Můj syn začal hrozně zlobit. Už mi hrabe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
vejilka
Závislačka 4591 příspěvků 11.04.18 09:38
Můj syn začal hrozně zlobit. Už mi hrabe

Ahoj holky, spíš se potřebuji vykecat. Z mého hodného dítěte se stává satan a mě už mírně hučí v bedně. V srpnu mu budou 3, doteď má problém vykonávat velkou potřebu na wc. Radši se po.. do tepláků, nebo na zem. Nevím, jak ho to naučit, ale jde vidět, že je mu to jedno. Začal se chovat v poslední době hrozně. Když jsme doma, hezky si vyhraje sám, ale přesto mě nemine několik scén denně. Když se vzteká, nechám ho. Většinou je to kvůli nějaké kravině, nebo když mu například řeknu, aby si umyl ruce před jídlem, nedovolím mu sladkosti… Problém je ve městě. Potřebuji nakoupit a scény snad v každém obchodě, sekne se a nechce jít dál. Vždy mě polije pot. Dřív na něj fungovalo, že jdu tedy sama, ale ten hajzlík mi zamává a klidně by tam zůstal 8o Lidi blbě koukají, co jsem to za matku a já ho vždy musím popadnout za doprovodu řevu. Už je mi trapné chodit i s kamarádkami a dětmi vrstevníky na výlety. :( Nemá rád objímání, pusinkování od cizích dětí. Vždy do nich strčí, řekne pryč. Holky koukají blbě, jelikož jejich děti jsou jiné, všechny umí v tomto věku na záchod, jsou hodnější. Pokud jde o hraní, tam to jde, sem tam třeba nechce půjčit hračku, ale po domluvě vrátí zpátky. Už jsem zoufalá, nevím co s tím, vím, že to bude nejspíš jen období, ale ostatní děti jsou vcelku hodné, z vyprávění kamarádek. To se mě ještě okolí ptá, kdy bude další a já bych dotyčnému nejraději dala pěstí… Připadám si jako matka na ho.no, stydím se s ním někam jít, jelikož už předvídám, že zas bude scéna :( Poprosila bych vaše rady, co u vás zabralo a jak toto období přežít.

Příspěvek upraven 11.04.18 v 09:45

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
 
hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 11.04.18 09:44

@vejilka
Tak hlavně a především - rozhodně jsi neselhala! Než jsem měla děti, také jsem vždy satánky sváděla především na špatnou výchovu rodičů, ale dnes už vím, že každé dítě je úplně jiné, že nejde porovnávat a někdy zkrátka je takové období, že nezbývá nic jiného, než zatnout zuby a nějak to přežít. :hug: Před tím 3 rokem věku je to to klasické vzdorovité období, co se týče obchodů, tak já tam v tu dobu s dcerou prostě nechodila a měla jsem klid. Jestli to jen trošku jde, tak nakupuj bez syna a zbavíš se jednoho trápení. :)

 
Kakika
Extra třída :D 14946 příspěvků 11.04.18 09:47

@vejilka no jo, období vzdoru bude vrcholit. Bude ještě o fous hůř :lol: Děti sousedů/kamarádů jsou vždycky hodnější a šikovnější, to je prostě fakt :lol:

Přes zákazy to moc nejde, je lepší zkusit přes dovolené věci. Chce sladkost a bude oběd? Tak neříkej „ne, bude oběd, žádné sladkosti“, ale zkus říct „jéé, to bych si dala taky, dáme si hned po obědě spolu?“. V obchodě pomáhá zapojit „hledám mrkvičku, nemůžu ji najít, pomůžeš mi? Budeme hledat rohlíky..“ Že je nekontaktní k cizím bych neřešila. Taky by jsi byla šťastná, kdyby k tobě chodili pro tebe cizí lidi a chtěli se objímat? Zkus vymyslet co nejvíc situací, kdy nebudeš používat zápory a zákazy. Zkus ho nalákat (nechce z jednoho obchodu? Pokus se vymyslet, co by ho zaujalo v druhém obchodě. Domluv se, že si může koupit jednu věc, víc ne..např. lízátko, bonbonek apod.). Úplně bez scén to nepůjde, přeci jen se v tomto období děti právě učí vyrovnat se se svojí frustrací a nějak to k vývoji potřebují. Hlavně nepolevuj v mantinelech jen proto, aby nevyváděl. Ono to zase přejde. Za rok budeš mít zlatíčko, které by jsi v tom věku nejraději uchovala napořád :hug:

 
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.04.18 09:48

Je to období vzdoru, projdou tím téměř všechny děti, je to období sice náročné pro rodiče, ale pro děti nezbytné. Rodič musí pochopit, že dítě je samostatný tvor, který má své potřeby a zájmy, které se mohou výrazně lišit od těch, co má rodič. Už to holt není to miminko, které s sebou může vláčet kamkoliv jako modní doplněk, ale musí brát ohled i na jeho potřeby. Dítě musí zase zjistit, že všechno, co chce, nemůže mít, že existují limity, přes které nemůže jít. Je důležité, aby rodič respektoval potřeby dítěte a potom i dítě začne respektovat dítě potřeby rodiče. To je ale dlouhý a náročný proces. Je důležité s dítětem komunikovat a ptát se, co ono by chtělo a zkusit vždy vymyslet plán, aby to fungovalo. Takže už před tím, než vlezete do obchodu se domluvit, jak to bude probíhat, co ty potřebuješ a zeptat se i dítka, jak by to chtělo. Neznamená to ale, že mu musíš vždy všechno koupit, nebo ho poslouchat na slovo. Spiš mu vysvětlit, proč to nejde. A případně za jakých podmínek by to šlo.

 
hulala
Kecalka 444 příspěvků 11.04.18 09:50

Úplně normální kluk, jen ten záchod doladit. Já mám ve čtyřech letech takového smrada, že bych ho nepřála ani nejhoršímu nepriteli :potlesk:

 
vejilka
Závislačka 4591 příspěvků 11.04.18 09:55

Děkuji holky :hug: Ještě v prosinci jsme mohli vlítnout do hračkářství a bylo vše bez scén 8o Když se mu líbila nějaká hračka, řekla jsem mu, ať jí zamává a šli jsme. Teď katastrofa. :( Deptá mě to, že když se bavím s rodiči větších dětí, tak ty tohle neznají. Jejich děti byly hodnější, uměly na záchod, hrály si s dětmi. Vrstevníci jsou tedy taky víc v pohodě. Výlet jde bez scén. U mého pořád poslouchám, jak ho bolí nožičky, po čase je protivnej, začínám být alergická na slovo Ne. To slyším denně

 
Uživatel je onlinevertunka
Závislačka 4641 příspěvků 11.04.18 09:57
@hulala píše: Úplně normální kluk, jen ten záchod doladit. Já mám ve čtyřech letech takového smrada, že bych ho nepřála ani nejhoršímu nepriteli :potlesk:

:mrgreen: :mrgreen: uprimnost nade vse :mrgreen:

 
terulína
Neúnavná pisatelka 16625 příspěvků 11.04.18 09:59

Jestli potřebuješ uklidnit, tak včera bylo poprvé, co můj syn (3) vykonal dobrovolně velkou potřebu do nočníku. Do té doby hrozný strach a vyžadoval plínu (sám byl z toho nešťastný).
O hysterických scénách nemluvě. Ale zjistila jsem jak na to, on potřebuje diváky a vzteklýho dospěláka. Jakmile to nemá, tak se zklidní. Nebo odvedu jeho pozornost pryč.
Na to, jak koukají ostatní, prdím. Každé dítě je jiné a období vzdoru má taky každý jinak.
Držím pěsti a buď trpělivá, bude líp ;-)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 10:03

Buď v klidu. Mám doma také srpnového lumpíka a je to s ním velmi podobné. Jsem ráda za každý kompromis :-) Každé dítě je jiné a má jiné mouchy (osobně ověřeno 3×). Tak pevné nervy a nenech se zdeptat okolím.

 
beruska9
Extra třída :D 10692 příspěvků 11.04.18 10:05

Prosim te, to je hodne normalni chovani v tomhle veku…nebo mam stesti na same „hrozne“ matky, ale kolem me to v nejake mire predvadi vetsina podobne starych deti…treba ten muj satanek je jedno z deti, co „klame telem,“ tem si vetsini zachvatu nechava na doma, takze si par kamaradek chvili myslelo, jakeho mam andilka…no, vetsine se uz v nejake fazi predvedl. Taky jsem ho sbirala jeciciho z chodniku nebo z podlahy v obchode :nevim: Chce to snazit se minimalizovat ty problematicke situace, ale kdyz uz nastanou, co uz, resim svoje dite, ne pohledy okoli. Jo, podobne jako @hehehe jsem kdysi tyto pohledy vrhala taky, nez jsem mela vlastni…no, uz nevrham :lol:

 
kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 11.04.18 10:07
@vejilka píše:
Děkuji holky :hug: Ještě v prosinci jsme mohli vlítnout do hračkářství a bylo vše bez scén 8o Když se mu líbila nějaká hračka, řekla jsem mu, ať jí zamává a šli jsme. Teď katastrofa. :( Deptá mě to, že když se bavím s rodiči větších dětí, tak ty tohle neznají. Jejich děti byly hodnější, uměly na záchod, hrály si s dětmi. Vrstevníci jsou tedy taky víc v pohodě. Výlet jde bez scén. U mého pořád poslouchám, jak ho bolí nožičky, po čase je protivnej, začínám být alergická na slovo Ne. To slyším denně

jó, sousedův trávník je vždycky zelenější. Kdo ví, co ty vzorní děti dokážou, ale rodiče s tím zkrátka nechtějí pochlubit. Pokud syn řve v obchodě, že všechno chce, dej si víc času na nákup, a dovol mu prohlížet si věci a povídat si s tebou o nich. Třeba: podívej na tuhle čokoládu! Jaký má krásný obrázek a přivoň si jak voní. Mohli bysme ji koupit babičce k svátku…bla bla bla…taky mu ukazuj, nenech ho aby začal trojčit. V hračkárně: koukej na tuhle krabičku a poslechni jak to v ní štěrchá, kolik je tam asi kostiček? Tam bude spousta barev. Jakou poznáš? Ukážeš modrou? Ale je to období…musíš to přežít. Hlavně klid. Jakmile začneš nervačit, tak on se ještě zhorší. Ukazuj mu klid a normálně s ním mluv. Neměň tón v hlasu. nenech se vtáhnout do toho vzteku. :hug: :hug: :hug: :kytka:
A nebo si najdi dealera. :mavam:

 
Ennyka
Kecalka 119 příspěvků 11.04.18 10:08

Neboj, bude lip :-) Nas srpnovy syn naprosto stejne, kdyz mu byly 3 roky tak jsem napocitala i 20 scen za den. Bud hlavne i pres to vsechno dusledna, schuzky s jinymi matkami a detmi jsem na rok zcela eliminovala, nikdo pak nesrovnaval, neradil a mela jsem od tohoto klid. Ted je synovi 4,5 a je to mnohem lepsi, je rozumny, ale tvrdohlavost a vzpurnost zustava, ale uz se s nim o tom da domluvit. To uz je takova povaha tvrdohlaveho maleho lva :-) Druhe po teto zkusenosti zatim take nemame, ale uz pomalu zacinam zapominat to spatne a kdo vi… :-)

 
lucenka
Vesmírná mluvilka 32459 příspěvků 11.04.18 10:09

Proč by se mu mělo líbit objímání a pusinkování od cizích? Ty se necháváš běžně pusinkovat od neznámých lidí? Já tedy ne. Tkaže je dobře, že si umí říct, že se mu to nelíbí.
Takže jediný na čem bych pořídně zapracovala je ten záchod.

 
beruska9
Extra třída :D 10692 příspěvků 11.04.18 10:10
@vejilka píše:
Děkuji holky :hug: Ještě v prosinci jsme mohli vlítnout do hračkářství a bylo vše bez scén 8o Když se mu líbila nějaká hračka, řekla jsem mu, ať jí zamává a šli jsme. Teď katastrofa. :( Deptá mě to, že když se bavím s rodiči větších dětí, tak ty tohle neznají. Jejich děti byly hodnější, uměly na záchod, hrály si s dětmi. Vrstevníci jsou tedy taky víc v pohodě. Výlet jde bez scén. U mého pořád poslouchám, jak ho bolí nožičky, po čase je protivnej, začínám být alergická na slovo Ne. To slyším denně

Ale kecy…tomu se rika selektivni pamet :P Jako kdyz zenska castecne zapomene na bolest porodu, jinak by uz dalsi dite nemela.
Jako obcas se asi vyskytne dite, ktere timhle obdobim propluje bez vyraznejsivh problemu, ale rekla bych, ze to bude spis vyjimka.

 
beruska9
Extra třída :D 10692 příspěvků 11.04.18 10:14

Jinak v anglicky mluvicich zemich se pouziva vyraz „terrible twos“ - o dvouletych se rovnou predpoklada, ze budou „hrozni“ :mrgreen: A trileti jsou „threenagers“ - neco jako trileti pubertaci. O styrletych jsem zatim nic podobneho neslysela, tak snad uz je to pak klidnejsi… :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >