Můj syn se začal chovat zvláštně

Anonymní
11.1.20 15:24

Můj syn se začal chovat zvláštně

Zdravím.
Mému synovi bylo před měsícem 17. Až doteď jsme nikdy neměli žádný problém. Vlastně byl vždycky až moc bezproblémový. Ve škole měl samé jedničky a nikdy si na něj nikdo nestěžoval. Je to asi půl roku, co se mi změnil před očima. Jo, já vím, že je zrovna ve fázi dospívání, ale tohle mě nutí se strachovat.
Učitele si stěžují, že prý ve škole nevnímá a skáče do řeči. Od tématu k jinému.
Nedokážu už s ním normálně komunikovat. Jeden den se chová úplně nevyzpytatelně. Když na něj mluvím, nereaguje a skáče mi do řeči, několikrát už mě vyděsilo, co vypustil z pusy. Mluví občas zvláštně. Přes prázdniny se opět choval strašně divně. Během těch svátku se u něj v pokoji vystřídalo několik holek. A několikrát přišel domů úplně opilý a utratil všechny peníze. Ani jednou jsem ho neviděla normálně přes noc spát doma. Ve škole vyvolává konflikty, už i učitelé si na něj stěžují a několikrát se dostal do rvaček. Teď po prázdninách se to zase uklidnilo, normálně chodí do školy, ale přijde mi, že je zase nějaký podrážděný a pořád mám z toho divný pocit. Úplně každý den se to mění, když jsem s ním o tom nedávno mluvila, jen tak se začal bavit o tom, jak to nebude trvat dlouho a budu mít klid. Mám o něj strach a nevím, co se to s ním děje. Co myslíte, že by to bylo fakt jen dospivanim? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1079
11.1.20 15:29

Nebere drogy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9820
11.1.20 15:32

Tohle nejsou bezne projevy dospivani :nevim:
Maji ve skole psychologa? Pozadat ho o pomoc? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1997
11.1.20 15:33
@mamule42 píše:
Nebere drogy?

Taky bych to tak typla. Ale já teda kdybych přišla v 17 opilá, nespávala doma a tahala si dom jednoho kluka za druhym, tak bych teda něco viděla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 15:39

Právě že jsem si ničeho u něj ohledně těch drog nevšimla. Nemyslím si, že by je bral. Ale vím, že má občas období, kdy chce pít. Se školní psycholožkou už jsem mluvila a snažím se, ale je to strašně těžké ho nějak zvládnout. :(

• Nahlásit
  • Citovat
3064
11.1.20 15:50

Nikdy nespal přes noc doma? A přes den ano? A od kolika let doma přes noc nespí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 15:56
@Uslava píše:
Nikdy nespal přes noc doma? A přes den ano? A od kolika let doma přes noc nespí?

Myslím to tak, že přes ty prázdniny v noci nebyl doma a když ano, tak jsem ho vůbec neviděla spát. Teď zase spí až moc, dokonce i přes den.

• Nahlásit
  • Citovat
3093
11.1.20 16:02
@Anonymní píše:
Myslím to tak, že přes ty prázdniny v noci nebyl doma a když ano, tak jsem ho vůbec neviděla spát. Teď zase spí až moc, dokonce i přes den.

Ty ho v 17 necháš nespat doma a nevíš, kde je? A chodí domů opilý? Potřebuje se napít? A máš teprve strach, že něco ASI není v pořádku?? Jako wtf? 8o jsem jediná, komu to přijde ujetý? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2094
11.1.20 16:04

Tak doufám, že jsi řekla něco v tom smyslu, že od něj mít pokoj nechceš, naopak. Jestli má nějaký problém, tak ti ho může říct a zkusíte to spolu vyřešit. Pokud žádný hovor nepomůže a ani ve škole s psycholožkou, možná by šla zkusit ještě pedagogicko psychologická poradna. Při silném podezření na drogy, by ses mohla domluvit s jeho obvodní lékařkou na testech. Říct mu, že jdete jen na preventivku, tam se běžně nosí moč, tak ať nemá podezření. Ale tohle lhaní, bych volila až na posledním místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 16:08
@Bídžej píše:
Ty ho v 17 necháš nespat doma a nevíš, kde je? A chodí domů opilý? Potřebuje se napít? A máš teprve strach, že něco ASI není v pořádku?? Jako wtf? 8o jsem jediná, komu to přijde ujetý? 8o

Několikrát jsem ho v noci hledala a byl někde venku. Přišel domů opilý. Když už byl doma, tak nespal. Takhle jsem to myslela. Rozhodně se snažím ho nějak zvládnout a ten alkohol bych mu nikdy v 17 nedovolila.

• Nahlásit
  • Citovat
2094
11.1.20 16:09

@Bídžej no v 17 už bych si na nějaká ultimáta a zavírání doma, dala bacha. Za rok bude mít 18 a může se sbalit jít pryč, pak už může úplně ztratit přehled co se s ním děje…Každopádně je samozřejmě nejlepší vědět, kam, kde a s kým je a kde spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 16:11

Nevím, nedávno, když jsem se ho ptala, tak drogy jasně zamítl, ale neřekl mi, v čem je jasný problém. Je to, jak kdyby se semnou bál o tom mluvit. Ještě jsem přemýšlela, že by to mohla být nějaká psychická porucha.

• Nahlásit
  • Citovat
11.1.20 16:13
@Anonymní píše:
Právě že jsem si ničeho u něj ohledně těch drog nevšimla. Nemyslím si, že by je bral. Ale vím, že má občas období, kdy chce pít. Se školní psycholožkou už jsem mluvila a snažím se, ale je to strašně těžké ho nějak zvládnout. :(

Píšeš, že se začal chovat divně, nespí a pak zase spí moc, je roztěkaný a mimo. Co víc je potřeba si všimnout? Buď začíná lítat v pervitinu nebo se rozjíždí nějaká psychiatrická porucha. Pravděpodobnější jsou ty drogy, takže bych nejdřív zkontrolovala to. Můžeš zavolat někam o radu (kontaktní centra, organizace zabývající se drogami atd.), Zvážila bych, zda mu neprohlédnout pokoj, zda něco nenajdeš (jsem proti narušování soukromí, ale když dojde k takhle radikální změně…) Vygoogli si, jakou podobu můžou mít nejčastější drogy, jaké příznaky po užití a další projevy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1997
11.1.20 16:13

Tak jasně, že ti neřekne mami jo fetuju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9783
11.1.20 16:14
@Anonymní píše:
Myslím to tak, že přes ty prázdniny v noci nebyl doma a když ano, tak jsem ho vůbec neviděla spát. Teď zase spí až moc, dokonce i přes den.

Nemá nějaké nové kamarády? Je často na netu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama