrocenné asi nebude… Ale není možné, že mu táta z nějakých důvodů prostě rozumí víc? Líp ho „čte“?

Někdo prostě není vyladěný (například mámy, které s dětmi na začátku nebyly - nedonošenci apod., mohou mít velký problém se na potřeby dítěte vyladit a pak se to táhne…), jiná může být zahlcená jinými starostmi/stresem/úzkostí a nemá tak dostatečnou kapacitu… Taky by bylo zajímavé zapátrat, jak byl syn očekávaný, jak sis to představovala a jak realita tvoje očekávání od mateřství (ne)naplnila - prostě kde jste spolu vy dva začínali, na jaké pozici. Jo a taky jak moc jsi si jistá v kramflecích (přijde mi, že moc ne) - každá naše nejistota (například „jsem dost dobrá matka?“) vyhodí naše děti z konceptu a přirozeně pak tíhnou tam, kde ta jistota je přítomná.

Každopádně extrém vidím v tom, že začínáš mít averzi k sexu s přítelem a k němu obecně. Tam teda, s prominutím, čichám hlubší potíže - takhle velká žárlivost na lásku k tátovi mi přece jen přijde zvláštní. Od boku mě napadají různé možné souvislosti: co ty a tvůj táta/máma, jak si váš vztah dlouhodobě stojí, co tvoje sebevědomí a sebejistota…

Víš co, neříkám, že je to tak nebo onak. Jen, že se na to může vázat ledacos. Možná by bylo fajn si o tom jít popovídat třeba s dětským psychologem anebo s psychoterapeutem obecně. Dítě násilím nepředěláš, ale můžeš prozkoumat, jak si v tom všem stojíš ty a co bys třeba mohla ty změnit. V každém případě nepochybuju, že jsi milující matka a děláš, co můžeš - už jen to, že tě tohle trápí, o tom něco vypovídá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3848
17.1.20 23:54

Mame dve dcery, starsi byla na tatinkovi porad nalepena, odhanela me atd. Ted v 5 letech, je zas vic moje. S tatou blbne, ale semnou je vic a uz je takove holcici mezi nama. Kdyz byla mala, mrzelo me to moc. Ted druha je s tatinka taky cela pryc, uz si to neberu osobne, vsak z toho taky vyroste :mrgreen:. Ja byla pry, jako dite stejna,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 23:54

Prosim te, bud v klidu. Muj kluk byl totalne nemazlivy, pripadala jsem si jak chuva a kojna, tak jako me u sebe snasel. Od asi 3 let to je uplne jinak. Ne, ze by si neuprdl, ale milujeme se, on je moje opora a ja jeho mamuska.

Neboooj a nezarli na pritele, on za to nemůže. Drzim palce, ver sile sve lasky a vsemu, co mu davas. Kluk ji moc dobre citi, proto je hrozne komfortni a jisty, ze ty tam jsi a vzdycky budes. Ne kazde dite visi mamince na noze. Ty projevy se navic casto meni. Nestresuj se zbytecnostmi :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1949
18.1.20 00:21

Zní to jako bys žárlila…
na to, že dítě chce „víc přítele“ než tebe..
svědčí to o tvé nevyrovnanosti, o touze mít dítě „pro sebe“, jeho lásku, pozornost
dej si otázku Proč?
chyběla ti láska, pozornost? chybí ti? Proč by ti ji mělo dát bezpodmínečně dítě? každé je jiné.. má matka byla extra labilní a já ji nikdy neměla ráda, milovala jsem svou (klidnou a hodnou a vyrovnanou milovanou) babičku… a taky jsem u ní skončila bydlet..
tak dělej vše pro to, aby to tak nedopadlo i u vás..
hoď se do klidu, zapracuj na své vlastní vnitřní pohodě, klidně navštiv i psychologa, na tom přece dnes už vůbec nic není.. hlavně dítě nevydírej, nežárli, nedělej scény.. dítko to fakt vnímá víc, než si myslíš (fakt vím, o čem mluvím..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama